Νέος media player (Egreat EG-M31A & EG-M31B

Status
Not open for further replies.

nikosmelt

AVClub Addicted Member
19 March 2007
2,043
Κατερίνη, Ελλάδα
http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.801713
http://www.egreathd.com/

Πώς σας φαίνεται ο συγκεκριμένος? Τον ανακάλυψη σήμερα και είπα να πάρω γνώμες. Πολύ καλή και η τιμή του eshop. Με μια γρήγορη ματιά στις τεχνικές προδιαγραφές: στα - η μη υποστήριξη 24fps. Το site του eshop μιλάει και για υποστήριξη ελληνικών υποτίτλων, αλλά δεν ανακάλυψα κάτι τέτοιο στο site της εταιρίας. Στα + η πολύ καλή τιμή του, με 50 γιούρα ακόμα τσιμπώ και έναν 500άρη.
 
Last edited by a moderator:
17 June 2006
23,696
Αθήνα
Απάντηση: Νέος media player (Egreat EG-M31A)

Στα χαρτιά τουλάχιστον δείχνει εφάμιλλο των άλλων media streamers. Ως γνωστόν όμως οι επιδόσεις στην πράξη πολλές διαφέρουν από αυτές που υπόσχονται στα χαρτιά. Μόνο αν το έχει κάποιος αγοράσει και μπορεί να μας πει στην πράξη πως παίζει θα είναι καλή πληροφόρηση.
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Re: Νέος media player (Egreat EG-M31A)

Egreat EG-M32B Ειναι το καλο μοντελο αλλα δεν το βλεπω να υπαρχει Ελλαδα - εχει hdmi 1.3 και wi-fi και ειναι και πολυ ωραιο και φανταζομαι πολυ ακριβοτερο.
 

Asteris

AVClub Enthusiast
8 April 2008
719
Θεσσαλονίκη
Re: Νέος media player (Egreat EG-M31A)

Έστειλα mail στο Eshop να μου πουν πως καλύπτουν τις εγγυήσεις για τέτοιες περιπτώσεις. Αν δεν μου πουν ότι πρέπει να πάει Κίνα και να περιμένουμε κάνα δίμηνο, μάλλον το ψωνίζω...
 
17 June 2006
23,696
Αθήνα
Απάντηση: Νέος media player (Egreat EG-M31A)

Αστο....είναι να μην σου κάτσει.

Και αν σου πουν: "Σας το αλλάζουμε με καινούργιο" και όταν έρθει η κακιά η ώρα και σου πουν "....ξέρετε δεν έχουμε άλλο σε στοκ περιμένετε μέχρι να μας έρθουν", τι κάνεις;

Είναι να μην σου κάτσει....
 

Asteris

AVClub Enthusiast
8 April 2008
719
Θεσσαλονίκη
Re: Απάντηση: Νέος media player (Egreat EG-M31A)

Και αν σου πουν: "Σας το αλλάζουμε με καινούργιο" και όταν έρθει η κακιά η ώρα και σου πουν "....ξέρετε δεν έχουμε άλλο σε στοκ περιμένετε μέχρι να μας έρθουν", τι κάνεις;

Τους τρίβω το mail στην μούρη και ζητάω τα λεφτά μου πίσω...
 
Last edited:

sfortis

Administration Team
Staff member
3 August 2006
11,396
t3.large
Re: Νέος media player (Egreat EG-M31A)

το κακό είναι οτι είναι αρκετά πισω στα firmware... to egreat έχει του μαρτίου ενώ το pch έχει ήδη του ιουνίου και σε rc3 του αυγούστου...
 

lirm

New member
3 December 2006
7
Απάντηση: Νέος media player (Egreat EG-M31A)

Γειά σας.

Πάνω που έψαχνα για media player έρχεται E-shop προσφορά μέσω e-mail για τον συγκεκριμένο στα 159 ευρώ. Είναι τώρα να μην τον πάρω;
 

lunapop

Established Member
22 July 2007
131
Re: Νέος media player (Egreat EG-M31A)

Εγω εστειλα mail στην εταιρεια για το αν παιζει ελληνικους υποτλιτους και αν με μελλοντικο firmware θα παιζει 24p να τι μου απαντησαν:
hello,Dear Andreas:
1. It support Greek already. Sample price is USD180;Freight to Greece is around USD75,Pls note!
2. 24p issue,we already support 1080p24
Just that we do not support "auto framerate"
 

cinemania

New member
12 June 2008
61
Re: Νέος media player (Egreat EG-M31A)

Μπορεί κάποιος που το έχει να μας πεί τί παίζει με αναπαραγωγη mkv? Άν και ήδη διάβασα ότι αναπαράγει μπορεί να μας πεί ποιές ταινίες και σε τι ανάλυση? 720p ή 1080p?

Επίσης σχετικά με λειτουργία ώς downloader με torrent (σαν nas) τί λεεί?

Ευχαριστώ
 

m3fisto

Senior Member
30 September 2007
360
Patra
Re: Νέος media player (Egreat EG-M31A)

φιλε cinemania δοκιμασα ολη μου τη συλλογη απο mkv(~600gb). Μόνο σε 2 Planet earth εχει προβλημα και δεν τα ανοιγει καν χωρις να εξηγει τιποτα.Σε ολα τα υπολοιπα είτε ήταν 720 είτε 1080 δεν αντιμετωπίζει προβλημα.
 

cinemania

New member
12 June 2008
61
Re: Νέος media player (Egreat EG-M31A)

Σχετικά με την λειτουργία ώς nas? Προβλήματα?

Ευχαριστώ και πάλι:worshippy:
 

nikosGX

Supreme Member
9 November 2007
7,544
Re: Νέος media player (Egreat EG-M31A)

Δηλαδή αυτό το μηχανάκι είναι καλύτερο από τα popcorn και Tvix;
 

m3fisto

Senior Member
30 September 2007
360
Patra
Re: Νέος media player (Egreat EG-M31A)

κατι περιεργο.συμφωνα με τα specs η hdmi ειναι 1.2.ομως για προσεξτε την φωτογραφία...

εχει τυπωμενο HD 1080p V1.3
 

Trueno

Established Member
16 October 2006
271
Re: Νέος media player (Egreat EG-M31A)

Το παρήγγειλα σήμερα από το e-shop. Τιμή 159Ευρώ με την προσφορά.
Ο κωδικός της προσφοράς είναι ο 0821 (το αναφέρεις στον υπάλληλο του e-shop). Παράδοση σε 10 μέρες....Οτι νεώτερο εχω καθώς και εντυπώσεις σε λίγες μέρες...
 
Status
Not open for further replies.