ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ...

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Είναι καιρός...(το συνηθίζω άλλωστε κατά διαστήματα) να μιλήσουμε και να ανταλλάξουμε ιδέες και γνώμες γιά το πως μπορεί να πάει αυτη η κατηγορία ακόμη καλύτερα...περισσότερο μπροστά...
Τι σας λείπει απο εδω;τι θα θέλατε να βρείτε και δεν υπάρχει;πόσο ευχαριστημένοι η όχι είστε απο την ανταπόκριση που έχετε δεί έως σήμερα σε θέματα,ερωτήσεις και προβλήματα που έχετε εκθέσει;
Μη διστάσετε φίλοι μου, να γράψετε ελεύθερα την γνώμη και την άποψή σας γιά το πως έχετε δεί εως τώρα τα πράγματα και με ποιόν τρόπο νομίζετε ότι μπορούν να γίνουν ακόμη καλύτερα.....υποδείξτε μας δρόμους....επιλογές...προσθήκες η αφαιρέσεις,και πείτε μας χωρίς φόβο και πάθος, την όποια πρότασή σας...το όποιο παράπονό σας, που σαν στόχο θα έχει μιά καλύτερη κατηγορία Home Cinema στο AvClub....
Τι είναι αυτό που πιθανόν να σας κρατάει μακρυά απο μιά μεγαλύτερη συμμετοχή σας εδω, και τι είναι αυτό που σας τραβά συνεχώς;Αφήστε ένα λεπτό απο τον χρόνο σας και καταθέστε έστω κα περιληπτικά την γνώμη σας.
Exoυμε τόσα πολλά να πούμε αρκεί να υπάρχει διάθεση και αγάπη (...αυτη την θεωρώ σίγουρη!!!)γιά το χόμπυ μας.
Ας αφήσουμε λοιπόν όλοι τις προτάσεις μας εδω γιά την Home Cinema και να'στε σίγουροι ότι θα αξιολογηθούν απο όλους μας με μεγάλη προσοχή.Αλλωστε μέσα απο τον διάλογο όσων πέρνουν μέρος και εδω η μόνο εδω, μπορούμε να διορθώσουμε τα όποια λάθη μας και να σχεδιάσουμε ένα καλύτερο αύριο γιά αυτη την κατηγορία.
Σας ευχαριστώ εκ των προταίρων γιά την συμμετοχή σας, την οποία και θεωρώ άκρως απαραίτητη και χρήσιμη.


Σημ..."Καρφιτσώνω¨ το θέμα γιά λίγες ημέρες, έτσι ώστε να μην χαθεί, και ανάλογα με την συμμετοχή σας, θα εξαρτηθεί και η παραμονή του εκεί.
 
Last edited by a moderator:

opsim

Moderator
Staff member
11 May 2008
15,778
Αθήνα
Re: Απάντηση: H συμμετοχή σας σε αυτο το θέμα μετράει πολύ...

Να υποθέσω ότι όλα τα βρίσκετε μιά χαρά και δεν χρειάζεται η οποιαδήποτε βελτίωση;

Έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα (τουλάχιστον κατ'εμέ).
 
Last edited by a moderator:
Απάντηση: H συμμετοχή σας σε αυτο το θέμα μετράει πολύ...

Opsim...
Πρώτα πρώτα σε ευχαριστώ γιά τον χρόνο σου να συμμετέχεις σε αυτό το θέμα.Η αλήθεια ότι δεν προκαλεί διάλογο γιά μηχανήματα, αλά θεωρώ ότι μπορεί να είναι περισσότερο σημαντικό και απο αυτά.
Ελπίζω στην συνέχεια, ότι παρατηρήσεις σαν πρόταση-προσθήκη-αφαίρεση...κ.λ.π να μας το καταθέσεις.....

Συγνώμη γιά το κατά λάθος edit στο προηγούμενο μήνυμά σου, που πατήθηκε ως quote....
 

mr_rebelos

Μέλος Σωματείου
10 July 2006
11,506
Κερατσίνι
Απάντηση: H συμμετοχή σας σε αυτο το θέμα μετράει πολύ...

H αληθεια ειναι οτι η κατηγορια εχει αναλωθει κυριως σε συζητησεις του στυλ ποια ηχεια να παρω κτλ. Εχουν ληψει ενημερωσεις νεων προιοντων, παρουσιασεις μερικων εστω απο αυτων και κανενα συγκριτικο.
 
Απάντηση: H συμμετοχή σας σε αυτο το θέμα μετράει πολύ...

H αληθεια ειναι οτι η κατηγορια εχει αναλωθει κυριως σε συζητησεις του στυλ ποια ηχεια να παρω κτλ. Εχουν ληψει ενημερωσεις νεων προιοντων, παρουσιασεις μερικων εστω απο αυτων και κανενα συγκριτικο.

Πολύ σωστή παρατήρηση,αν και πιστεύω ότι αρκετά μέλη εκτός των τυπικών ερωτήσεων τι να αγοράσουν, έχουν βρεί και λύσεις σε προβλήματα συνδέσεων και ρυθμίσεων.Πάντως το γεγονός παραμένει ότι μας λείπουν οι παρουσιάσεις και τα συγκριτικά και σε αυτό το κομμάτι θα ήθελα να σταθούμε περισσότερο.Προσωπικά αυτο το διάστημα προσπαθώ να προσεγγίσω διάφορες "πηγές" μήπως και καταφέρουμε κάτι.Είναι γενικά δύσκολο πάντως, μιά και το forum αυτό δεν στηρίζεται απο κάποιο κατάστημα η σε κάποιο άτομο επαγγελματία του είδους.
Οι όποιες προσφορές πάντως εδω θα μας φανούν απίστευτα χρήσιμες, προς μελέτη.
 

panosxgr

Supreme Member
24 June 2006
8,604
Απάντηση: H συμμετοχή σας σε αυτο το θέμα μετράει πολύ...

Ίσως θα μπορούσαν κάποιες κατηγορίες να πάνε μόνες τους, για να μην χάνονται κάποια θέματα μέσα στο χάος. Για παράδειγμα μπορεί να γίνει μια ξεχωριστή κατηγορία οι ενισχυτές, άλλη κατηγορία τα ηχεία για πολυκάναλο ήχο, άλλη τα DVD-recorders -- DVD-players -- media players...κ.ο.κ.
Επίσης καλό θα ήταν να φτιάχναμε και κάποια θέματα όσον αφορά κατασκευές Home Theater ξεκινώντας από την αρχή μέχρι το τέλος, με συμβουλες, παραδείγματα, εναλλακτικούς τρόπους συνδεσμολογίας των μηχανημάτων και γενικά ότι πρέπει να έχει κάποιος αρχικά υπόψιν του πριν αρχίσει να φτιάχνει το νέο του home cinema, είτε αυτό είναι σε νέο σπίτι που πρόκειται να κατοικήσει είτε θέλει να ανακατασκευάσει έναν χώρο μέσα στο σπίτι του.
Γενικά ιδέες έχουμε :rolleyes:... χρόνο δεν έχουμε τώρα τελευταία για να απολαύσουμε και καμιά ταινία... :frown:
 

Budda

Supreme Member
2 February 2009
3,734
Orc Village(Λουτσα)
Re: H συμμετοχή σας σε αυτο το θέμα μετράει πολύ...

Στον λιγο καιρο που συμμετεχω στη κοινοτητα δεν αντιμετωπισα προβληματα στο Site navigation ,βρισκω την κατηγορια που θελω αρκετα ευκολα και γρηγορα ,υπαρχουν βεβαια πολλα νηματα με το ιδιο ακριβως ζητουμενο -μια προτροπη στα μελη να χρησιμοποιουν το Search button θα ηταν καλο- αλλα δεν ειναι προβλημα για εμας τους χρηστες δεν ξερω αν φορτωνει το φορουμ
Κατι πολυ θετικο ειναι η ενεργη και ουσυαστικη παρουσια συντονιστων-διαχειριστων (προσωπικα εχουν λυσει πολλες αποριες μου )
Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι ειναι καπως "βαρυ" ισως λογω κινησης οταν πας απο νημα σε νημα .
 
Απάντηση: H συμμετοχή σας σε αυτο το θέμα μετράει πολύ...

Ίσως θα μπορούσαν κάποιες κατηγορίες να πάνε μόνες τους, για να μην χάνονται κάποια θέματα μέσα στο χάος. Για παράδειγμα μπορεί να γίνει μια ξεχωριστή κατηγορία οι ενισχυτές, άλλη κατηγορία τα ηχεία για πολυκάναλο ήχο, άλλη τα DVD-recorders -- DVD-players -- media players...κ.ο.κ.
Επίσης καλό θα ήταν να φτιάχναμε και κάποια θέματα όσον αφορά κατασκευές Home Theater ξεκινώντας από την αρχή μέχρι το τέλος, με συμβουλες, παραδείγματα, εναλλακτικούς τρόπους συνδεσμολογίας των μηχανημάτων και γενικά ότι πρέπει να έχει κάποιος αρχικά υπόψιν του πριν αρχίσει να φτιάχνει το νέο του home cinema, είτε αυτό είναι σε νέο σπίτι που πρόκειται να κατοικήσει είτε θέλει να ανακατασκευάσει έναν χώρο μέσα στο σπίτι του.
Γενικά ιδέες έχουμε :rolleyes:... χρόνο δεν έχουμε τώρα τελευταία για να απολαύσουμε και καμιά ταινία... :frown:

Πάνο, αυτό το έχω σκεφτεί, αλά σκέφτομαι μήπως κουράσουμε με το άνοιγμα τόσων υποκατηγοριών.
Γιά τον συνοπτικό κατάλογο, έχεις δίκιο και θα είναι απο τα πρώτα πράγματα προς υλοποίηση, αν και αρκετά χρονοβόρο στην υλοποίηση απο ένα άτομο μόνο.
Θα βοηθήσει αρκετά νομίζω και εγω......
 
Απάντηση: Re: H συμμετοχή σας σε αυτο το θέμα μετράει πολύ...

Στον λιγο καιρο που συμμετεχω στη κοινοτητα δεν αντιμετωπισα προβληματα στο Site navigation ,βρισκω την κατηγορια που θελω αρκετα ευκολα και γρηγορα ,υπαρχουν βεβαια πολλα νηματα με το ιδιο ακριβως ζητουμενο -μια προτροπη στα μελη να χρησιμοποιουν το Search button θα ηταν καλο- αλλα δεν ειναι προβλημα για εμας τους χρηστες δεν ξερω αν φορτωνει το φορουμ
Κατι πολυ θετικο ειναι η ενεργη και ουσυαστικη παρουσια συντονιστων-διαχειριστων (προσωπικα εχουν λυσει πολλες αποριες μου )
Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι ειναι καπως "βαρυ" ισως λογω κινησης οταν πας απο νημα σε νημα .

Σε ευχαριστώ πολύ γιά τις τοποθετήσεις σου....το θέμα της "βαρύτητας"είναι κάτι που η κατηγορία αυτη δεν μπορεί να κάνει τίποτε.Πάντως να ξέρεις ότι η Γενική διαχείρηση του club και το σωματείο έχουν προχωρήσει σε κάποιες ενέργεις προκειμένου σύντομα θέματα τέτοια να μην μας απασχολήσουν ξανά......λίγη υπομονή ακόμη.
 

rider

Supreme Member
5 December 2006
8,069
Re: Απάντηση: H συμμετοχή σας σε αυτο το θέμα μετράει πολύ...

Πάνο, αυτό το έχω σκεφτεί, αλά σκέφτομαι μήπως κουράσουμε με το άνοιγμα τόσων υποκατηγοριών.

θα πω κατι που εχω δει αλλου σε αγγελιες βασικα ...:silly:

Οταν ανοιγει καποιος ενα θεμα επιλεγει και μια κατηγορια απο αυτες που εχει ορισει ο mod .Πχ στην δικια μας περιπτωση blu -ray ,dvd , media streamers κλπ.

Υπαρχει ετσι η δυνατοτητα (απο την πλατφορμα ) να τα βλεπει ολα μαζι οπως ειναι τωρα , αλλα μπορει αν θελει να πηγαινει κατω σε ενα πινακακι , να επιλεγει την κατηγορια που θελει και να εμφανιζονται μονο τα θεματα της αντιστοιχης κατηγοριας ( πχ μονο τα blu-ray ). :grandpa:

Υ.Γ Μπραβο Γιαννη για την κινηση σου και ευχαριστουμε..
 
Last edited:
Απάντηση: Re: Απάντηση: H συμμετοχή σας σε αυτο το θέμα μετράει πολύ...

θα πω κατι που εχω δει αλλου σε αγγελιες βασικα ...:silly:

Οταν ανοιγει καποιος ενα θεμα επιλεγει και μια κατηγορια απο αυτες που εχει ορισει ο mod .Πχ στην δικια μας περιπτωση blu -ray ,dvd , media streamers κλπ.

Υπαρχει ετσι η δυνατοτητα (απο την πλατφορμα ) να τα βλεπει ολα μαζι οπως ειναι τωρα , αλλα μπορει αν θελει να πηγαινει κατω σε ενα πινακακι , να επιλεγει την κατηγορια που θελει και να εμφανιζονται μονο τα θεματα της αντιστοιχης κατηγοριας ( πχ μονο τα blu-ray ). :grandpa:

Υ.Γ Μπραβο Γιαννη για την κινηση σου και ευχαριστουμε..

Είναι μιά καλή πρόταση αυτη...θα ρωτήσω παράλληλα το τεχνικό τμήμα τι μπορεί να γίνει πάνω σε αυτό.Το σίγουρο είναι ότι θα ζητήσω αλλαγές στην εμφάνηση των κατηγοριών και στις υποκατηγορίες μόλις ανταλλάξουμε απόψεις και καταλήξουμε σε αυτές......
Ας αφήσουμε να υπάρξει συμμετοχή και υπολοίπων μελών έτσι ώστε να συγκεντρώσουμε και άλλες γνώμες-προτάσεις έτσι ώστε να καταλήξουμε.

Εγω σε ευχαριστώ πολύ γιά την συμμετοχή σου.
 

Johnson

AVClub Enthusiast
12 March 2009
913
Mainly:Andalucia/Europe
Re: H συμμετοχή σας σε αυτο το θέμα μετράει πολύ...

Εγώ προσωπικά την κατηγορία Home Cinema την βρίσκω ακριβώς όπως πρέπει να είναι σε ένα τέτοιου είδους forum.

Αυτό που κατά την γνώμη μου θα μπορούσε κάλλιστα να γίνει για να είναι εντελώς πλήρες κατηγορία,θα ήταν να έμπαινε ένα υποφόρουμ καθαρά για reviews από μέλη,συγκριτικά ενισχυτών AV από όποιους το κατέχουν,ηχείων κτλ,για τον μόνο λόγο του ότι τα μέλη λίγο πολύ συχνά παίρνουν κάτι καινούριο,και θα ήταν ωραίο να μπορούσαν να το δείξουν άνετα σε ένα υποφόρουμ καθαρά για αυτήν την δουλειά,διότι Thread τύπου reviews στις γενικές συζητήσεις,σε λίγο καιρό χάνονται.

-bye-
 
Απάντηση: Re: H συμμετοχή σας σε αυτο το θέμα μετράει πολύ...

Εγώ προσωπικά την κατηγορία Home Cinema την βρίσκω ακριβώς όπως πρέπει να είναι σε ένα τέτοιου είδους forum.

Αυτό που κατά την γνώμη μου θα μπορούσε κάλλιστα να γίνει για να είναι εντελώς πλήρες κατηγορία,θα ήταν να έμπαινε ένα υποφόρουμ καθαρά για reviews από μέλη,συγκριτικά ενισχυτών AV από όποιους το κατέχουν,ηχείων κτλ,για τον μόνο λόγο του ότι τα μέλη λίγο πολύ συχνά παίρνουν κάτι καινούριο,και θα ήταν ωραίο να μπορούσαν να το δείξουν άνετα σε ένα υποφόρουμ καθαρά για αυτήν την δουλειά,διότι Thread τύπου reviews στις γενικές συζητήσεις,σε λίγο καιρό χάνονται.

-bye-

Υποφόρουμ λιγάκι δύσκολο...μήπως ενοείες υποκατηγορία στην Home Cinema, γιατί κάτι τέτοιο μου ακούγεται σύμφωνα με την γνώμη σου πολύ ενδιαφέρον και εύκολα υλοποιήσιμο....
Σε ευχαριστώ πολύ γιά την συμμετοχή φίλε μου....
 
Last edited:

Johnson

AVClub Enthusiast
12 March 2009
913
Mainly:Andalucia/Europe
Re: H συμμετοχή σας σε αυτο το θέμα μετράει πολύ...

Χμ μάλλον υποκατηγορία εννοώ... Σαν το "Συζητήσεις Γενικού Περιεχομένου".:willy:
 

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
19,399
Αθήνα
Re: H συμμετοχή σας σε αυτο το θέμα μετράει πολύ...

Χμ μάλλον υποκατηγορία εννοώ... Σαν το "Συζητήσεις Γενικού Περιεχομένου".:willy:

+1

Επίσης οι κατηγορίες δείχνουν κάπως γενικές.
Ίσως θα ήταν καλύτερα αν υπήρχε ξεχωριστή κατηγορία για τις συσκευές all-in-one και ξεχωριστή για τους AVR.

Άλλες ιδέες (όπως τις σκέφτομαι αυτή τη στιγμή):
Συνδέσεις Home Cinema.
Εγκατάσταση Home Cinema.
 
Απάντηση: H συμμετοχή σας σε αυτο το θέμα μετράει πολύ...

Με το που ξεκίνησε παιδιά το avclub και όταν είχα την διαχείρηση της κατηγορίας μαζί με τον Οικονόμου, υπήρχαν διάφορες υποκατηγορίες εδω, όμως η πορεία έδειξε ότι περισσότερο μπέρδευαν τα μέλη παρά τους εξηπηρετούσαν.Στην πορεία αποφασήσαμε με τον Τάσο να γενικεύσουμε κάως τα πράγματα, όμως πλέον νομίζω ότι πρέπει να "απλώσουμε" ξανά, αλά με διαφορετικό τρόπο.Το παρελθόν πρέπει να μας διδάξει πολλά και πλέον με την δική σας βοήθεια νομίζω ότι μπορούμε να καταφέρουμε ακόμη καλύτερα πράγματα.....ήδη έχουν πέσει σε αυτο το θέμα πολύ σημαντικές προτάσεις και σας ευχαριστώ πολύ γιά την συμμετοχή σας....
Να είστε σίγουροι ότι οι αλλαγές που θα αποφασήσουμε μαζί, θα έρθουν σύντομα.....
 

Larry

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
20,840
Re: H συμμετοχή σας σε αυτο το θέμα μετράει πολύ...

Γιαννη πιστευω οτι τα μελη διψουν για παρουσιασεις νεων μοντελων καθως και τι μελλοντικο προκειται να κυκλοφορησει απο τι εταιρειες

επισης πως θα στησει τα μηχανηματα του, σωστη θεση ηχειων στο χωρο,οικονομικα μοντελα 5.1, best value for money
 
Απάντηση: H συμμετοχή σας σε αυτο το θέμα μετράει πολύ...

Lary, γιά τις παρουσιάσεις νέων μπντέλων τα είπαμε στη αρχή και θα δούμε πως μπορούμε να το δρομολογήσουμε στην συνέχεια...οι δυσκολίες σε αυτο το κομμάτι αναφέρθηκαν ,όμως θα προσπαθήσουμε όσο γίνεται να τις ξεπεράσουμε.Ηδη βρίσκομαι σε επαφή γιά κάτι ανάλογο προσεχώς, που να αξίζει τον κόπο.
Γιά το θέμα των μελλοντικών κυκλοφοριών, πολλά μέλη απο αυτη την κατηγορία έχουν προχωρήσει ήδη προς αυτη την κατεύθυνση, και το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι πως δεν θέλουμε ,όπως έχω γράψει και στο παρελθόν απλά μιά αντιγραφή-copy paste απο το δυαδύκτιο και μάλιστα χωρίς μετάφραση..έτσι δεν έχει νόημα.
Η προσωπική μου κίνηση σε αυτό το κομμάτι αυτές τις ημέες είναι επαφή με αντιπροσωπείες του χώρου, έτσι ώστε να με-μας ενημερώνουν εδω άμεσα με ότι νέο αντιπροσωπεύουν και μας αφορά και πρόκειται να κυκλοφορήσει άμεσα στην Ελληνική αγορά.
Γιά το στήσιμο των μηχανημάτων και τις σωστές θέσεις ηχείων υπάρχουν άπειρα θέματα στην κατηγορία...δεν νομίζω ότι πάσχουμε εκεί.Στις αναφορές που λές τέλος γιά οικονομικά μοντέλα κ.λ.π,έχεις δίκιο...χρειάζεται ένας περιεκτικός και κατανοητός "πίνακας" που θα ενημερώνεται συνεχώς.

Πάντως αυτό που με ικανοποιεί περισσότερο και πρέπει να το αναφέρουμε γιατί δεν αφορά μόνο εμένα, είναι η όλο και περισσότερη συμμετοχή νέων μελών με έναρξη νέων μηνυμάτων..(ίσως και τα πρώτα τους εδω...)στην κατηγορία αυτη....είναι πολύ ευχάριστο να βλέπεις μέλη με 10 και 20 μηνύματα να προσπαθούν να βοηθήσουν όπου μπορούν....υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που θέματα με πολλές σελίδες έχουν σταθεί μόνο απο αυτούς......ένα μεγάλο Μπράβο απο εμένα σε αυτά τα παιδιά, είναι το λιγότερο....
 
Last edited:
Ας πω κι εγώ κάτι, λοιπόν

Λοιπόν, Γιάννη - και οι υπόλοιποι, βέβαια - δυο μικρές παρατηρήσεις έχω να κάνω:

1) Αυτή η πρώτη είναι γενική για όλο το avclub και αφορμή μου δίνει το θέμα που θα θέσω στη δεύτερη. Αν ανοίξει κάποιος την κεντρική σελίδα του αμερικάνικου AVSforum, βλέπει ότι σε κάθε κατηγορία υπάρχει μια επεξήγηση 3-4 γραμμών για το τί ακριβώς συζητιέται σε αυτή. Π.χ. στην υποκατηγορία Blu-Ray Players γράφει:
Blu-ray Players (195 Viewing)
This area covers Blu-ray players. If you are not here for Blu-ray, move on. Please note this is not the area for software chat. (movies)

και αντίστοιχα στην υποκατηγορία Blu-ray Software γράφει:

Blu-ray Software (121 Viewing)
This area covers Blu-ray software. If you are not here for Blu-ray, move on. Please note this is not the area for hardware chat.

Θα μπορούσαμε κι εμείς να κάνουμε κάτι ανάλογο, για όλο το club. Φυσικά το AVSforum είναι πελώριο και έχει τη δυνατότητα να δημιουργεί κατηγορίες και υποκατηγορίες και υποκατηγορίες υποκατηγοριών, αλλά η περιγραφή κάθε τέτοιας βοηθάει το χρήστη να ξέρει πού ακριβώς θα πάει.

2) Η συγκεκριμένη υποκατηγορία "Συζητήσεις Γενικού Περιεχομένου" μπερδεύει πολλούς για το αν πρέπει να συζητούν εδώ ένα θέμα ή στην διπλανή "Συστήματα Πολυκάναλου Ήχου για Οικιακό Κινηματογράφο". Έτσι βλέπει κάποιος θέματα του τύπου: "Τί συνδέσεις να κάνω στον ενισχυτή μου;" ή "Ποιός ενισχυτής ακούγεται καλύτερα;", που θα έπρεπε να συζητούνται δίπλα, ενώ αντίστοιχα στην διπλανή βλέπεις θέματα του τύπου: "Πώς να κάνω την ηχομόνωση του νέου μου χώρου;" ή "Πόσα μέτρα καλώδιο χρειάζομαι για τα πίσω ηχεία μου;".

Αν όμως ήταν ξεκάθαρο τί ακριβώς συζητιέται, δεν θα μπερδεύαμε τις κατηγορίες. Φυσικά, όπως είπα παραπάνω στην πρώτη παρατήρηση, η περιγραφή είναι αναγκαία για ΟΛΕΣ τις κατηγορίες της ιστοσελίδας, ώστε να αποφεύγονται οι συζητήσεις εκ παραδρομής σε άλλες κατηγορίες.

Και μια τρίτη (έξτρα) παρατήρηση

Μήπως θα έπρεπε να φτιάξουμε μια ξεχωριστή υποκατηγορία για τις εγκαταστάσεις Οικιακού Κινηματογράφου, στην οποία να συζητούνται αυτά τα θέματα, να ανταλλάσσονται απόψεις και εμπειρίες και να καταχωρούνται αυτές από τα μέλη που αντιμετώπισαν προβλήματα και τα έλυσαν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο;

Λέω, μήπως;