ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ HIEND ΠΟΛΥΚΑΝΑΛΟΥΣ ΕΝΙΣΧΥΤΕΣ

duckemon01

Established Member
8 November 2006
128
AΘΗΝΑ
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΤΩΝ ΠΟΛΥΚΑΝΑΛΩΝ Κ ΜΕ ΠΑΡΟΤΡΥΝΣΗ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΤΑΣΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΖΗΤΩ ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΠΙΣΤΟΥΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΝΟΣ ''ΣΟΒΑΡΟΥ'' HIEND SET ΠΡΟΕΝΙΣΧΥΤΗ Κ ΠΟΛΥΚΑΝΑΛΟΥ ΤΕΛΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΗΧΟΥ ΜΟΥ ΔΕΔΟΜΕΝΗΣ Κ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΤΩΝ MARTIN LOGAN VISTA ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ .
 
17 June 2006
23,704
Αθήνα
Ο προ σ' ενδιαφέρει να έχει και τους καινούργιους αποκωδικοποιητές για HD ήχο; αν ναι , οι επιλογές σου είναι περιορισμένες και μετριούνται στα δάκτυλα του ενός χεριού, καθ' ότι είναι φρέσκο πράγμα ακόμα.

οσο για τους τελικούς, όπως σου είπα και στο άλλο θέμα, η εμπειρία μου λέει ότι θα σε καλύψουν και οι bryston και ο μεγάλος πολυκάναλος της Sunfire.
 

duckemon01

Established Member
8 November 2006
128
AΘΗΝΑ
ΤΑΣΟ ΕΧΩ ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΤΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΤΗΣ ANTHEM PAKETO ME ENA TΤΕΛΙΚΟ 5,1 ΤΗΣ PS AUDIO 5x200 ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟΣ ΛΕΣ?
 

duckemon01

Established Member
8 November 2006
128
AΘΗΝΑ
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ Κ ΤΙΣ ΜΑΡΚΕΣ ΠΟΥ ΕΝΝΟΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝς ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ?ΕΧΕΙΣ Κ ΕΣΥ MARTIN LOGAN?
 

duckemon01

Established Member
8 November 2006
128
AΘΗΝΑ
ΕΝΝΟΩ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΝΤΗΕΜ ΣΤΟ HITECH TOY ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΠΛΑ ΚΩΔΙΚΟ!Κ PS AUDIO ΕΝΑΝ PENTAKANALO ΝΟΜΙΖΩ ΒΓΑΖΕΙ!
 
17 June 2006
23,704
Αθήνα
Bryston 7B o καινούργιος που είναι 600 watt αντί για 500 που είναι ο δικός μου

http://www.bryston.ca/7bsst_m.html

Υπάρχει η εναλλακτική του 9Β που τον γεμίζεις μέχρι 5 κανάλια με modules/κάρτες με 140watt το κανάλι (χμμμ αν παίζεις σε στάθμες είναι λίγα για τα martin logan)
http://www.bryston.ca/9bsst_m.html

Sunfire 5 Χ 400 watt
http://www.sunfire.com/TGA5400.html
Αν καταφέρεις να τον ζεστάνεις θα σε παραδεχτώ.....
 

Ntinos P

AVClub Fanatic
26 June 2006
22,938
ειναι θλιβερο τι μπορει να αγορασει κανεις με 4-5 χιλιαρικα (στην αμερικα ομως).....

προ+τελικο.....


Σορρυ για το οφ-τοπικ
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
ωραια μηχανη ο ανθεμιος αλλα ληγμενη
που ειναι τα νεα φορμακια?
που ειναι το 1,3?
 
Γνώμη μου είναι επειδή τελικούς δεν αλλάζεις κάθε μέρα και επειδή μπορεί κάποια στιγμή και το υλικό 7,1 να μεγαλώσει, αλά και εσύ έτσι και αλλοιώς να το αναζητήσεις, έστω και περιορισμένα να στραφείς σε πολυκάναλο τελικό 7,1.
Ενα μεγάλο και οικονομικότατο θηρίο σε αυτη την κατηγορία είναι ο Sherbourn 7/2150 , με ισχύ 200 wat σε κάθε κανάλι,με δύο υποδοχές τροφοδοσίας, ξεχωριστά τελικά κομμάτια και καμιά 60αριά κιλά βάρος!!!μονόδρομος....
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
dear john
αξιοσέβαστο μηχαν;άκι ο σέρμπερν και απο τιμή μονόδρομος αλλά αυτά τα ηχεία είναι αχόρταγα ,νομίζω καλύτερα ένας sunfire και 400 βατακια και αιδρωτα
σαφώς και ακριβότερος άλλα όπως είπες τελικούς δεν αγοράζεις κάθε μέρα
μακάρι οι σερμπερν να έβγαιναν και σε περισότερα watt
 
dear john
αξιοσέβαστο μηχαν;άκι ο σέρμπερν και απο τιμή μονόδρομος αλλά αυτά τα ηχεία είναι αχόρταγα ,νομίζω καλύτερα ένας sunfire και 400 βατακια και αιδρωτα
σαφώς και ακριβότερος άλλα όπως είπες τελικούς δεν αγοράζεις κάθε μέρα
μακάρι οι σερμπερν να έβγαιναν και σε περισότερα watt

Σεβαστή η αποψή σου, αλά απλά θα προσθέσω πως όταν βγούν 200 wat σωστά, μπορούν να οδηγήσουν τα πάντα.
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
ανεβάζω την προσφορά με
με krell 700 b μονομπλόκ στα 700 βαττ
και αν δεν μας κάνουν και αυτά
πάμε σε
musical fidelity kw η αλλιως 1000 βατ μονομπλοκ
όχι αίδρωτα ψυγειάτα