Αγγλικό Sky

koulis99

New member
20 February 2008
1
αγαπητοι φιλοι ειμαι νεος στην παρεα σας και
θα ηθελα να σας ρωτησω αν καποιος μπορει
να με βοηθησει στην εξης ερωτηση
ενας φιλος μου απο την αγγλια [εγγλεζος]
θα ελθη να τον φιλοξενησω για 3-4 ημερες
στην αθηνα σκεφτηκα λοιπον να του ζητησω
να μου φερει το πακετο του αγγλικου σκαι
τι ακριβως να του πω να φερει μαζι του ωστε
να εχω εικονα απο τα καναλια αυτα?
την εγκατασταση την γνωριζω και θα την
κανω αλλα δεν γνωριζω τι πρεπει να κανει
για να μου φερει τον αποδεικοποιητη και
την καρτα ενεργοποιημενη ωστε να του πω
να τα κανει οποιος γνωριζει κατι να μου πει
σας ευχαριστω ολους
 

AlexT_

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,452
Θεσσαλονίκη
Kαλώς ήρθες στο Avclub!

Λοιπόν, κάνει συμβόλαιο στο όνομα του. Θα ενεργοποιήσει την κάρτα στον ιδιοκτησιακό αποκωδικοποιητή που θα του δώσουν και σου τα φέρνει..
 
27 June 2006
7,771
Re: Απάντηση: Αγγλικό Sky

Kαλώς ήρθες στο Avclub!

Λοιπόν, κάνει συμβόλαιο στο όνομα του. Θα ενεργοποιήσει την κάρτα στον ιδιοκτησιακό αποκωδικοποιητή που θα του δώσουν και σου τα φέρνει..


Kαι με τις πληρωμές της συνδρομής? Θα δώσει ο ξένος τραπεζικό λογαριασμό του έλληνα ή αλλιώς? Για διευκρινείστε γιατί σκέφτομαι να κάνω το ίδιο με άτομο (έλληνα) που μένει Λονδίνο. Το να βάζεις χρήματα σε λογαριασμό Αγγλικής Τράπεζας έχει χοντρό χαράτσι σε προμήθεια (30 Ευρώ είχα φάει για 180 Ευρώ κατάθεσης).
 
Last edited:

panosxgr

Supreme Member
24 June 2006
8,604
Εαν είναι Ελληνας, υπάρχει πολύ πιο απλή λύση. Του τα βάζεις στον ελληνικό λογαριασμό του, εκείνος τα τραβάει κανονικά με την ελληνική κάρτα από οποιαδήποτε τράπεζα της Αγγλίας, τα βάζει στον αγγλικό λογαριασμό και είσαι ΟΚ. :ADFADF1:
 

nikosGX

Supreme Member
9 November 2007
7,544
Πιό απλό είναι να κάνει τη συνδρομή με το δικό σου όνομα και τη δική σου πιστωτική (και βέβαια τη δική του διεύθυνση στην Αγγλία).
 

kostas_b

New member
5 September 2007
80
Re: Απάντηση: Αγγλικό Sky

Εαν είναι Ελληνας, υπάρχει πολύ πιο απλή λύση. Του τα βάζεις στον ελληνικό λογαριασμό του, εκείνος τα τραβάει κανονικά με την ελληνική κάρτα από οποιαδήποτε τράπεζα της Αγγλίας, τα βάζει στον αγγλικό λογαριασμό και είσαι ΟΚ. :ADFADF1:


αν κανει την ενεργοποιηση και ολα τα συναφη τοτε θα του δωσουν τον αριθμο πελατη της συνδρομης του.με αυτον τον αριθμο θα μπεις στην σελιδα της σκαι και θα αλλαξεις την καρτα πληρωμης του πακετου.Αρα στην ουσια ο φιλος σουυ θα πληρωσει μονο τον πρωτο μηνα με την καρτα του και απο κει και περα εσυ με την δικια σου.οταν με το καλο ερθει δωστου τα λεφτα του πρωτου μηνα και εισαι οκ.
 

DimAsi

Supreme Member
25 July 2007
5,815
Αττικό βουνό
Και αν έχεις εδω κάρτα της EUROBANK που εχει υποκατάσημα στην Αγγλία καθάρισες με τη μία .Αυτό και σαν συμβουλή για οσους ψάχνονται και τους ψάχνει η BSB.