Δύο νέα UHD Blu-ray players από την νέα Reavon

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

xavito

Moderator
Staff member
29 October 2008
8,962
Two new UHD Blu-ray players from newcomer Reavon launching in April...https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1614761390


Newcomer Reavon will launch its first two Ultra HD Blu-ray players in April. UBR-X100 and UBR-X200 are both described as "universal disc players". Prices start at 800 Euro.

reavonuhdbluray_2_large.jpg


reavonuhdbluray_1_large.jpg


EvduZr7XAAA24-k

source:[flatpanelshd.com]
 

ln()

Supreme Member
1 February 2007
5,738
Βόλος
Ακριβότερο το μικρό από το γνωστό Sony Μ2. Αν είναι και το μεγάλο ακριβότερο από το ES, το μόνο που θα προσφέρει είναι η πολυκάναλη αναλογική έξοδος και τα XLR. Αυτό θα ενδιέφερε εμένα και δυο-τρεις άλλους.
 

polakis

AVClub Addicted Member
19 September 2008
2,789
Αληθεια ποιος αγοραζει δισκακια ultra hd bluray για να τα βλεπει σε stand alone players; Εγω προσωπικα απο εναν μεγαλο κυκλο ανθρωπων δεν ξερω ουτε εναν. Θεωρω οτι ειναι θεμα χρονου να εκλειψουν
 

xavito

Moderator
Staff member
29 October 2008
8,962
Αληθεια ποιος αγοραζει δισκακια ultra hd bluray για να τα βλεπει σε stand alone players;

Αυτοί που θέλουν το καλύτερο σε ποιότητα εικόνας και ήχου.
 
  • Like
Reactions: Jonnyboy

keraki

AVClub Enthusiast
27 July 2009
1,257
Ένα μικρό απόσπασμα από το παραπάνω review:

The X100 can't handle ISO folders (neither could the Oppo), but it also doesn't support BDMV, which the Oppo did.

Νομίζω ότι αρκετοί θα περίμεναν ότι στα REAVON θα είχαμε υποστήριξη BDMV/iso από 4Κ BD με Dolby Vision (MEL/FEL) ταυτόχρονα με φουλ BD menus και με υποστήριξη για εξωτερικούς υπότιτλους φυσικά.Τελικά απ ότι λέει το review ούτε καν BDMV φακέλους!
Τώρα αν μελλοντικά σε νεώτερο firmware (ή με τίποτα jailbrake firmware) δοθεί αυτή η δυνατότητα δεν ξέρουμε.Πάντος λογικά η υποστήριξη από πλευράς hardware θα πρέπει να υπάρχει,αφού σε μεγάλο βαθμό το hardware του reavon είναι παρόμοιο με αυτό του oppo 203.
Σε αυτό το ζήτημα ( αν δεν μου διαφεύγει κάποια τελευταία πρόσφατη εξέλιξη) δεν έχουμε ακόμα υποστήριξη ούτε από high end media players (dune,zidoo,zappitti ).