Θα αγοραζατε τωρα PS3?

techie

AVClub Enthusiast
18 June 2006
1,131
Αν το θελατε κυριως για BR player, λιγοτερο ως media player και ελαχιστα για κονσολα?

Θελω να πω τωρα που σχεδον ολα δειχνουν οτι το BR νικησε και το PS3 40 ειναι περιπου στα 400+

Αν ναι ποια εκδοση? Την 40αρα η καλο θα ηταν να περιμενω τις καινουργιες στα 120gb? (γιατι εχουν ακουστει και πολλες βλαβες στις 40αρες)

Ειναι και αυτη η ιστορια με τα BR players profile 2? Τι ακριβως προβλημα μπορει να εχει το PS3 ως BR player παλιας γενιας?
 

alestros

Senior Member
21 December 2007
410
[Offtopic] Ρε παιδιά μ'όλο το θάρρος αλλά γιατί κάποιος να δώσει 400-500 ευρώ για Blu Ray player και να μη πάρει με 130euro ένα LiteOn bluray drive και με τα υπόλοιπα 350 να φτιάξει ένα budget HTPC....? [/Offtopic]
 

GeonX

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
2,755
[Offtopic] Ρε παιδιά μ'όλο το θάρρος αλλά γιατί κάποιος να δώσει 400-500 ευρώ για Blu Ray player και να μη πάρει με 130euro ένα LiteOn bluray drive και με τα υπόλοιπα 350 να φτιάξει ένα budget HTPC....? [/Offtopic]
Χωρίς να είμαι αντίθετος στη σκέψη η λέξη Budget και HTPC είναι λίγο ασύμβατες ασε που το ένα είναι Plug and Play ενώ το δεύτερο Plug and Pray… :BXVZCBXZ6: :grinning-smiley-043

…περα από τη πλακά στο ιδιο budget δεν νομίζω ότι θα πάρει κάποιος τη ποιότητα του PS3 και δεν αναφέρομαι σε άλλες ευκολίες που μπορεί να έχει ένα HTPC… ;) -bye-
 

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,475
Πειραιάς
Φίλε techie, το πσ3 είναι το μοναδικό bluray μηχάνημα που μπορεί κ αναβαθμίζει τα χαρακτηριστικά μέσω firmware, που δίνει η ίδια η sony δωρεάν κ εγκαθίσταται μέσω του διαδικτύου, κατευθείαν από την κονσόλα. Όλες οι κονσόλες ανεξάρτητα από την έκδοση, 40,60 κτλ, παίζουν με βάση το νέο προφίλ του bluray.
 

alestros

Senior Member
21 December 2007
410
Nice... Έχεις δίκιο για το θέμα της ευκολίας του P&P...

Ναι ναι ξέρω ότι έχει κορυφαία χαρακτηριστικά το PS3 σαν bluray. Το σημαντικότερο βέβαια είναι το πλεονέκτημα του firmware update. Γενικά μιλούσα για σκέτα BluRay players...
-bye-
 

techie

AVClub Enthusiast
18 June 2006
1,131
Nice... Έχεις δίκιο για το θέμα της ευκολίας του P&P...

Ναι ναι ξέρω ότι έχει κορυφαία χαρακτηριστικά το PS3 σαν bluray. Το σημαντικότερο βέβαια είναι το πλεονέκτημα του firmware update. Γενικά μιλούσα για σκέτα BluRay players...
-bye-


Απο οτι ξερω ολα μπορουν να δεχθουν firmware upgrade (μεσω οπτικου δισκου,usb,internet) κλπ

το ζητημα ειναι οτι το PS3 αναβαθμιζεται πολυ τακτικα ενω αλλα players οχι τοσο
 

techie

AVClub Enthusiast
18 June 2006
1,131
Re: Απάντηση: Θα αγοραζατε τωρα PS3?

Φίλε techie, το πσ3 είναι το μοναδικό bluray μηχάνημα που μπορεί κ αναβαθμίζει τα χαρακτηριστικά μέσω firmware, που δίνει η ίδια η sony δωρεάν κ εγκαθίσταται μέσω του διαδικτύου, κατευθείαν από την κονσόλα. Όλες οι κονσόλες ανεξάρτητα από την έκδοση, 40,60 κτλ, παίζουν με βάση το νέο προφίλ του bluray.

Να ρωτησω με απλα λογια τι ειναι τα profile 1.1 η profile 2?

και κατα ποσο η αγορα ενος stand alone player profile 1.1 τωρα μπορει να αποδειχθει προβλημα στο μελλον?
 

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,475
Πειραιάς
Στο 2 υπάρχει μια λειτουργικότητα όπου μπορείς να έχεις pip, δλδ picture in picture. Αυτό το έχει το hd-dvd από την αρχή, ενώ στο bluray τώρα μπαίνει...μάλιστα δεν υπάρχουν πολλά δισκάκια με αυτό...δεν ξέρω αν υπάρχει δλδ κ ένα, δύο...
Πρόβλημα για αργότερα δεν ξέρω φίλε μου...