ΑΙΦΝΙΔΙΑ ΑΓΟΡΑ....

etien

AVClub Addicted Member
9 November 2007
1,543
Αγαπητοι φιλοι χαιρετε,

Μετα απο πολλα βασανα, ταλαντευσεις, ερωτησεις επι ερωτησεων, αποφασισα και παραγγειλα τηλεοραση. Ειχα παει ενα επαγγελματικο ταξιδι το weekend και εκατσα και σκεφτηκα....Ποιος ειμαι πραγματικα? Ποιες ειναι οι αναγκες μου?

Τελικα πηρα πλασμα. Το ονοματακι της ειναι Samsung PS42C96HD!!
Γιατι οχι αυτην που κανει τριπλες? Για να ευχαριστησω την γυναικα μου που δεν ζει χωρις πιπ/παπ.

Γιατι πλασμα και οχι lcd? Διοτι ετσι και αλλιως η χρηση θα ηταν περισσοτερο για τηλεοπτικο και κανενα ντιβιντακι. Αν ο Θεος μας εχει καλα σκοπευω να χτισω σε 1 - 1.5 χρονακια σε ενα οικοπεδο που εχω αγορασει και να ριξω ολο το HD υλικο (και τα λεφτα) σε προτζεκτορα.

Η αγορα εγεινε απο Expert (Ραδιο Κασελακη) σε τιμη 978 ευρω, και παραλαβη σε 2-3 ημερες.

Περιμενω με αγαπη ρυθμισεις απο τους εχοντες ή τους κατεχοντες.
 

smoothbore

AVClub Addicted Member
23 March 2007
2,615
a055.gif
αφου μας τα ειχες κανει
P2050022.JPG

αποφασισες στο τσακ μπαμ.
Ας ειναι καλα o Rivers λεω εγω και ασε την υψηλη φιλοσοφια ποιος εισαι απο που ερχεσε και που πας-bye-
Καλοριζικη γιατι καλοθεατη θα ειναι σιγουρα
 

etien

AVClub Addicted Member
9 November 2007
1,543
Ευχαριστω φιλε smoothbore, η αληθεια ειναι οτι ο rivers βοηθησε πολυ στην αποφαση. Ελπιζω κατι να βρω για να καταφερω να δημιουργησουμε χορωδια κρουστων απο μελη του forum που θα απαντουν στους προβληματισμους μου.
 

smoothbore

AVClub Addicted Member
23 March 2007
2,615
Ελπιζω εσυ να μην παρεις τα πνευστα .......................απο το φυσαει και δεν κρυωνει:flipout::flipout:
Φιανετε απο μακρυα οτι ακολουθησες τις συμβουλες του " δασκαλου " Γιαννη .
 

akren

Supreme Member
8 June 2007
4,266
Ηρακλειο
καλοθεατη φιλε μου!!:fahne90:

να ρωτησω κατι?
οταν λες pip εννοεις οτι μπορεις να δεις δυο τηλεπτικα καναλια η ενα καναλι τηλεοπτικο και dvd π.χ?

το τσεκαρες αυτο?
 
Last edited:

etien

AVClub Addicted Member
9 November 2007
1,543
Re: Απάντηση: ΑΙΦΝΙΔΙΑ ΑΓΟΡΑ....

καλοθεατη φιλε μου!!:fahne90:

να ρωτησω κατι?
οταν λες pip εννοεις οτι μπορεις να δεις δυο τηλεπτικα καναλια η ενα καναλι τηλεοπτικο και dvd π.χ?

το τσεκαρες αυτο?

Λοιπον, η τηλεοραση μπορει να κανει πιπ, μεσω συνδεσης hdmi, component και vga. Η κυρια οθονη θα εμφανιζει οτι εχει αυτη τη συνδεση και η δευτερευουσα το τηλεοπτικο προγραμμα. Το μεγεθος της δευτερευουσας οθονης μπορει να ρυθμιστει απο μικρη σε μια γωνια εως και 50-50 (οχι οταν το πιπ εχει κυρια οθονη vga). Στο σπιτι εχω την ON telecoms το media box της οποιας εχει εξοδο hdmi οποτε αυτοματα μπορω να δω και τα τηλεοπτικα καναλια μεσω της εισοδου αυτης στη τηλεοραση.

PS: Φιλε smoothbore, λες κα μαθω κλαρινο στα γεραματα? Εγω ενας ζεμ πρεμιε?
 

smoothbore

AVClub Addicted Member
23 March 2007
2,615
Εεε τωρα που λειπη ο κουρκουλος ............ παιζεις μπαλα μονος σου :grinning-smiley-043
 

etien

AVClub Addicted Member
9 November 2007
1,543
Ευχαριστω για τα καλα σας λογια. Φιλε Διονυση, ειδα οτι εισαι μουσικος απο την Κερκυρα. Δεν υπαρχει καλυτερη εμπειρια για τα αυτια απο το να ακουσεις Αμλετο στη Σπιαναδα.
 

smoothbore

AVClub Addicted Member
23 March 2007
2,615
Ευχαριστω για τα καλα σας λογια. Φιλε Διονυση, ειδα οτι εισαι μουσικος απο την Κερκυρα. Δεν υπαρχει καλυτερη εμπειρια για τα αυτια απο το να ακουσεις Αμλετο στη Σπιαναδα.

Αυτο πρεπει να το ζησω , οχι τιποτα αλλο , αλλα γιατι μεχρι τωρα θεωρουσα σαν καλυτερη εμπειρια για τ αυτια μου το πρωινο που ειχα ξυπνησει με τη Σαρλιζ στο Ερμιταζ και μου ψυθιρισε το you got the power .......( War ):afro:
 

kgf123

Established Member
19 December 2007
236
επιτελους!!!:flipout:thank god for small favors!καλοριζικη και καλες θεασεις!!!:D
 

etien

AVClub Addicted Member
9 November 2007
1,543
Ευχαριστω πολυ παιδια για τις ευχες σας.

Το μονο προβλημα που ανακαλυψα ηδη (πριν καν παραλαβω) ειναι οτι το τροφοδοτικο καλωδιο ειναι τοποθετημενο καθετα στην "πλατη" της τηλεορασης και εξεχει πολυ, κατι που καθιστα το κρεμασμα στον τοιχο δυσκολο. Ψαχνω για αλλο καλωδιο χαμηλου προφιλ. Εχει κανενας φιλος κατι να προτεινει?
 

smoothbore

AVClub Addicted Member
23 March 2007
2,615
Ευχαριστω πολυ παιδια για τις ευχες σας.

Το μονο προβλημα που ανακαλυψα ηδη (πριν καν παραλαβω) ειναι οτι το τροφοδοτικο καλωδιο ειναι τοποθετημενο καθετα στην "πλατη" της τηλεορασης και εξεχει πολυ, κατι που καθιστα το κρεμασμα στον τοιχο δυσκολο. Ψαχνω για αλλο καλωδιο χαμηλου προφιλ. Εχει κανενας φιλος κατι να προτεινει?

Ο θα ειναι μεγαλη στους 17 ποντους ..............εισαι ?
a015.gif
 

etien

AVClub Addicted Member
9 November 2007
1,543
Ο θα ειναι μεγαλη στους 17 ποντους ..............εισαι ?
a015.gif

Λοιπον, εχουμε και λεμε, 10.5+3.5 = 14 ποντους αυτη τη φορα. Καλα ειμαι. Για αυτο θελω αλλο καλωδιο, για να αποφυγω την επιμηκινση.
:a0210::flipout::guitarist::blink:
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Η C96 ειναι μια αγορα με μηδενικο ρισκο. Γνωστη τηλεοραση και με πολυ καλη ποιοτητα εικονας σε τιμη που την κανει πραγματικη ευκαιρια.

Οποτε μεγεια και απο εμενα.
 

etien

AVClub Addicted Member
9 November 2007
1,543
Η C96 ειναι μια αγορα με μηδενικο ρισκο. Γνωστη τηλεοραση και με πολυ καλη ποιοτητα εικονας σε τιμη που την κανει πραγματικη ευκαιρια.

Οποτε μεγεια και απο εμενα.

Eυχαριστω πολυ, ειδικα εσενα που κατα καποιο τροπο μου "ανοιξες τα ματια".:SFGSFGSF:

PS: Ελπιζω να γινει κατι και με την Παναθα γιατι ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ.
 

smoothbore

AVClub Addicted Member
23 March 2007
2,615
Eυχαριστω πολυ, ειδικα εσενα που κατα καποιο τροπο μου "ανοιξες τα ματια".:SFGSFGSF:

PS: Ελπιζω να γινει κατι και με την Παναθα γιατι ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ.

Σου ανοιξε τα ματια τα " ερμητικα κλειστα " θες να πεις:flipout:
Οσο για την Παναθα ..............οσο γινετε να εξυγειανθουν οι δημοσιες υπηρεσιες , αλλο τοσο θα γινει κι αυτος ομαδα .

μ αυτους ειμαι κι εγω ,αλλα τα 4-5 τελευταια χρονια δεν το λεω παραεξω.