Βαση ΤV αγορα αλλα πια??

xalaros

Established Member
12 September 2006
218
Για χαρα παιδια,

εχω μπει στη διαδικασια να αγορασω μια βαση για την ΤV μου και οχι μονο μιας και εχω Ενισχυτη, htpc, κεντρικο speaker, wii και xbox360. Δεν ειναι και ευκολη επιλογη λογο των διαστασεων και με εχει πιασει λιγο πονοκεφαλος.
Σημερα πηγα μια βολτα απο το media markt και βρηκα κατι που μου εκανε ειναι μια sonorous pl-3100 αλλα η τιμη ηταν λιγο τσουχτερη 719ευρω απο οτι θυμαμαι.
Ζηταω κατι με περιπου 1,2m μηκος και δυο ραφια το πανω θελει υψος 21cm για να μπαινει το κεντρικο speaker και το αλλο 17,5 για τον av ενισχυτη αλλα και κατι παραπανω να ειναι δεν με χαλαει και διπλα φυσικα να περνει και το htpc που ειναι και αυτο 17cm.
Το sonorous τα εχει ολα αυτα με το παραπανω μιας και το πανω ραφι εχει ακριβος 21cm ανοιγμα και το κατω 28cm αρα ειναι μια χαρουλα. Παιζει τιποτα αλλο με τα ιδια specs ?? ισως σε λιγο καλυτερη τιμη?
Απο design μου αρεσει αρκετα και το bdi celio αλλα δυστηχος δεν μου κανουν οι διαστασεις.
Anyway το sonorous το βρηκα σε αλλα ευροπαϊκα site, ενα Βελγικο και ενα Ιταλικο αντιστοιχα 399ευρω το ενα και 499ευρω το αλλο μεχρι τα 720ευρω στην Ελληνικη αγορα νομιζω οτι η αισχροκερδια κανει party!!!!
 

panosxgr

Supreme Member
24 June 2006
8,604
Καλημέρα φίλε xalaros. Γιατί δεν πας να ρωτήσεις και σε κάποιο μαραγκό, μήπως κάποια custom κατασκευή να ήταν καλύτερη για το χώρο σου?
 

toulge

New member
24 March 2008
15
Φιλε μου , μολις το Σαββατο παρελαβα ενα πολυ ομορφο τραπεζι για tv και οχι μονο , μιας και πανω στο τραπεζακι φιλοξενουνται ακομα dvd , satellite , amplifier , cassette deck , cd player , tuner , pick up. Στο συνολο 8 κομματια.

Στο εμποριο για ολα αυτα το φθηνοτερο γυαλινο επιπλο το εβρισκα πανω απο 350 ευρω.

Κι'ομως σε φιλο μαραγκο , σχεδιασα πως το ηθελα και για να ειμαι ειλικρινης εκλεψα το σχεδιο ενος επιπλου γυαλινου που ειχα δει στο καταστημα Κοτσωβολος και ο φιλος για ξυλινο επιπλο με 3 πατωματα και οχι 2 που ειναι το μεγιστο στα γυαλινα και με design και διαστασεις οπως ακριβως τα ηθελα , τα πληρωσα μονο 180 ευρω!!!

Δεν το συζητω λοιπον.Σχεδιασε πως ακριβως το θελεις και εν'αναγκη δες καποιο σχεδιο που σου αρεσει απο καποιο καταστημα οπως το Media Markt που ανεφερες και πηγαινε σε καποιον μαραγκο να στο φτιαξει.Θα γλιτωσεις αρκετα ευρω...
 

tromb1

AVClub Addicted Member
26 September 2007
1,371
Παίζει καποιος που ΔΕΝ μπορει να σχεδιασει στο χαρτι κατι, να βγαλει φωτογραφιες απο ετοιμα κομματια και να τις δωσει σε ενα μαραγκο ??? :grinning-smiley-043

Τωρα με την 42PX80 θα ηθελα να φτιαξω κι εγω ενα custom επιπλο για TV,DVD,δορυφορικο δεκτη,PS3, HTPC και λοιπα.... -bye-
 

GiannisP.

New member
31 August 2007
77
Παίζει καποιος που ΔΕΝ μπορει να σχεδιασει στο χαρτι κατι, να βγαλει φωτογραφιες απο ετοιμα κομματια και να τις δωσει σε ενα μαραγκο ???


Αν βλέπει καλά ο μαραγκός, ναι :)

Δεν είναι δύσκολο να κάνεις 2-3 παράλληλες γραμμές και 2 κάθετες. Θα πρέπει να μετρήσεις τον χώρο σου, τα μηχανήματά σου και μετά σε κλίμακα θα τα περάσεις στο χαρτί. Π.χ. 10cm επίπλου (ή τοίχου) - 1cm στο χαρτί και ούτω καθ'εξής.

Καν'το και θα δεις ότι και θα σου αρέσει να σχεδιάζεις και θα το κάνεις όπως θες εσύ. Εγώ ετοιμάζω ένα καλό project για τα μηχανήματά μου.. Καλή επιτυχία :award:
 

GiannisP.

New member
31 August 2007
77
γιατί δε βάζεις καμιά φώτο φίλε silent? καλό είναι να δίνουμε info στον λαό...
 

=silent=

AVClub Fanatic
2 August 2006
11,093
Homeless
Αμα θελετε ρε παιδια να βαλω. Το επιπλο το σχεδιασα εγω μετα απο πολυ ψαξιμο. Οχι οτι ειναι τιποτα το εξεζητημενο αλλα ειναι πολυ λειτουργικο και αρκετα ανετο.
 

kiss1

Senior Member
11 August 2006
321
Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για κάποιο τραπεζάκι και όπως το θέλω δεν το βρίσκω σε καταστήματα.... θα σου είναι εύκολο να μας βάλεις μια φωτογραφία του για να δούμε πως είναι και να πάρουμε ιδέα;;;;
Βασικά εγώ ενδιαφέρομαι για κάποιο κομμάτι επιπλοσυνθέσεως αλλά με 3 ράφια από κάτω με τζάμι μπροστά για να μην σκονίζονται το στερεοφωνικό και το dvd....
κάτι λειτουργικό αλλά σύγχρονος με όμορφο ντιζάιν.....
Μπορείς να μας βάλεις κάποια Φώτο για να πάρουμε μία ιδέα;;;;