Panasonic Plasma V10 : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

zoomzoom2

New member
30 June 2009
49
Αθηνα
Απλα .... καταπληκτικη πιστοτητα ποιοτητα κινηση και χρωματος το ασπρο ειναι ασπρο και το μαυρο καταμαυρο πιο μαυρο απο ποτε ναι παει κοντρα στην pioneer , απαλο ικανοποιητικο παιξιμο στην επιλογη αναλογικης τηλεορασης εχει παρα πολλα extra οπως και το οτι ανανεωνετε το μενου της τηλεορασης μεσω διαδικτυου!
 

gzoun

AVClub Addicted Member
8 March 2008
1,958
Αθήνα-Μενίδι
Απάντηση: Panasonic TX-P50V10E

Απλα .... καταπληκτικη πιστοτητα ποιοτητα κινηση και χρωματος το ασπρο ειναι ασπρο και το μαυρο καταμαυρο πιο μαυρο απο ποτε ναι παει κοντρα στην pioneer , απαλο ικανοποιητικο παιξιμο στην επιλογη αναλογικης τηλεορασης εχει παρα πολλα extra οπως και το οτι ανανεωνετε το μενου της τηλεορασης μεσω διαδικτυου!


Nα πουμε καλοριζικη :hmmmm2:.......;Η μηπως αναφερεσαι στο οτι την ειδες απλα καπου να παιζει και εβγαλες αυτα τα συμπερασματα.
 

zoomzoom2

New member
30 June 2009
49
Αθηνα
Re: Panasonic TX-P50V10E

ευχαριστω να πειτε καλοριζικη ! εχω .... χαζεψει απο την πιστοτητα και ποιοτητα! απλα καταπληκτικη ! ειναι ενα κοσμημα στο υπνοδωματιο ! Αμ πως? για τα ματια μου μονο !!!!
 

aroS3

Senior Member
19 June 2006
559
Αθήνα
Re: Panasonic TX-P50V10E

50άρα στην κρεββατοκάμαρα; :grinning-smiley-043

Ωραίος....:SFGSFGSF:

Καλορίζικη λοιπόν!!

Και εγώ έχω την αμφιβολία εάν πρέπει να παρω την 46 ή την 50άρα για το καθιστικό.....συνάδελφε...-bye-
 

Inspiron

Established Member
22 May 2009
281
Re: Panasonic TX-P50V10E

Και εγώ έχω την αμφιβολία εάν πρέπει να παρω την 46 ή την 50άρα για το καθιστικό.....συνάδελφε...-bye-


Αν δεν κάνω λάθος 46άρα V10 δεν θα βγεί (όπως δεν βγήκε και 46άρα Χ10) οπότε το δίλημμα σου το λύνει η Panasonic!

Καλές θεάσεις Zoomzoom!:a0210:
 

aroS3

Senior Member
19 June 2006
559
Αθήνα
Re: Panasonic TX-P50V10E

Αν δεν κάνω λάθος 46άρα V10 δεν θα βγεί (όπως δεν βγήκε και 46άρα Χ10) οπότε το δίλημμα σου το λύνει η Panasonic!

Καλές θεάσεις Zoomzoom!:a0210:

Χαίρομαι ιδιαίτερα....
-bye-
 

Inspiron

Established Member
22 May 2009
281
Re: Panasonic TX-P50V10E / Σχόλια-Εντυπώσεις

Βέβαια στα λεφτά της 50V10 παίρνεις πλέον και την 5090Η...
 

zoomzoom2

New member
30 June 2009
49
Αθηνα
Re: Panasonic TX-P50V10E / Σχόλια-Εντυπώσεις

:idea::idea: Και αν περιμένεις κανά χρόνο, θα μπορείς να πάρεις την 54" Ζ1...... συνάδελφε....

View attachment 41110

εαν περιμενεις οπως εγω ...περιπου 14 μηνες να πεσουν να αλλαξουν να προσφερουν τοτε απλα θα περιμενεις , εγω προτεινω , οπως εκανα και εγω , πας κοιτας αγοραζεις αυτο που βλεπουν και θελουν τα ματια σου και οχι αυτο που σου λενε τα περιοδικα που συνηθως κανουν απατεωνιες!
Εχω πηγα ειδα πηρα και απολαμβανω .... οπως εκανα στο παρελθον και με τον hitachi txj 100 απλα απολαμβανω στα μεγιστα και hd ready kai full hd !
καλη αποφαση !
 

zoomzoom2

New member
30 June 2009
49
Αθηνα
Re: Panasonic TX-P50V10E / Σχόλια-Εντυπώσεις

Συντομα θα ανεβασω και φωτογραφιες απο την κουκλα ! ειναι οντως κουκλα μονο ο hitachi txj 100 με εβαλε σε τετοιο πειρασμο και τον αγορασα μετα απο αρκετο ψαξιμο , για εμενα που μου αρεσει το χρωμα πλουσιο και η κινηση απαλη και σωστη προτεινω panasonic ! tv-p50v10e ! δειτε την και θα με θυμηθειτε
 
Last edited:

aroS3

Senior Member
19 June 2006
559
Αθήνα
Re: Panasonic TX-P50V10E / Σχόλια-Εντυπώσεις

Βέβαια στα λεφτά της 50V10 παίρνεις πλέον και την 5090Η...

Η αγορά θα γίνει αργότερα, μετά απο ενα εξάμηνο, οπότε οι καταστάσεις με τιμές - διαθεσίμοτητα θα έχουν αλλάξει.
 

kblachos

Μέλος Σωματείου
18 February 2009
17,134
ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
Re: Panasonic TX-P50V10E / Σχόλια-Εντυπώσεις

Η αγορά θα γίνει αργότερα, μετά απο ενα εξάμηνο, οπότε οι καταστάσεις με τιμές - διαθεσίμοτητα θα έχουν αλλάξει.

:idea::idea: Και αν περιμένεις κανά χρόνο, θα μπορείς να πάρεις την 54" Ζ1...... συνάδελφε....

PanasonicVIERATXP54Z1B.jpg
 

MISTRL

Established Member
1 February 2009
101
Re: Panasonic TX-P50V10E / Σχόλια-Εντυπώσεις

Απλα .... καταπληκτικη πιστοτητα ποιοτητα κινηση και χρωματος το ασπρο ειναι ασπρο και το μαυρο καταμαυρο πιο μαυρο απο ποτε ναι παει κοντρα στην pioneer , απαλο ικανοποιητικο παιξιμο στην επιλογη αναλογικης τηλεορασης εχει παρα πολλα extra οπως και το οτι ανανεωνετε το μενου της τηλεορασης μεσω διαδικτυου!

Ως κάτοχος 50G10 μπορά να φανταστώ τι βλέπεις... , καλοθέατη!
 

Voreios

Supreme Member
18 January 2007
4,750
Re: Panasonic TX-P50V10E / Σχόλια-Εντυπώσεις

Το ζητούμενο θα ήταν ένα...συγκριτικό εικόνας 50G10-50V10 (καπου σε ξενο review ελεγαν ότι η σειρά V εχει ...λιγότερο μαυρο απο την G αλλά λίγο απίθανο μου φαίνεται).
 

Inspiron

Established Member
22 May 2009
281
Re: Panasonic TX-P50V10E / Σχόλια-Εντυπώσεις

Η σημαντικότερη διαφορά κατα την γνώμη μου των δύο σειρών που ίσως να δικαιολογεί κάποια σημαντική διαφορά στην τιμή είναι ότι η V10 θα "παίζει" τα 24p στα 96Ηz τη στιγμή που η G10 το κάνει στα 48Ηz (με εξαίρεση το αγγλικό μοντέλο το οποίο όμως υστερεί σε άλλα σημεία απο το ευρωπαικό). Σημαντική διαφορά βέβαια παραμένει και το ΤΗΧ mode αλλά δεν ξέρω αν θα πλήρωνα πολύ παραπάνω για αυτό. Στην εικόνα πάντως αμφιβάλλω αν θα έχουν ιδιαίτερες διαφορές.
 

MISTRL

Established Member
1 February 2009
101
Re: Panasonic TX-P50V10E / Σχόλια-Εντυπώσεις

Η σημαντικότερη διαφορά κατα την γνώμη μου των δύο σειρών που ίσως να δικαιολογεί κάποια σημαντική διαφορά στην τιμή είναι ότι η V10 θα "παίζει" τα 24p στα 96Ηz τη στιγμή που η G10 το κάνει στα 48Ηz (με εξαίρεση το αγγλικό μοντέλο το οποίο όμως υστερεί σε άλλα σημεία απο το ευρωπαικό). Σημαντική διαφορά βέβαια παραμένει και το ΤΗΧ mode αλλά δεν ξέρω αν θα πλήρωνα πολύ παραπάνω για αυτό. Στην εικόνα πάντως αμφιβάλλω αν θα έχουν ιδιαίτερες διαφορές.

Συν την ύπαρξη θύρας ethernet και ότι αυτό σημαίνει..., πάντως αν ξερεις να ρυθμίζεις την τηλ. , το ΤΗΧ mode είναι σίγουρα καλό αλλά όχι και απαραίτητο.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Panasonic TX-P50V10E / Σχόλια-Εντυπώσεις

Η σημαντικότερη διαφορά κατα την γνώμη μου των δύο σειρών που ίσως να δικαιολογεί κάποια σημαντική διαφορά στην τιμή είναι ότι η V10 θα "παίζει" τα 24p στα 96Ηz τη στιγμή που η G10 το κάνει στα 48Ηz (με εξαίρεση το αγγλικό μοντέλο το οποίο όμως υστερεί σε άλλα σημεία απο το ευρωπαικό). Σημαντική διαφορά βέβαια παραμένει και το ΤΗΧ mode αλλά δεν ξέρω αν θα πλήρωνα πολύ παραπάνω για αυτό. Στην εικόνα πάντως αμφιβάλλω αν θα έχουν ιδιαίτερες διαφορές.

Kαμια ευρωπαικη Panasonic δεν παιζει στα 48 Hz , οι διαφορες ειναι στο καλυμα της οθονης ("one sheet of glass" οπως σε Samsung Β650 και LG PS7000) και στην χρωματικη ακριβεια...