Ροκ αλμπουμ που βαθμολογούνται με 10/10

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Δημήτρης Ν.

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,209
Θεσσαλονίκη
Την ιδέα μου την έδωσε ο Λυμπε εδώ:
το πρόβλημά μου είναι πως ξέρω πάνω από 200 ροκ άλμπουμ που είναι 10/10.

Μου φάνηκαν πάρα πολλά . 200 ροκ άλμπουμ που μπορούν να τύχουν τόσο υψηλής βαθμολογίας ; Οταν το διάβασα θεώρησα ότι 30 είναι πολλά .Οταν το καλοσκέφτηκα είδα πως εγώ δεν μπορώ να βρώ ούτε 30 δίσκους που να τους βάζω 10/10 . Υποθέτω πως η ανώτατη διάκριση ταιριάζει σε αριστουργήματα , σε δίσκους που όσα χρόνια κι αν περάσουν συνεχίζουν να σε συναρπάζουν , σε δίσκους συγκλονιστικούς , συνθετικά , ενορχηστρωτικά , εκτελεστικά ή "εννοιολογικά" .

Τι λέτε ; Βάζουμε από 20 έκαστος ; ( εκτός κι αν κάποιος έχει όντως περισσότερους . Οπως πχ ο Κώστας :grinning-smiley-043. )Αλλά από κείνους που πραγματικά τους βαθμολογούμε με 10/10.
 
17 June 2006
14,350
Αν μείνω στα 20, θα πώ βασικές κοινοτοπίες πάλι...

Οι άλλοι τι λένε; Θα ανεχθούν τέτοια λιστομανία; ή θα τους πέσει βαρειά στο σομάχι;
 

Δημήτρης Ν.

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,209
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: Re: Ροκ αλμπουμ που βαθμολογούνται με 10/10

ΟΚ.
Πότε κλείνει ...η κάλπη;

αρχίστε να σκέφτεστε και ....βλέπουμε .
Αμα είναι να βγάλουμε Μ.Ο. όμως θέλουμε ίσο αριθμό άλμπουμ από όλους
 
17 June 2006
14,350
Re: Απάντηση: Ροκ αλμπουμ που βαθμολογούνται με 10/10

Καθε γκρουπ ή μεμονωμένος καλλιτέχνης μπορεί να έχει περισσότερες από μία συμμετοχές στη λίστα ;

θα έλεγα όχι. Δεν έχει νόημα έτσι. Ενα άλμπουμ απ τον καθένα.
Αυτό που μας αρέσει περισσότερο.
 

jim...

Moderator
Staff member
22 February 2008
24,608
Μπακοτσιάνος...
Προσωπικά ένα live που με έκανε να ακούσω και ροκ μουσική είναι το τελευταίο των Iron Maiden στο Ντόνιγκτον.

Επίσης το A kind of magic των Queen, και φυσικά το loosing my religion των REM..........

Τρυφερά χρόνια με πολλά όνειρα βλέπετε........-bye-
 

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,336
Προσωπικά ένα live που με έκανε να ακούσω και ροκ μουσική είναι το τελευταίο των Iron Maiden στο Ντόνιγκτον.

Επίσης το A kind of magic των Queen, και φυσικά το loosing my religion των REM..........

Τρυφερά χρόνια με πολλά όνειρα βλέπετε........-bye-

χωρίς παρεξήγηση...νομίζω κάτι άλλο είχε στο μυαλό του ο Ντοκ, κι ο Λύμπε...:eek:perator:
 
17 June 2006
14,350
Re: Απάντηση: Re: Ροκ αλμπουμ που βαθμολογούνται με 10/10

Αμα θέλετε το ξανακάνουμε . Εχουν περάσει και δύο χρόνια. Κι απ' ό,τι είδα έχω ορισμένες διαφοροποιήσεις .

για μένα ισχύουν και τα 25 που είχα βάλει τότε.
απλά μπορώ εύκολα να κάνω 20 τέτοιες λίστες.
μπορώ και περισσότερες αλλά, μοιραία, μετά θ αρχίσω να γυρίζω γύρω από τα ίδια και τα ίδια.
you don't realy want me to do that now, do 'ya? :popcorn: