Τεχνικός που να επισκευάζει Jukebox ?

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

jpaudio

AVClub Enthusiast
19 June 2006
765
Μεσσόγεια
Έχει κανένας σας υπόψιν κάποιον τεχνικό που να επισκευάζει juke boxes και να πουλάει και ανταλλακτικά;
Ευχαριστώ.
Γιάννης
 

jpaudio

AVClub Enthusiast
19 June 2006
765
Μεσσόγεια
Κάτι έχω βρει αλλά δεν έχω αγοράσει ακόμα. Απλά αρχίζω κάπως ανάποδα με το κομμάτι της υποστήριξης πρώτα για αυτό που προτίθεμαι να αγοράσω. Ίσως ψάχνω να βρώ αν τελικά αξιζει μια τέτοια αγορά δεδομένου ότι όσοι τα έχουν ζητάνε ότι θέλουν!
Φιλικά,
Γιάννης
 

tsip

AVClub Addicted Member
19 January 2008
1,911
Cambridge
Υπαρχει ενας μαστορας στο Μπραχάμι-Αγιος Δημητριος, εχω παει μια φορα αλλα δεν θυμαμαι ονομα και διευθυνση, μπορω να τον βρω και να σου πω αν δεν τον ξερει κανενας αλλος
 

tsip

AVClub Addicted Member
19 January 2008
1,911
Cambridge
Ειναι ενας σπανιος ανθρωπος, που ειχα την τυχη να γνωρισω, νομιζω πως θα ειναι θησαυρος στη αναζητηση σου
Κυριάκος Φουντούκος
2109755188
 

jpaudio

AVClub Enthusiast
19 June 2006
765
Μεσσόγεια
Λοιπόν η αγορά πραγματοποιήθηκε πριν λίγες μέρες. Βρήκα ένα AMI model K σε πολύ καλή κατάσταση, δεν δουλεύει γιατί θέλει service μιας και έχει να λειτουργήσει πάνω από 5 χρόνια, σε πολύ καλή τιμή. Το σπουδαιότερο είναι ότι το πήρα γεμάτο με δίσκους, παλαιά λαϊκά. Να είναι καλά η κυρία Ελένη που μου το έδωσε. Το πρόβλημα τώρα είναι η εύρεση του Service Manual. Το έχω βρει σε διάφορα Ιντερνετικά Αμερικάνικα sites αλλά 60-70 € μου πέφτουν λίγο βαριά. Έχει κανείς υπόψιν του κάπου που να το βρώ ή να το κατεβάσω ή έστω να το φωτοτυπίσω εδώ στην Ελλάδα; Κάποιοι τεχνικοί που έχω ρωτήσει το συγκεκριμένο μοντέλο το δουλεύουν εμπειρικά και δεν έχουν πλήρη σχέδια. Τον κύριο Κυριάκο τον είχα στο μυαλό μου, έχουμε μιλήσει μια φορά στο τηλέφωνο, αλλά από ότι κατάλαβε αυτός δεν επισκευάζει αλλά συνεργάζεται με άλλον τεχνικό. Αυτός εξοπλίζει χώρους ψυχαγωγίας με flipers και jukeboxes εξου και η ενασχόληση με το θέμα. Και εμένα μου φάνηκε αξιόλογος άνθρωπος και μάλιστα με πήρε ο ίδιος τηλέφωνο μετά για να μου πει ότι ο τεχικός του έχει ένα jukebox για πούλημα. Μάλλον θα το επισκευτώ μια από τις απόμενες μέρες να δω και τι ανταλλακτικά μπορεί να βρει. Ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια.
Φιλικά,
Γιάννης
 

ANNA

AVClub Addicted Member
19 June 2006
1,636
Στην αποθήκη!
Ο κύριος Κυριάκος είναι ένας απίστευτος τύπος, τρελλάρας, αλλά πολύ συνεπής. Όποτε χρειάστηκε, ήρθε στο σπίτι αμέσως, χωρίς δεύτερη κουβέντα και έδωσε λύση.
Δυστυχώς, δεν ασχολείται με τζουκ μποξ ο ίδιος. Μόνο μπιλιάρδα, φλίπερ και κανένα παλιό ποδοσφαιράκι.
Αλλά νομίζω ότι πάντα έχει κάτι να προτείνει.

Όταν είναι να πας, ζήτα του άναλυτική καθοδήγηση. Είναι λίγο μπέρδεμα να βρεις το μαγαζί μέσα σ' εκείνα τα στενάκια!
 

tsip

AVClub Addicted Member
19 January 2008
1,911
Cambridge
ελα ντε, μια φωτο (με πρόλαβες) και καλοριζικο φιλε μου.
 
Last edited:

jpaudio

AVClub Enthusiast
19 June 2006
765
Μεσσόγεια
Ευχαριστώ όλους για τις ευχές τους. Μια μικρή διευκρίνηση, το δικό μου είναι μοντέλο Κ και όχι Continental 2 όπως αυτό του link που έδωσε ο φίλος Στέλιος. Φωτογραφίες από το δικό μου θα βάλω σύντομα, τουλάχιστο στην κατάσταση που το πήρα γιατί στην κατάσταση που θα το κάνω μετά την ανακαίνηση, αυτή θα αργήσει λίγο.
Φιλικά,
Γιάννης
 

jpaudio

AVClub Enthusiast
19 June 2006
765
Μεσσόγεια
Λοιπόν όπως σας υποσχέθηκα παραθέτω μερικές φωτογραφίες από αυτό που αγόρασα. Σε γενικές γραμμές είναι σε καλή κατάσταση, δεν του έχω κάνει ακόμα τίποτα και το σημαντικότερο έχει όλα τα κομμάτια του επάνω.
Προς το παρόν, περιμένω το Service Manual του από Ολανδία, και προσπαθώ να συγκεντρώσω όσους περισσότερους δίσκους 45 στροφών μπορώ. Αν κάποιος έχει και του περισεύουν και θέλει να τους δώσει είναι ευπρόσδεκτος. Ένα ΡΜ φτάνει. Τα έξοδα αποστολής ΦΥΣΙΚΑ τα αναλαμβάνω εγώ. Για την Αθήνα δεν το συζητάμε, μπορώ να πάω να τους πάρω αυτοπροσώπως, ακόμα και ένα κομμάτι!
Φιλικά,
Γιάννης
 

Attachments

  • IMG_0152 (Medium).JPG
    IMG_0152 (Medium).JPG
    71.9 KB · Views: 161
  • IMG_0147 (Medium).JPG
    IMG_0147 (Medium).JPG
    70.2 KB · Views: 140
  • IMG_0155 (Medium).JPG
    IMG_0155 (Medium).JPG
    85 KB · Views: 136
  • IMG_0149 (Medium).JPG
    IMG_0149 (Medium).JPG
    87.9 KB · Views: 140
  • IMG_0153 (Medium).JPG
    IMG_0153 (Medium).JPG
    79.6 KB · Views: 143