Help για αγορά οθόνης 16:9

19 June 2006
160
Π.Φαληρο
Με την ευκαιρία της αγοράς του 8720 και συν το γεγονός οτι η Da-lite High Contrast (που έχω από εποχής Χ1) έχει....τα κύμματα του Δούναβη... προτείνετε αγαπητοί συμφορουμίτες κάποια ή κάποιες οθόνες της προκοπής ώστε να απαλλαγώ επιτέλους από αυτές τις %#$&%$# ζάρες.
Μιλάμε για 16:9 με πλάτος 2 μέτρα και μαύρο masking στο επάνω μέρος ώστε να μπορεί να κατεβαίνει στο σωστό ύψος όντας κρεμασμένη στο ταβάνι (2,5μ).

Ευχαριστώ.
 

Browser

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,575
Μια καλη επιλογη ειναι και η screenline με home vision η flat vision πανι.
Προσφατα ακουσα οτι πλεον βγαινουν και με πανι το λεγομενο dlp??, αλλα δεν το εχω δει ακομα.

Ο χωρος σου πως ειναι ? Φωτεινος, σκοτεινος, masking ???

2 μετρα πλατος???????? Θα σκοτωνει σε αυτες τις ιντσες ο 8720..!!!!!!
 
Last edited:
19 June 2006
160
Π.Φαληρο
Browser said:
Ο χωρος σου πως ειναι ? Φωτεινος, σκοτεινος, masking ???

Δυστυχώς ο χώρος μου ακολουθεί το συντριπτικό ποσοστό των σαλονιών μας, δηλαδή άσπρος. Και έτσι ενώ στα σκοτεινά πλάνα ο 8720 ζωγραφίζει (αν και όχι καλιμπραρισμένος ακόμα), στα φωτεινά...έχουμε θέμα.

Browser said:
2 μετρα πλατος???????? Θα σκοτωνει σε αυτες τις ιντσες ο 8720..!!!!!!

Εντάξει... καλά είναι :grinning-smiley-043
 

ultraex2003

New member
1 July 2006
72
αν απο δεξια σου οπως εμενα εχεις τιποτε κουρτινες σε λευκο
χρωμα βαλε εχτρα κουρτινες σε μπορντω εφυγε η ασπριλα του χωρου
και βοηθησε και στα φωτεινα και στα σκοτεινα πλανα
 
Συμφωνω για την projecta αμα υπαρχει χαμηλο budget.
Εχω μια 92αρα, 2 μετρα, εδω και δυο χρονια χωρις ζαρες ακομα να μην την ματιασω.
Απο πισω εχει μαυρη επιστρωση και masking στο επάνω μέρος ώστε να μπορεί να κατεβαίνει στο σωστό ύψος όντας κρεμασμένη στο ταβάνι οπως λες.
Υεπερευχαριστιμενος για 400 ευρω οταν την πειρα.
http://www.projectascreens.com/upload/beeldbank/190/en-p39-procinema.pdf
 

Browser

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,575
Μαλιστα, ε τοτε ξαναλεω, σε αυτες τις ιντσες το μηχανακι θα σκοτωνει........
 

supacoopa

AVClub Addicted Member
19 June 2006
2,411
Athens
Που μπορουμε να βρουμε οθονες Projecta στην Αθηνα? Αν υπαρχει προβλημα να γραφει δημοσια, δεχομαι PM...

Ενδιαφερομαι και εγω για 80"-90" ηλεκτρικη 16:9
 

Θάνος Φούντας

AVClub Addicted Member
22 June 2006
1,878
Re: Απάντηση: Help για αγορά οθόνης 16:9

Γιάννης Γιακουμάκης said:
Μερσί φίλε Θάνο. Από το site φαίνεται πως υπάρχουν πολλές επιλογές. Και πού μπορούμε να τις βρούμε;

Γιάννη έχεις pm. Sorry για την καθυστέρηση...
 

Θάνος Φούντας

AVClub Addicted Member
22 June 2006
1,878
supacoopa said:
Που μπορουμε να βρουμε οθονες Projecta στην Αθηνα? Αν υπαρχει προβλημα να γραφει δημοσια, δεχομαι PM...

Ενδιαφερομαι και εγω για 80"-90" ηλεκτρικη 16:9

Πλέον πωλούνται σε πάρα πολλά μέρη. Δε θα υπάρχει δυσκολία να τις βρεις. Μια σύντομη google search θα σου εμφανίσει πολλές εναλλακτικές ενώ μπορείς να τις βρεις και στη γνωστή στοά στο Κέντρο της Αθήνας...
 

supacoopa

AVClub Addicted Member
19 June 2006
2,411
Athens
Θανο, εκανα Googling πριν ζητησω βοηθεια, αλλα μου εβγαλε μονο e-shop τα οποια δεν εμπιστευομαι για τετοια αγορα. Στοα εννοεις αυτην απεναντι απο το πρωην Μινιον? Αν δεν σου ειναι δυσκολο γραψε μου κανα-δυο μαγαζακια με Projecta στην Αθηνα, σε ενα PM. Ευχαριστω