Που ακούμε και βλέπουμε το δικό μας Home Cinema;

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

ΣΡ Ο€ΞΏΞΉΟŒΞ½ Ο‡ΟŽΟΞΏ βλέπουμΡ ΞΊΞ±ΞΉ ακούμΡ το Ο€ΟΞΏΟƒΟ‰Ο€ΞΉΞΊΟŒ ΞΌΞ±Ο‚ σινΞ


  • Total voters
    0
Γιά να δούμε εαν, πόσοι και πως συμβιβαζόμαστε σχετικά με τον χώρο που έχουμε φτειάξει το προσωπικό μας σινεμά......εαν δηλαδή το έχουμε φτειάξει έως τώρα!!!
Ξεκινώντας πρώτος, σίγουρα θεωρώ τον εαυτό μου απο του τυχερούς μιά και όχι μόνο διαθέτω ξεχωριστό χώρο, αλά αυτός ο ξεχωριστός χώρος είναι εκτός του σπιτιού μου, σε μιά κατάλληλα διαμορφωμένη..(εντός των ημερών ολοκληρώνεται...) πρώην αποθήκη, καμιά δεκαριά μέτρα έξω και δίπλα απο το σπίτι!!!
Καλό θα είναι μαζί με την συμμετοχή σας στο poll να μας πείτε και ενδεχόμενες σκέψεις γιά το πως φαντάζεστε την συνέχεια στο δικό σας προσωπικό σινεμά.....
 
Last edited:

akisnm156

AVClub Enthusiast
1 July 2007
1,012
Καλό θα είναι μαζί με την συμμετοχή σας στο poll να μας πείτε και ενδεχόμενες σκέψεις γιά το πως φαντάζεστε την συνέχεια στο δικό σας προσωπικό σινεμά.....

Αν καταφέρω να αγοράσω μεγαλύτερο σπίτι από αυτό που έχω τώρα (89 τμ)
το οποίο βέβαια ανήκει τυπικά στη τράπεζα για άλλα 17 χρόνια , θα φροντίσω να περισσεύει ένα δωμάτιο αποκλειστικά για μένα!!!!!!

Όσο για το ήδη υπάρχον στο σαλόνι, όποτε περισσεύει κάνα ευρώ ,όλο και γίνονται προσπάθειες αναβάθμισης........ Τι άλλο να κάνεις εξάλλου ;;
 

Θοδωρής Ρ.

AVClub Addicted Member
Πριν από ένα χρόνο που έψαχνα για αγορά σπιτιού (διαμέρισμα) ένα από τα βασικά κριτήρια ήταν χωροταξικά να βολεύει την τοποθέτηση του h/c. Στο διαμέρισμα που βρήκα τελικά το σαλόνι είναι αρκετά μεγάλο και με κάποιες πατέντες βολεύτηκαν τα πράγματα.
Όμως παραμένει σκοπός η αγορά, σε καμιά 10αριά χρόνια το πολύ, ανεξάρτητης μονοκατοικίας που στο υπόγειο να κρατήσω καμιά 60αριά τ.μ. για το χόμπυ μου. Και μέχρι τώρα όλες μου οι "ευχές" μου έχουν βγει...
 
Θυμάμαι τα χρόνια που νοίκιζα σπίτι στην Αθήνα, το πρώτο πράγμα που κοίταγα είναι ποιοί κάθονται δίπλα μου ,πάνω και απο κάτω και σε ποιόν χώρο θα τοποθετούσα το home cinema....όλα τα άλα δεν με ενδιέφεραν, ούυτε κουζίνα, ούτε γραφείο, ούτε μπάνιο, ούυτε τίποτα!!!
Βλέπω εδω ότι έχετε καταθέσει πολλοί στο poll την θέση σας, αλά λίγοι έχουν γράψει και στο θέμα.....γιά να γίνουμε περισσότερο ομιλιτικοί!!!!
Επίσης βλέπω 2 καταθέσεις στην 3η επιλογή.......ποιός είναι ο δεύτερος τυχερός ρε παιδιά;...Τάσο εσύ;
 

ΚΩΣΤΑΣ ΝΑΚΟΣ

Supreme Member
29 June 2006
4,393
Κοντεύω να ολοκληρώσω ένα μικρό χώρο εκτός σπιτιού για να στεγάσω home cinema,υπολογιστές κλπ.

Αν καταφέρω να βάλω και κρεβάτι δεν ξαναμπαίνω στο σπίτι.
:flipout::flipout::flipout::flipout:

Φωτογραφίες σύντομα.
 

nickont

Senior Member
30 October 2006
668
Αθήνα - Κολωνός
με τη αγορά καινούργιας οικίας εδώ και δύο χρόνια , κατάφερα και δημιούργησα ξεχωριστό χώρο για την αγαπημένη μου ασχολία (η κόρη είναι εκτός συναγωνισμού), δηλαδή τη θέαση στο πανί :grinning-smiley-043:grinning-smiley-043
 
με τη αγορά καινούργιας οικίας εδώ και δύο χρόνια , κατάφερα και δημιούργησα ξεχωριστό χώρο για την αγαπημένη μου ασχολία (η κόρη είναι εκτός συναγωνισμού), δηλαδή τη θέαση στο πανί :grinning-smiley-043:grinning-smiley-043

Μπράβο βρε Νικόλα...πολύ χαίρομαι...
 

nickont

Senior Member
30 October 2006
668
Αθήνα - Κολωνός
Μπράβο βρε Νικόλα...πολύ χαίρομαι...

Thanks John ! φωτό να δω πότε θα αξιωθώ να βάλω στο φόρουμ :BDGBGDB55:

Επίσης να προσθέσω ότι και στην κρεββατοκάμαρα έχω ένα πιο lite HC, με το δικό σου προβόλι βεβαίως βεβαίως, για το βραδάκι δηλαδή :guitarist:
 

Γιώργος.Χ

Moderator
Staff member
23 June 2006
5,867
Αττική
Προς το παρόν, στο σαλόνι (δυστυχώς δεν εχω projector).

Σττόχος ειναι καποια στιγμή στα επομενα λιγα χρονια η αγορά μονοκατοικιας (σε συνδιασμο με μόνιμη μετακομιση στην επαρχία) οπου θα υπάρχει πρόβλεψη για play-room :grandpa:
 
Last edited by a moderator:
Απάντηση: Re: Που ακούμε και βλέπουμε το δικό μας Home Cinema;

Προς το παρόν, στο σαλόνι (δυστυχώς δεν εχω projector).

Σττόχος ειναι καποια στιγμή στα επομενα λιγα χρονια η αγορά μονοκατοικιας (σε συνδιασμο με μόνιμη μετακομιση στην επαρχία) οπου θα υπάρχει πρόβλεψη για play-room :grandpa:
Αντε Γιώργο, καιρός να την κάνεις και εσυ σιγά-σιγά.....θα ανασάνεις αγόρι μου!!!
 
Thanks John ! φωτό να δω πότε θα αξιωθώ να βάλω στο φόρουμ :BDGBGDB55:

Επίσης να προσθέσω ότι και στην κρεββατοκάμαρα έχω ένα πιο lite HC, με το δικό σου προβόλι βεβαίως βεβαίως, για το βραδάκι δηλαδή :guitarist:

Ρε συ...ζει ακόμη αυτός ο Hitachi;
 

nikosmelt

AVClub Addicted Member
19 March 2007
2,039
Κατερίνη, Ελλάδα
Εγώ προσωρινά βολεύομαι με το hc να βρίσκεται στο καθιστικό του διαμερίσματος. Ευελπιστώ ότι σε περίπου 3-4 χρονάκια θα έχουμε αγοράσει καινούργιο διαμέρισμα και ήδη η αρχιτέκτονάς μου ετοιμάζει τα σχέδια για ένα σούπερ ντούπερ χώρο για hc, pc, etc...Με αυτό το όνειρο κοιμάμαι και ξυπνάω!
 

Geo_x

Senior Member
11 August 2006
442
Πόλη του καφέ
Μεσα στο υπνοδωματιο μου, το σπιτι ειναι φρεσκο-ανακαινισμενο και ετσι καταφερα να κανω τις οποιες τροποποιησεις χρειαζοταν ο χωρος! Με τον εξοπλισμος ξεκινησα σχεδον απο την αρχη και ετσι εχουμε ακομα λιγο δρομο μπροστα...
 

Ntinos P

AVClub Fanatic
26 June 2006
22,938
_ Μεχρι πριν κανα 2 εβδομαδες, σε "έναν απο τους υπόλοιπους χρηστικούς χώρους του σπιτιού μου".

_ Απο τοτε και δεν ξερω μεχρι ποτε, ελπιζω να μην με πιασουν τα ... κρυα, ειμαι χωρις HC.

_ Σε λιγο, "Σε ξεχωριστό ειδικό δωμάτιο μέσα στο σπίτι"


Αρα προς το παρων λεω να μην ψηφησω...
 
Απάντηση: Re: Που ακούμε και βλέπουμε το δικό μας Home Cinema;

_ Μεχρι πριν κανα 2 εβδομαδες, σε "έναν απο τους υπόλοιπους χρηστικούς χώρους του σπιτιού μου".

_ Απο τοτε και δεν ξερω μεχρι ποτε, ελπιζω να μην με πιασουν τα ... κρυα, ειμαι χωρις HC.

_ Σε λιγο, "Σε ξεχωριστό ειδικό δωμάτιο μέσα στο σπίτι"


Αρα προς το παρων λεω να μην ψηφησω...
Σε πόσο λίγο Ντίνο μου;
 

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
7,115
ΑΘΗΝΑ
Στους "υπόλοιπους χώρους" κι εγώ,γι´αυτό και έχω να το χρησιμοποιήσω κάτι μήνες...
 
Last edited by a moderator: