CoPilot Live (πρόγραμμα πλοήγησης)

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,452
Πειραιάς
copilotlive-logo.png


Άλλο ένα πρόγραμμα πλοήγησης εμφανίστηκε στο ράφι...δυστυχώς καλύπτει μόνο την Αμερική και την Αγγλία (μαζί κ η Ιρλανδία)...

Το θετικό όμως της υπόθεσης είναι συνέχεια εμφανίζονται προγράμματα πλοήγησης !

Θετικό είναι κιόλας ότι οι τιμές έχουν πάρει την κατηφόρα, αφού το παραπάνω πρόγραμμα κοστίζει 33,99 ευρώ για την Αγγλική έκδοση και 27,99 για την Αμερικάνικη....

Προσφέρει 3D & 2D απεικόνιση, υποστηρίζει όρθια & πλάγια απεικόνιση, δείχνει ζωντανά τον καιρό της περιοχής που διασχίζουμε και άλλα πολλά.

iphone-3d.jpg
iphone-menu.jpg
iphone-2d.jpg
iphone-poi.jpg


Πληροφορίες εδώ : http://www.alk.eu.com/copilot/iphone/
Αγγλικό iTunes link
Αμερικάνικο iTunes link
 
Last edited:
22 June 2006
34,696
NEO HRAKLEIO
Μολις χτες, μου ηρθε push notification μυνημα οτι υπαρχει νεοτερη εκδοση του copilot... και φυσικα την εβαλα αμεσως (το εχω φυσικα αγορασμενο).
Ανοιγω το προγραμμα και.... τι εκπληξη !
Ανοιγει γρηγορα, τα μενου ειναι πολυ γρηγορα και η πλοηγηση ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ πιο ΓΡΗΓΟΡΗ !!!
Λες και πηρε αναβολικα ... ταχυτερο και απο το navigon.
Εκανα επιτηδες λαθος πορεια, και οχι μονο με ακουλουθουσε αμεσως, αλλα μεσα σε 1-2 δευτερα εκανε επαναυπολογισμο πορειας !
Απιστευτη ταχυτητα πραγματικα, και οχι μονο.
Εγινε λιγοτερο ενεργοβορο κι εχει επιλογη για απενεργοποιση του background GPs, οταν δηλ. μιλαμε στο κινητο ή ειμαστε σε μια αλλη εφαρμογη να μηνχρησιμοποιει το Gps για λιγοτερη καταναλωση.
Επσιης αν τυχον βγουμε απο το προγραμμα και το ξεχασουμε ανοιχτο για ωρα, μας ειδοποιει με μυνημα οτι ειναι ανοιχτο και αν θελουμε να κλεισει !
Τα μενου ιδια, και οι χαρτες επισης, οχι κακοι αλλα χρειαζονται βελτιωση ειδικα σε μονοδρομους.
Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και δε νομιζω να ξαναχρησιμοποιησω το navigon , εκτος αν το αναβαθμισουν κ ι τυο.
 
22 June 2006
34,696
NEO HRAKLEIO
Nαι οντως, για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο.
Λιγο τους χαρτες να ενημερωσουν και δεν θα εχω λογο για να κοιταξω αλλο προγραμμα navigation.
 
Απάντηση: Re: CoPilot Live (πρόγραμμα πλοήγησης)

Speed cameras εχει?

έχει. Και τη δείχνει με πολύ όμορφο τρόπο.

Σου δείχνει την απόσταση μέχρι την κάμερα, το όριο ταχύτητας και την ταχύτητα που τρέχουμε ένα χιλιόμετρο πριν!

Βολεύει πολύ! :SFGSFGSF:
 

Beavis

AVClub Addicted Member
25 August 2006
2,256
AΘΗΝΑ
Μολις χτες, μου ηρθε push notification μυνημα οτι υπαρχει νεοτερη εκδοση του copilot... και φυσικα την εβαλα αμεσως (το εχω φυσικα αγορασμενο).
Ανοιγω το προγραμμα και.... τι εκπληξη !
Ανοιγει γρηγορα, τα μενου ειναι πολυ γρηγορα και η πλοηγηση ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ πιο ΓΡΗΓΟΡΗ !!!
Λες και πηρε αναβολικα ... ταχυτερο και απο το navigon.
Εκανα επιτηδες λαθος πορεια, και οχι μονο με ακουλουθουσε αμεσως, αλλα μεσα σε 1-2 δευτερα εκανε επαναυπολογισμο πορειας !
Απιστευτη ταχυτητα πραγματικα, και οχι μονο.
Εγινε λιγοτερο ενεργοβορο κι εχει επιλογη για απενεργοποιση του background GPs, οταν δηλ. μιλαμε στο κινητο ή ειμαστε σε μια αλλη εφαρμογη να μηνχρησιμοποιει το Gps για λιγοτερη καταναλωση.
Επσιης αν τυχον βγουμε απο το προγραμμα και το ξεχασουμε ανοιχτο για ωρα, μας ειδοποιει με μυνημα οτι ειναι ανοιχτο και αν θελουμε να κλεισει !
Τα μενου ιδια, και οι χαρτες επισης, οχι κακοι αλλα χρειαζονται βελτιωση ειδικα σε μονοδρομους.
Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και δε νομιζω να ξαναχρησιμοποιησω το navigon , εκτος αν το αναβαθμισουν κ ι τυο.

μακαρι
γιατι και γω το αγορασα και ελεγα οτι ειναι πεταμενα λεφτα
 

panosxgr

Supreme Member
24 June 2006
8,604
Στο εξωτερικό το έχει χρησιμοποιήσει κανείς μέχρι τώρα να μας πει εντυπώσεις?
 

nikos__p

New member
26 September 2009
25
Εχω χρησιμοποιησει το CP Europe στην Β.Ιταλια και ειναι αψογο!! Για μενα αν
λυθουν καποια bugs (δεν εχω δοκιμασει την τελευταια εκδοση) θα ειναι
το κορυφαιο
 

Beavis

AVClub Addicted Member
25 August 2006
2,256
AΘΗΝΑ
Re: Απάντηση: CoPilot Live (πρόγραμμα πλοήγησης)

Στο εξωτερικό το έχει χρησιμοποιήσει κανείς μέχρι τώρα να μας πει εντυπώσεις?

εγω εχω μονο ελλαδα
αλλα θελω να βρω αν υποστηριζει σερβια,σλοβενια,κροατια
 

delpiero10

Established Member
30 May 2011
186
peristeri
2 φορες το χρειαστηκα μια στην σαλαμινα και μιαστην παιανια και ρωταγα περιπτεράδες και βενζιναδες.αλλα αν θελουμε navigon πρεπει να πλερωσουμε