ΗΧΕΙΑ KEF 6001

apextos

Established Member
6 February 2008
221
Αν τα έχει κάποιος ας μου πεί την γνώμη του και με τι SUB τα συνοδεύει.

Γιάννη πιστεύω κατάλαβες περί τιμής ο λόγος.
 

dixie

Established Member
6 February 2008
199
Athens
Παρα το γεγονος οτι λατρευω τα kef (εχω τα reference αλλωστε) θα σου ελεγα να κρατησεις τα artemis ειναι πολυ καλα ηχεια και φυσικα καλυτερα απο τα συγκεκριμενα kef που κοιτας
Και απο sub υπαρχουν ενα καρο που θα δεσουν με τα main σου πχ τα velodyne που ειναι παραδοσιακος κατασκευαστης sub
 
Απάντηση: Re: ΗΧΕΙΑ KEF 6001

Παρα το γεγονος οτι λατρευω τα kef (εχω τα reference αλλωστε) θα σου ελεγα να κρατησεις τα artemis ειναι πολυ καλα ηχεια και φυσικα καλυτερα απο τα συγκεκριμενα kef που κοιτας
Και απο sub υπαρχουν ενα καρο που θα δεσουν με τα main σου πχ τα velodyne που ειναι παραδοσιακος κατασκευαστης sub

Ευτυχώς που το λές και εσύ, γιατί εαν το έλεγα μόνο η πρώτος εγω, ίσως και να υπήρχε παρεξήγηση, καθ'ότι φανατικός spectrum/άκιας!!!
 

apextos

Established Member
6 February 2008
221
Re: Απάντηση: Re: ΗΧΕΙΑ KEF 6001

Ευτυχώς που το λές και εσύ, γιατί εαν το έλεγα μόνο η πρώτος εγω, ίσως και να υπήρχε παρεξήγηση, καθ'ότι φανατικός spectrum/άκιας!!!

... spectrum/άκιας!!! Μου άρεσε αυτό.

Αλλοι μπορεί να το πάρουν στραβά όταν κάποιος αγαπά ή υποστηρίζει ένα προιόν, αλλά όταν το προιόν είναι καλό αστους να λένε. Και δεν είναι μόνο τα ARTEMIS που έχω αλλά και το Pan σαν κεντρικό.

Εχω σκεφτεί και την λύση των EROS ... xixixixi. Θαυματουργά μικρά από όσο μπορώ να φέρω στο μυαλό μου ακούσματα που είχα μ' αυτά πριν κάποια χρόνια.

Dixie δεν έχω εμπειρία απο KEF αλλά αυτό που μπορώ με σιγουριά να πώ, ι όχι μόνο για τα KEF, αλλά γενικά για τα εισαγώμενα ηχεία είναι ότι σε σχέση πχ με τα AUDIO SPECTRUM είναι ψηλά οι τιμές τους.

Μια εταιρεία με παγκόσμια αγορά σαφώς και έχει μικρότερο κόστος κατασκευής λόγω αναμενόμενου όγκου πωλήσεων και παραγωγής αντίστοιχα. ΔΕΝ γίνεται λοιπόν να φτάνει στην ΕΛΛΑΔΑ ένα ζευγάρι ηχεία στις αποθήκες του εδώ αντιπροσώπου 150 $ και να έχει τιμή λιανικής 500 ευρώ !!!!!

Ακόμα και στον χώρο των Ηλεκτρονικών Υπολογιστών που τα περιθώρια κέρδους είναι ΜΟΝΟΨΗΦΙΑ αν τύχει και πέσει στα χέρια σου εσωτερικό τιμολόγιο του κατασκευαστή px H.P ή Dell παθαίνεις πλάκα με τι ποσοστά δουλεύουν.

ΓΙΑΝΝΗ και να αλλάξω ηχεία για το Home Cinema τα ARTEMIS ΔΕΝ θα τα δώσω, θα κάνω ένα χώρο να ακούω απο αυτά μουσική με καλά συνοδά μηχανήματα.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ