Buzz Quiz Ελληνικό

Trisalon

AVClub Addicted Member
30 May 2008
1,367
Buzz-logo.png



Αν και εχω το αγγλικο , σιγουρη αγορα , η σονυ παλι εκανε το θαυμα της , και πρωτη φορα μας σκεφτηκε τους ελληνες , αξιζει ενα μπραβο εδω -bye-

http://www.technews.gr/modules/newbb/viewtopic.php?post_id=18672

http://www.gameover.gr/news/Υπό-ανάπτυξη-βρίσκεται-το-ελληνικό-Buzz.8934.html
 
Last edited by a moderator:

darth_kospo

Established Member
4 March 2009
224
Re: Buzz Quiz Ελληνικο

Ένας φίλος μου, έχει το αγγλικό Buzz και κάθε φορά λιώνουμε. Όντος πολύ καλή κίνηση από τη Sony. :FSGSFGS4:
 

engel85

Established Member
28 January 2008
234
Αθήνα
Απάντηση: Re: Buzz Quiz Ελληνικο

Ένας φίλος μου, έχει το αγγλικό Buzz και κάθε φορά λιώνουμε. Όντος πολύ καλή κίνηση από τη Sony. :FSGSFGS4:


Αυτό να δεις πόσο θα το λιώσουμε!Το παιχνίδι το συνιστώ ανεπιφύλακτα για παρέα. Ιδίως το ελληνικό που θα μπορεί να παιχτεί χωρίς πρόβλημα από όλη την οικογένεια.
 
Last edited:

Trisalon

AVClub Addicted Member
30 May 2008
1,367
Re: Buzz Quiz Ελληνικο

τα μονα λεφτα που εχω σκασει στο store ειναι τα expansions quiz του buzz τα εχω ολα καπου 8 τον αριθμο , δυστυχως ομως αφου το ελληνικο ειναι must buy οποτε θα μεινουν στα αζητητα προς το παρον παντως με καλυπτουν , το τελευταιο με τα προιστορικα ζωα το κατεβασε κανεις πολυ πρωτο αλλα δυσκολα αγγλικα
 

engel85

Established Member
28 January 2008
234
Αθήνα
Απάντηση: Buzz Quiz Ελληνικο

Το Rock Legends Quiz το ξανανεβάσανε; Γιατί ενώ το είχα δει παλιότερα όταν πήγα να το αγοράσω δεν υπήρχε.
 

Trisalon

AVClub Addicted Member
30 May 2008
1,367
Re: Buzz Quiz Ελληνικο

τι λεει καλο παιχνιδι?


φαντασου ενα ελληνικο buzz με 5000 καινουργιες ερωτησεις και πολλες απο αυτες θα αναφερονται και σε εγχωριες παραγωγες βλεπε ελληνικες σειρες
Αν σου αρεσε το αγγλικο αυτο σιγουρα θα το λατρεψεις , αφου θα μπορουν να παιζουν ακομα και οι γιαγιαδες - παπουδες σου -bye-
 

Trisalon

AVClub Addicted Member
30 May 2008
1,367
Re: Απάντηση: Buzz Quiz Ελληνικο

Το αγγλικο που εχω παιξει, εχει πολυ χαβαλε!


Ωραιο αλλα αμερικανια , ερωτησεις για american football , για αμερικανικες σειρες , cartoon , country music , ηταν δυσκολο να σταθεις στο Multiplay αφου ακομα και οι πιο ασχετοι αμερικανοι που επαιζες τα ηξεραν , ο μονος τροπος ηταν το λιωσιμο και να της μαθεις απο εξω.
Γενικα; παιχνιδια γνωσεων πρεπει να ειναι στην μητρικη γλωσσα αλλιως τον πουλο , ασε τους ιατρικους ορους εχανες την μπαλα :flipout:
Ευτηχως που βγαινει το ελληνικο
 

engel85

Established Member
28 January 2008
234
Αθήνα
Απάντηση: Buzz Quiz Ελληνικο

Αν το πετύχει κανείς σε κάποιο ελληνικό κατάστημα χωρίς τα buzzers ας ενημερώσει.
 

adok13

AVClub Enthusiast
16 July 2008
1,266
Re: Buzz Quiz Ελληνικο

μηπως τοχετε δει σε κανα καταστημα στο πειραια για ενοικιαση;
 

nikon

New member
29 December 2007
65
Απάντηση: Buzz Quiz Ελληνικο

Αν το πετύχει κανείς σε κάποιο ελληνικό κατάστημα χωρίς τα buzzers ας ενημερώσει.
Saturn στη Συγγρού στα 38,90 αν θυμάμαι καλά.
 

adok13

AVClub Enthusiast
16 July 2008
1,266
Re: Buzz Quiz Ελληνικο

μπορεις να παιξεις και χωρις τα buzzers δηλαδη;με τα dualshock;
 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,682
Clermont-Ferrand, France
Απάντηση: Buzz Quiz Ελληνικο

Ναι μπορείς αλλά άντε να θυμάσαι πιο χρώμα είναι το τετράγωνο και το Χ και ο κύκλος...
 

adok13

AVClub Enthusiast
16 July 2008
1,266
Re: Buzz Quiz Ελληνικο

xaxa,καταλαβα.οντως μουφα με το dualshock,εκτος αν ζωγραφισω τα κουμπια....:D
 

yiobi

Established Member
6 August 2007
117
Re: Buzz Quiz Ελληνικο

Δεν έχω παιξει εκατομμύρια παιχνίδια αν αν και ασχολούμαι αρκετά χρόνια με βιντεοπαιχνίδια (όταν ήμουν πιτσιρικάς έπαιζα με ένα ZX Spectrum + για όσους θυμούνται... μετά ακολούθησαν atari, amstrad 464, αργότερα ps1, ps2, wii και τέλος το ps3, αλλά έχω να πω το εξής:
Το παιχνιδάκι είναι Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο :award::award::award:
Το αγόρασα εχθές και εκτός του ότι παίξαμε 4 άτομα στο σπίτι, μετά συνδεθήκαμε και βρήκαμε και άλλους (συγκεκριμένα 2 κονσόλες με 3-4 άτομα η καθεμία) και πάιζαμε διαδικτυακό.
Είχα να γελάσω τόσο από όταν είχα πρωτοπάρει το wii και το singstar στο ps2 και παίζαμε με παρέα στο σπίτι...
Εντύπωση έκαναν σε όλους και τα επιτυχημένα σχόλια και πειράγματα του παρουσιαστή...:singer:

Είναι το 2ο παιχνίδι που θέλει να ασχολείται και η γυναίκα μου (μετά το Little Big Planet) που δεν την λες και λάτρη των παιχνιδιών.
Αλήθεια έχει δει κανείς να πουλάνε κάπου σκέτα buzzer (γιατί λέμε να το επεκτείνουμε στα 8!)?

Υ.Γ. Φυσικά μιλάω για την Ελληνική έκδοση
Υ.Γ.2 Το παιχνίδι αυτό έγινε αφορμή να αγοράσουν ps3 και οι άλλοι 2 που παίζαμε εχθές

:grinning-smiley-043:grinning-smiley-043:grinning-smiley-043