Προενισχυτής με λυχνίες από περιοδικό 'Audio'

gbel

New member
21 December 2007
61
Αθήνα
Πριν περίπου 10 χρόνια το περιοδικό Audio είχε δημοσιεύσει ένα κύκλωμα προενισχυτή με τις λυχνίες ECC81. Τον κατασκεύασα - αλλα έχω χάσει το περιοδικό. Αν κάποιος έχει φυλάξει το περιοδικό με το συγκερκιμένο κύκλωμα παρακαλώ να επικοινωνήσει - το χρειάζομαι για να προχωρήσω σε κάποιες διορθώσεις του κυκλώματος....
 

Attachments

  • preamp1.jpg
    preamp1.jpg
    89.3 KB · Views: 377

Μ.Τζωρτζάκης - MTZ audio

AVClub Addicted Member
17 June 2006
1,891
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Πριν περίπου 10 χρόνια το περιοδικό Audio είχε δημοσιεύσει ένα κύκλωμα προενισχυτή με τις λυχνίες ECC81. Τον κατασκεύασα - αλλα έχω χάσει το περιοδικό. Αν κάποιος έχει φυλάξει το περιοδικό με το συγκερκιμένο κύκλωμα παρακαλώ να επικοινωνήσει - το χρειάζομαι για να προχωρήσω σε κάποιες διορθώσεις του κυκλώματος....

Καλώς ήλθες
Μάλλον βρήκες τον πλέον κατάλληλο άνθρωπο (δηλ.αυτον που το σχεδίασε )
Πές μου τι ακριβώς θέλεις , ή τι πρόβλημα έχεις .
Πές μου αν θές να ανεβάσω το σχέδιο (για να το ψάξω απο αρχείο )
 

gbel

New member
21 December 2007
61
Αθήνα
Απίστευτο πραγματικά!!

2 πράγματα θέλω να κάνω. Να τον ξαναφτιάξω σε καινούριο κουτί (και λειτουργικό καθώς δεν έκανα καλή κατασκευή για να είναι πλήρως λειτουργικός) και δεύτερον να χρησιμοποιήσω καλύτερης ποιότητας υλικά... άρα χρειάζομαι κ το κύκλωμα κ το αρθρο...
 

Μ.Τζωρτζάκης - MTZ audio

AVClub Addicted Member
17 June 2006
1,891
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
@gbel
Φίλε μου το περιοδικό ευρέθει σε αρίστη κατάσταση , οπότε λίγη υπομονή μετά τίς πρώτες εορτές να το σκανάρω και να ανεβάσω τα βασικότερα για σένα και ολους τούς φίλους που θέλουν να δούν ...πρίν 13-14 χρόνια

...@ Νίκο Τσαμπάζιο
Νίκο αυτο που έχεις μάνα μου είναι απο το EXTREME AV και είναι νεώτερος λαμπάτος ...μάλλον δέν έχεις αυτόν του ΑUDIO
 

gbel

New member
21 December 2007
61
Αθήνα
Επιτέλους το βρήκα!! Ευχαριστώ Μανόλη κ Νίκο για τη βοήθεια.. σε λίγες μέρες θα το ανεβάσω κ εδω για όποιον ενδιαφέρεται..
 

Μ.Τζωρτζάκης - MTZ audio

AVClub Addicted Member
17 June 2006
1,891
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Re: Απάντηση: Προενισχυτής με λυχνίες από περιοδικό 'Audio'

Ρε συ Μανώλο, την κάνεις που την κάνεις τη δουλειά, σκανάρισε 5-6 κατασκευές από τα παλιά, να κάνουμε μια κατηγορία...vintage magazines!

χαιρετουρεεεεεες και χρόνια πολλάαααα -bye-

Να το δούμε ..να το δούμε ...:2thumb22sup:
 

petronik

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
18,464
Θεσσαλονικη
Δυστυχως οι επαγγελματιες του χωρου,σαν και εσενα,ειναι δυστυχως λιγοι,το ευτυχημα ειναι οτι εχουμε στο avclub καποιους Χρονια πολλα
 

gbel

New member
21 December 2007
61
Αθήνα
Μετά από πολλά χρόνια αναζήτησης, επιτέλους έχω το άρθρο στα χέρια μου !! Ευχαριστώ κ πάλι Μανώλη για αυτό. Επισυνάπτω το άρθρο κ όποιος το θέλει σε υψηλή ανάλυση ας στείλει το email του για να το στείλω....
Σύντομα θα ξαναφτιάξω τον ενισχυτή, αυτή τη φορά με πιο οργανωμένη δουλειά !!
 

Attachments

  • Scan10003.jpg
    Scan10003.jpg
    95.5 KB · Views: 253
  • Scan10004.jpg
    Scan10004.jpg
    104.7 KB · Views: 235
  • Scan10005.jpg
    Scan10005.jpg
    116.8 KB · Views: 206

mmourtos

Established Member
27 November 2006
257
Απάντηση: Re: Προενισχυτής με λυχνίες από περιοδικό 'Audio'

Μετά από πολλά χρόνια αναζήτησης, επιτέλους έχω το άρθρο στα χέρια μου !! Ευχαριστώ κ πάλι Μανώλη για αυτό. Επισυνάπτω το άρθρο κ όποιος το θέλει σε υψηλή ανάλυση ας στείλει το email του για να το στείλω....
Σύντομα θα ξαναφτιάξω τον ενισχυτή, αυτή τη φορά με πιο οργανωμένη δουλειά !!

το θέλω σε υψηλή ανάλυση αν θελεις στειλε μου το [email protected]
 

kokar

Supreme Member
8 December 2006
8,243
Αργυρούπολη
Ανέβασε τις εικόνες με μεγάλη ανάλυση στο rapidshare
για να τις δούμε και εμείς και για να μην σε ζαλίζουμε
με το να σου ζητάμε ο καθένας να μας τα στείλεις με mail