The Big Bang Theory [CBS]

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

The_Big_Bang_Theory.jpg



....ή αλλιώς πως να κλαίτε απ'τα γέλια...

Υπόθεση: Μια όμορφη κοπέλα μετακομίζει ακριβώς απέναντι από το διαμέρισμα που συγκατοικούν ο Leonard και ο Sheldon,
δύο διδακτορικοί φοιτητές φυσικής. Ο μεν Leonard είναι ένας μελετηρός φυσιολογικός άνθρωπος (αν και στην πλεον geek
εκδοχή του), ενώ ο Sheldon ανήκει στην κατηγορία αυτή των ανθρώπων των οποίων το υπερεξελιγμένο IQ δημιουργεί
κοινωνικά.... προβλήματα...

Η παρέα πλαισιώνεται από τον Howard, έναν μηχανολόγο ερευνητή της ίδιας "φάρας", ο οποίος όμως χτυπάει ο,τι θηλυκό
κινείται γύρω του, και τον Raz, έναν ινδό διδακτορικό που ντρέπεται να μιλήσει μπροστά σε γυναίκες...


Όσα σας έγραψα το πιθανότερο είναι να μη σας προξενήσουν κανένα ενδιαφέρον, κι εγω τελείως τυχαιά είδα το πρώτο
επεισόδιο... έκτοτε είδα δύο σεζόν σε δύο βδομάδες... και τώρα δε μπορώ να περιμένω κάθε βδομάδα το επόμενο
:violent-smiley-030::violent-smiley-030::violent-smiley-030:



http://www.youtube.com/watch?v=9eTUz61LNjo&feature=channel



http://www.youtube.com/watch?v=aC9Evh_SSdI&feature=channel



http://www.youtube.com/watch?v=-PvwtS0htyk
 
Last edited by a moderator:

AlexTheodin

Supreme Member
25 December 2007
5,912
Athens, Thessaloniki, Köln
Re: The Big Bang Theory

Να ξέρεις εσένα θα κατηγορώ... χεχε

Πολύ καλό φαίνεται! Είχα δεί κάτι αναφορές αλλα δεν είχα καταλάβει οτι πρόκυται για σειρά κανονική!
 
Re: The Big Bang Theory

Να ξέρεις εσένα θα κατηγορώ... χεχε
Πολύ καλό φαίνεται! Είχα δεί κάτι αναφορές αλλα δεν είχα καταλάβει οτι πρόκυται για σειρά κανονική!
Guilty as charged, εννοείται :grinning-smiley-043


Πρόσεχε, θα καείς!!! Ευτυχώς είναι 20λεπτα επεισοδιάκια και κάτι γίνεται... δυστυχώς όμως τώρα δεν έχω άλλα και θα φουντάρω.. :AFADF0:
 
Last edited:
Re: The Big Bang Theory

Παιδιά, η σειρά είναι κορυφή. Ειδικά για αυτούς που μπορούν να ταυτιστούν έστω και λίγο με τους "ήρωες" της σειράς.

Νομίζω οποιοσδήποτε φοιτητής θετικής σχολής και όχι μόνο λίγο πολύ σε κάτι θα βρει να ταυτιστεί...ή και όποιος γουστάρει την τεχνολογία.... το θέμα είναι πως αν νιώθει να ταυτίζεται πλήρως... μάλλον θα'χει πρόβλημα :flipout::flipout::flipout::flipout:....



..... εγω σίγουρα έχω -bye--bye--bye-





WoW moments....:

http://www.youtube.com/watch?v=GvqecemHYE8&feature=related
 
Last edited:
13 March 2007
683
Βόλος
Re: The Big Bang Theory

Μαέστρο το τελευταίο επισόδειο ήταν όλα τα λεφτά. Δε ξέρω...η είχα καιρό να δώ ή ήταν όντως απίστευτο....πέθανα στο γέλιο λέμε!

Να πούμε μόνο ότι το χιούμορ της σειράς δεν είναι για όλους, όπως επίσης θέλει λίγη γνώση για να καταλάβεις το πλήρες χιούμορ που παίζει!
 

softice

AVClub Addicted Member
28 October 2007
2,078
Re: The Big Bang Theory

Είχα δει το πρώτο επεισόδιο και μου άρεσε αλλά δεν το συνέχισα γιατί καταπιάστηκα με το "how i met your mother"
Καλά που μου το θυμήσατε για να το συνεχίσω.
 
Re: The Big Bang Theory

Μαέστρο το τελευταίο επισόδειο ήταν όλα τα λεφτά. Δε ξέρω...η είχα καιρό να δώ ή ήταν όντως απίστευτο....πέθανα στο γέλιο λέμε!

Να πούμε μόνο ότι το χιούμορ της σειράς δεν είναι για όλους, όπως επίσης θέλει λίγη γνώση για να καταλάβεις το πλήρες χιούμορ που παίζει!



Kαλά το τελευταίο το είδα στη βιβλιοθήκη κάνοντας διάλειμμα... και βασανιζόμουν γιατί δε μπορούσα να γελάω δυνατά :flipout:
 
Re: The Big Bang Theory

Είχα δει το πρώτο επεισόδιο και μου άρεσε αλλά δεν το συνέχισα γιατί καταπιάστηκα με το "how i met your mother"
Καλά που μου το θυμήσατε για να το συνεχίσω.

Εγώ αντίθετα το κατέβασα πριν 2 βδομάδες που είχε ένα "ρεπό" το how i met your mother, και σπάστηκα κι ήθελα να δω κάτι ελαφρύ να περάσει η ώρα.... έκτοτε νομίζω το προτιμώ, δεδομένου ότι το τελευταίο how i met ήταν λίγο φόλα...
 

Photis

Supreme Member
4 July 2006
4,796
behind the camera
Re: The Big Bang Theory

....ή αλλιώς πως να κλαίτε απ'τα γέλια...

Υπόθεση: Μια όμορφη κοπέλα μετακομίζει ακριβώς απέναντι από το διαμέρισμα που συγκατοικούν ο Leonard και ο Sheldon, δύο διδακτορικοί φοιτητές φυσικής. Ο μεν Leonard είναι ένας μελετηρός φυσιολογικός άνθρωπος (αν και στην πλεον geek εκδοχή του), ενώ ο Sheldon ανήκει στην κατηγορία αυτή των ανθρώπων των οποίων το υπερεξελιγμένο IQ δημιουργεί κοινωνικά.... προβλήματα...

Η παρέα πλαισιώνεται από τον Howard, έναν μηχανολόγο ερευνητή της ίδιας "φάρας", ο οποίος όμως χτυπάει ο,τι θηλυκό κινείται γύρω του, και τον Raz, έναν ινδό διδακτορικό που ντρέπεται να μιλήσει μπροστά σε γυναίκες..

Δεν μπορούσα να κρατηθώ...

Διαβάζοντας την υπόθεση παραπάνω, μάλλον για gang bang theory μου κάνει...
 

AlexTheodin

Supreme Member
25 December 2007
5,912
Athens, Thessaloniki, Köln
Re: The Big Bang Theory

Πέρασα όλη την πρώη σεζόν χθες βλέποντας 3-4 σε κάθε διάλειμμα... Χαζούλικη λίγο (με την καλή έννοια) και συνιθισμένο φορμά αλλα πολύ αστεία! Γέλασα πάρα πολύ με μερικά απο τα αστεία και ναι, πολλά απο αυτά πρέπει να τα ξέρεις για να τα καταλάβεις... Όχι τόσο "ψαγμένα" όπως αυτά του Futurama ας πούμε ας αρκετά καλά!
Πέρα απο το πρωταγωνιστικό τρίο που κρατάει την πλοκή, οι πιά αστείοι χαρακτήρες για μένα είναι μακραν ο θέλω-να-γινω-Σποκ Howard και ο σας-παρακαλω-βοηθήστε-με Ρας. Ειδικά ο τελευταίος έχει την ποιό αστεία φάτσα απο όλους.
Στα συν της σειράς τα μποξεράκια που κυκλοφορεί η Πεννυ συνεχώς... χεχε

Δεν θα γίνει ποτέ νομίζω η μεγάλη επιτυχία αλλά έχει αρκετή πλάκα. Περιμένω να δώ τώρα την δεύτερη σεζόν τις επόμενες μέρες!
 

zisis1985

Established Member
19 September 2007
299
Re: The Big Bang Theory

καλή σειρά και γέλασα αρκετές φορές αλλά δε πιστεύω πως φτάνει το how i met your mother. Νομίζω πως προσπαθεί να βγάλει χιουμοριστικές καταστάσεις επικεντρώνοντας περισσότερο απότι θα πρεπε στον ιδιόρυθμο και υποχόνδριο sheldon ο οποίος με κάνει να θέλω βγάλω τα μάτια μου...καλές οι geeky καταστάσεις αλλά πραγματικά δεν τον αντέχω αυτόν τον χαρακτήρα!Ξαφνικά νιώθω μια συμπάθεια για τον hannibal lecter...α! και δε θα μου κανε εντύπωση αν τελικά η Penny είναι μια ομαδική παραίσθηση που έχουν οι πρωταγωνιστές από την γενική αποχάυνωση..
τεσπα ίσως να παραήμουν επικριτικός...
sheldon: "you took my sit!"
-flying flame dagger appears from nowhere, stabbing sheldon who bleeds to death while he bursts into flames-
- THE END -
 

underdog

Supreme Member
26 November 2007
6,744
Θεσσαλονίκη
"Προχωρημένη" σειρά με ήρωες 4 nerds ιδιοφυίες και μία όμορφη σερβιτόρα.

Ξεχωρίζει ο Jim Parsons στον ρόλο του Sheldon Cooper, ενός παιδιού θαύμα που πήγε στο κολλέγιο στα 12 και είναι ήδη καθηγητής στα 25, αλλά είναι κοινωνικά.... αναλφάβητος!

Την δείχνει και το Σταρ, αλλά εγώ προτίμησα να απολαύσω όλες τις σαιζόν σε HD...
Ήδη βρισκόμαστε στην 3η σαιζόν και υπάρχει συμβόλαιο και για την 4η.

http://www.youtube.com/watch?v=hkELagbcpZk
 

vaskal

AVClub Addicted Member
19 June 2008
1,540
Re: The Big Bang Theory

Για όποιον δεν τη γνωρίζει ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ πολύ γέλιο μιλάμε , όλα τα λεφτά ο Woolovitch και ο ΙΝΔΟΣ !!!!!!!