HTC Touch Pro

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Φρα.Πε.

Supreme Member
17 June 2006
6,442
Ελευσίνα
Απάντηση: HTC TOUCH PRO

Πολυ καλή συσκευή! Aντες να βγουνε και τα WM7 να πετάξουμε τον iμύθο που έχουμε τώρα...
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,549
Re: HTC TOUCH PRO

lol, ο καθένας με τον πόνο του Φραγκίσκο (αν δεν κάνω λάθος) :p

Μακάρι τα win να ξεπεράσουν σε λειτουργικότητα τα iphone αλλά πολύ χλωμό (ξαναλέω κι εγώ win mobile εχω και τα θεωρω πολύ μέτρια για κινητό αλλά δεν πάω και στο iphone).

Αλήθεια, έχεις ακούσει κάτι για τα wm 7;
 

Φρα.Πε.

Supreme Member
17 June 2006
6,442
Ελευσίνα
Απάντηση: HTC TOUCH PRO

Ναι ακριβώς ο καθένας με τον πόνο του!!!!

Λέγεται οτι τα wm07 θα ειναι καθαρα touch περιβάλλον. Αν συνεργαστουν παντως με τα καμαρια της HTC θα φτιαξουν παπάδες
 
17 June 2006
9,768
Απάντηση: HTC TOUCH PRO

Πρέπει να βρω ένα diamond touch να παίξω λίγο να δω τι διαφορές έχει με το TyTN I και ΙΙ. Επίσης να δούμε αν μπορούμε να "σηκώσουμε" τίποτα από το λογισμικό του :p
Στο TyTN I που έχω, έχω περάσει σχεδόν τα πάντα από το ΙΙ, ενώ έχω βάλει και πλοήγηση touch (για αυτό και δεν το άλλαξα μιας και δεν νομίζω ότι η διαφορά του Ι έτσι όπως το έχω στήσει με το ΙΙ δικαιολογεί μια αγορά της τάξης των 800 ευρώ).
Πάντως επιτέλους έχουμε 640χ480 ανάλυση, ενσωματωμένο ραδιόφωνο και gps με διαστάσεις μικρότερες από τα tytn I,II. Αρχίζει και γίνεται πολύ ελκυστικό...
 
17 June 2006
9,768
Απάντηση: HTC TOUCH PRO

Εμένα μόνο το Pro με ενδιαφέρει...Αν πάρεις στα χέρια σου συσκευή με πληκτρολόγιο δεν ξαναγυρίζεις ποτέ πίσω!
 

Φρα.Πε.

Supreme Member
17 June 2006
6,442
Ελευσίνα
Απάντηση: HTC TOUCH PRO

Δεν εχει τυχει να πέσει στα χέρια μου συσκευη με πληκρολόγιο αλλα ειμαι σίγουρος η αισθηση του feedback οταν πατας τα πληκτρα ειναι αλλη φάση σε σχεση με το να βαρας σε επίπεδη επιφάνεια...
 
17 June 2006
9,768
Απάντηση: HTC TOUCH PRO

Από το πρώτο μου κινητό άργησα να μάθω τυφλό και πάντα έγραφα πολύ αργά. Τώρα όσο χρόνο μου παίρνει να γράψω ένα sms σε απλό πληκτρολόγιο, γράφω ολόκληρη παράγραφο στο mobile word. Το εικονικό στην οθόνη είναι βελτίωση, αλλά καμία σχέση με τα κουμπάκια.
 

greenfan

Established Member
20 November 2007
293
Αθήνα
Re: HTC TOUCH PRO

Κι εμένα το πληκτρολόγιο στο TyTN II με βόλεψε αφάνταστα. Επομένως, απαραίτητο το εξωτερικό πληκτρολόγιο σε κάθε μελλοντική μου συσκευή....
 

Daywalker

Established Member
7 August 2006
134
Re: HTC TOUCH PRO

Ποτε περιπου την περιμενουμε στο εμποριο?να φανταστω οτι θα εχει τιμη παραπλησια με του ντιαμοντ στα 550 ευρω
 
17 June 2006
9,768
Απάντηση: HTC TOUCH PRO

Η τιμή φαντάζομαι θα είναι κοντά στην τιμή του TyTN ΙΙ δηλαδή 700-750. Πάντως αυτό που συνεχίζει να με τριγυρνάει για αυτό το τηλέφωνο είναι κατά πόσο θα υποστηρίζει WM 7 όταν βγει. Γιατί από τα χαρακτηριστικά που έχουμε δει σε κάποια reviews ίσως και να χρειάζονται κάποια υλοποίηση σε επίπεδο hardware για να ενσωματώσουν όλες τις καινοτομίες τους. Δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση να δώσω τόσα χρήματα και σε 6 μήνες από την αγορά μου με την είσοδο του WM7 να μην μπορώ να το εκμεταλλευτώ.
 

Daywalker

Established Member
7 August 2006
134
Re: HTC TOUCH PRO

Aυγουστο και μαλλον κανα 700αρι οπως λεει ο Κυριακαρακος
 

Daywalker

Established Member
7 August 2006
134
Re: HTC TOUCH PRO

Η ΗΤC στην Ελλαδα με ποιον παροχο ειναι?γιατι οπου νανε ερχετε η αναβαθμηση και αναρωτιεμαι αν με Telestet μπορω να κλεισω το touch pro για τον αυγουστο.
 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,693
Clermont-Ferrand, France
Απάντηση: HTC TOUCH PRO

Με όλους είναι. Απλά δεν έχουν όλα τα μοντέλα. Με Telestet παντως σίγουρα δεν μπορείς, με Wind ίσως.
 

Daywalker

Established Member
7 August 2006
134
Re: HTC TOUCH PRO

Xexe ειμαι old fashioned ego protimo na ti leo τελεστετ μιας και ετσι τι λεγανε πριν τις εξαγορες
 

Daywalker

Established Member
7 August 2006
134
Re: HTC TOUCH PRO

Λοιπον το εχει παρει κανενας?επειδη ειμαι σκωτια αξιζει να το παρω απο ebay εδω πανω η' να ερθω ελλαδα?ποσο εχει ελλαδα και το περνεις ατοκα? εχω wind.
 
17 June 2006
9,768
Απάντηση: HTC TOUCH PRO

Δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα επίσημα πότε θα αρχίσει η διάθεση στην Ελληνική αγορά. Φαντάζομαι μέσα στο πρώτο δεκαπενθήμερο του Σεπτέμβρη θα μας ενημερώσει η ACE Hellas.