Half-Life 2

alexdam

New member
16 October 2007
51
half-life-2.jpg



Καλησπέρα. Μήπως ξέρετε αν έχει κυκλοφορήσει, και αν όχι πότε προβλέπεται το ORANGE BOX για PS3?
 
Last edited by a moderator:

Tsop

Senior Member
5 November 2007
645
Βριλήσσια
Re: HALF LIFE 2

Εχω βρει το Orange box στην τιμη 41,99 απο Play.com. Στην ουσια θελω να παιξω μονο το Episode 2. Το Episode 1 το εχω τερματισει.

Πιστευετε οτι αξιζει την αγορα του σαν πακετο ή να το νοικιασω για να παιξω μονο το Episode 2? (εχω ακουσει οτι ειναι και μικρο σε διαρκεια κιολας)
 

jammin

Established Member
5 March 2008
151
Re: HALF LIFE 2

Εχω βρει το Orange box στην τιμη 41,99 απο Play.com. Στην ουσια θελω να παιξω μονο το Episode 2. Το Episode 1 το εχω τερματισει.

Πιστευετε οτι αξιζει την αγορα του σαν πακετο ή να το νοικιασω για να παιξω μονο το Episode 2? (εχω ακουσει οτι ειναι και μικρο σε διαρκεια κιολας)
sorry που δεν σου απαντω γιατι δεν γνωριζω. Απλά βλεποντας οτι εχεις παιξει το 1 και επειδη σκεφτομαι να το αγορασω πιστευεις οτι αξιζει γενικα σαν παιχνιδι?
 

Tsop

Senior Member
5 November 2007
645
Βριλήσσια
Re: HALF LIFE 2

Σιγουρα αξιζει σαν παιχνιδι. Δεν το συζηταμε!

Το αν αξιζει να το αγορασεις για να παιξεις Episode 1+2? Καλο ερωτημα. Αν το παρεις με 41,99 πιστευω οτι αξιζει. Αν το παρεις απο Ελλαδα με 70 που το βρηκα, οχι δεν αξιζει.

ΥΓ: Μιλαω για το Orange box. Αν θες να αγορασεις σκετο το Episode 1, ε λογικα εχει πεσει η τιμη του γυρω στα 10 ευρω, αν υπαρχει ακομα βεβαια.
 

Steliosfan

AVClub Enthusiast
13 August 2006
701
NeverLand
Re: HALF LIFE 2

το έχω αγοράσει εδώ και 2 μήνες και ΕΧΩ ΛΙΩΣΕΙ ΤΟ PORTAL.

Αδιανόητο Mind game που κάνει και για παρέα. Αν υπήρχαν και άλλα τέτοια παιχνίδια θα τα αγόραζα ΟΛΑ χωρίς δεύτερη σκέψη
 

jammin

Established Member
5 March 2008
151
Re: HALF LIFE 2

Σιγουρα αξιζει σαν παιχνιδι. Δεν το συζηταμε!

Το αν αξιζει να το αγορασεις για να παιξεις Episode 1+2? Καλο ερωτημα. Αν το παρεις με 41,99 πιστευω οτι αξιζει. Αν το παρεις απο Ελλαδα με 70 που το βρηκα, οχι δεν αξιζει.

ΥΓ: Μιλαω για το Orange box. Αν θες να αγορασεις σκετο το Episode 1, ε λογικα εχει πεσει η τιμη του γυρω στα 10 ευρω, αν υπαρχει ακομα βεβαια.
να κανω αλλη μια ερωτηση. Το episode 1 υπαρχεια και για ps3 ή μονο για ps2?
 

-ARIS-

Moderator
Staff member
23 October 2008
1,846
Αθήνα
Απάντηση: Re: HALF LIFE 2

το έχω αγοράσει εδώ και 2 μήνες και ΕΧΩ ΛΙΩΣΕΙ ΤΟ PORTAL.

Αδιανόητο Mind game που κάνει και για παρέα. Αν υπήρχαν και άλλα τέτοια παιχνίδια θα τα αγόραζα ΟΛΑ χωρίς δεύτερη σκέψη

PORTAL
Θα μου πείτε που το θυμήθηκα τώρα αυτό;

Όλο έλεγα όταν θα βρω την κατάλληλη διάθεση να μπω τουλάχιστον να ρίξω μια ματιά.
Χτες το βράδυ λοιπόν πριν την πέσω για ύπνο είπα να του αφιερώσω ένα 10λεπτο. Τι το ήθελα; Κόλλησα!
Αφού πέρασαν τα πρώτα δύο-τρία λεπτά και το αρχικό σάστισμα μέχρι να μπω στο νόημα του παιχνιδιού, άρχισα να εθίζομαι όλο και περισσότερο μέχρι που ήταν πλέον αδύνατο πια να σταματήσω! Ένα κλειστοφοβικό παιχνίδι ευφυΐας μέσα σε ένα σκηνικό επιστημονικής φαντασίας που περιπαίζει συνέχεια με την ορθή σου αντίληψη για τον χώρο, ενώ σε φέρνει αντιμέτωπο με τον ίδιο σου τον εαυτό ή καλύτερα θα έλεγα ότι σε φέρνει αντιμέτωπο με την ίδια σου την βλακεία με μοναδικό σύμμαχο την εξυπνάδα σου.
Όσο προχωράει το παιχνίδι γίνεται όλο και ποιο δύσκολο αλλά και ποιο ενδιαφέρον. Δυστυχώς κάποια στιγμή αφού πήγε 2:30 μετά τα μεσάνυχτα χάθηκε και η διαύγεια της σκέψης μου και ήταν αδύνατο πια να συνεχίσω. Ανυπομονώ να το ξαναπιάσω σήμερα το απόγευμα…

Όσοι έχετε το ORANGEBOX και δεν έχετε μπει στον κόπο, χάνετε…
(Το πακέτο πωλείται πλέον κάτω από 25 ε!)
 

Mosabsolum

New member
13 April 2007
91
Μπαμπουλόπολη
Portal 2

Ίσος είναι το μοναδικό FPS με μηδενική βία. Μερικούς από τους γρίφους του δεν μπορεί να τους χωρέσει ο νους σου. Ανιπομονώ να βγει το Portal 2 στις 9 Φλεβάρη.
 

kostis22

AVClub Enthusiast
23 August 2007
750
Για episode 3 ξέρουμε τίποτα; Υποτίθεται μέσα στο Σεπτέμβρη θα είχε κυκλοφορήσει!!
 

-ARIS-

Moderator
Staff member
23 October 2008
1,846
Αθήνα
Απάντηση: Re: Half-Life 2

Για episode 3 ξέρουμε τίποτα; Υποτίθεται μέσα στο Σεπτέμβρη θα είχε κυκλοφορήσει!!

Δεν φαντάζεσαι πως το περιμένω, αλλά επικρατεί "νεκρική" σιγή, φοβάμαι ότι δεν θα τη δούμε την συνέχεια ποτέ...:bigcry:
 

economymousemat

New member
13 December 2010
65
Λάτρεψα το πρώτο HL, λάτρεψα και λίγο που έπαιξα το Portal οπότε θα το πάρω σίγουρα αν και καθυστερημένα το Orange.

Το ερώτημα είναι: να το παίξω στο pc, 17 ίντσες, ποντίκι και πληκτρολόγιο, ή ps3, 37" και gamepad;
 

lnwolf

Established Member
12 March 2010
200
αθηνα
το the orange box περιεχει τα εξεις
half-life, half-life 2, half-life 2 episode 2, team fortress 2,(αν τα καταφερεται να το παιξετε με τοσο lag που εχει ειστε ηρωες!!!) και portal
το οποιο ωντος ειναι πανεξυπνο παιχνιδι και αρκετα εθιστηκο :p

μιλαμε κολλημα τρελο και ερχεται portal2!!!

το πακετακι ειναι 5 παιχνιδια στην τιμη του ενως και ουτε.
νομιζω οτι πλεων βρισκετε και με 30 ευρω :)

εγω που δεν ειχα pc της προκοπης για να παιξω half-life τρελαθηκα με αυτο το πακετακι και επιτελους καταλαβα οτι ο ντορος που ειχε γινει για το παιχνιδι πραγματικα αξιζε
στα συν το οτι μπορεις να συνοψησεις την ιστορια παιζοντας το το ενα μετα το αλλο τα παιχνιδια και δεν μενεις απο κενα μνημης (ναι το εχω αυτο το προβλημα :( ) μπορει να παιζω-παρακολουθω κατι και την επομενη εβδομαδα να το εχω ξεχασει :(
 

Kostas05

Established Member
4 April 2011
281
Έχω και εγώ το Orange Box είχα έχει ένα χρόνο και λιγότερο που το πήρα είχα ακούσει και παλιά για το Orange Box αλλά δεν είχα ασχοληθεί και πολύ μια μέρα κατέβασα το Half-Life 2 Episode 1 για το PC και από τότε το έχω τερματίσει άπειρες φόρες είμαι φανατικός με το Game και γενικά με συναρπάζει και το πολύ καλό storyline

Μπράβο στην Valve