New ONKYO 2009 A/V Receivers

Eki_13

AVClub Addicted Member
18 June 2006
2,208
Re: Νέοι Onkyo, νέα κόλπα

το παρακανουν νομιζω...
ποσα ηχεια ποια..στο τελος δεν θα χοραμε εμεις στον χωρο
 

Giannis Amar

AVClub Addicted Member
23 August 2006
1,416
Πειραιάς
Re: Νέοι Onkyo, νέα κόλπα

Μην γκρινιάζεις ! Υπάρχει εναλλακτικά το 7,2.
Βγάζεις ένα σκαμπό και βάζεις το 2ο sub.
Μικρό το κακό.
 

vasilisnt

Established Member
21 July 2007
294
Αθήνα
Re: Νέοι Onkyo, νέα κόλπα

καπου ειχα δει οτι θα βγει και ενας τελικος ταιρι του 886... αφαντος εχει γινει?

μηπως τον εχει παρει το ματι σας πουθενα?
 

brands

Established Member
8 May 2007
120
Re: Νέοι Onkyo, νέα κόλπα

Ορίστε και οι τιμές από το γνωστό μας μαγαζί.

http://www.schlauershoppen.de/index...02189e24738dbb0b28e638d2f0d135b6&filter_id=21


εδω παιζουν ακομη φτηνοτερα
http://www.hifiglobe.com/onkyo-txsr-receiver-p-118.html

μιας και ψηνομαι για τον 707, εχουμε στα υπ'οψιν κανενα test και προπαντος υπαρχει κανεις που να εχει ψωνισει απο το συγκεκριμενο σαιτ γιατι 150 γιουρα διαφορα ειναι δελεαστικοτατη?? :BDGBGDB55:
 

Λουκάς

Established Member
15 September 2006
166
ΑΘΗΝΑ
Re: Νέοι Onkyo, νέα κόλπα

Κτύπα τον αλλά κοίταξε και το μεταφορικό...

Στο hifiglobe δείχει γύρω στα 100ε.

Σε άλλα θα είναι χαμηλότερο.
 

brands

Established Member
8 May 2007
120
Re: Νέοι Onkyo, νέα κόλπα

Επιτελους.. :grinning-smiley-043
Οντως λεει για τα 16, 20 μαλλον 102ε οποτε στο συνολο 661ε αν και δεν γουσταρω τους Γερμανους εχω ψηθει για τον 707.. αυτοι το δινουν 711+35 μεταφορικα= 746ε κι'αν παει αντικαταβολη + αλλα 35 εχουμε 781 το συνολο.

το ενα μαγαζι αναφερει μεταφορα με DHS το αλλο UPS.. υπαρχει διαφορα??
 

vageliskokos

Established Member
14 August 2009
188
Re: Νέοι Onkyo, νέα κόλπα

Έπεσε κι άλλο στο schlauershoppen.de που είπες,Brands, στα 699 η νέα τιμή του
 

brands

Established Member
8 May 2007
120
Re: Νέοι Onkyo, νέα κόλπα

12 ευρουλακια.. μια χαρα.. φασουλι φασουλι..

Υπαρχει κανεις που να γνωριζει αν υπαρχει διαφορα στον τροπο μεταφορας δηλ. τιθεται θεμα ποιοτητας, ταχυτητας η και αξιοπιστιας αναμεσα σε DHS και UPS?. Ψαχνω αλλα δεν βγαζω ακρη για το τι ειναι το καθενα..
 

Giannis Amar

AVClub Addicted Member
23 August 2006
1,416
Πειραιάς
Re: Νέοι Onkyo, νέα κόλπα

Με UPS θα κάνεις να τον παραλάβεις 1 εβδομάδα μιας και έρχετε οδικός με DHS δεν ξέρω και ούτε και την ξέρω.
 

mr_rebelos

Μέλος Σωματείου
10 July 2006
11,507
Κερατσίνι
Απάντηση: Νέοι Onkyo, νέα κόλπα

DHL ειναι το δικο τους ταχυδρομειο. Ειναι πιο αργο απο UPS και ειναι και πιο ακριβο.
 

Φρα.Πε.

Supreme Member
17 June 2006
6,443
Ελευσίνα
Απάντηση: Νέοι Onkyo, νέα κόλπα

Εχω παραγγείλει τον 807 και θα αποσταλλεί με UPS λογικά σήμερα (schlauershoppen.de). Μολις παραλλάβω θα σας πω ακριβως τι παίζει με την μεταφορά.
 

Φρα.Πε.

Supreme Member
17 June 2006
6,443
Ελευσίνα
Απάντηση: Νέοι Onkyo, νέα κόλπα

Εχει δίκιο ο Giannis Amar. Η παραδοση μεσω UPS γίνεται εντος 5 ημέρων. ΕΙναι η Standard Υπηρεσία που (μαλλον) ειναι οδικός για μη επείγουσες (εμας μας ρωτησαν αν ειναι????) και...οικονομικές μεταφορές.
 

brands

Established Member
8 May 2007
120
Re: Νέοι Onkyo, νέα κόλπα

Λοιπον να ενημερωσω για εξελιξεις γιατι μπορει να βοηθησουν αλλους ενδιαφερομενους..

Μετα απο επικοινωνια με schlauershoppen η τιμη του 707, και αφου εγινε αναφορα στο φορουμ (ιδεα του cantona) κατεβαινει στα 679ε (απο 719) για τα μελη.. απλα ας γινει καποια επικοινωνια και αναφορα στο φορουμ ωστε να δειτε ποια η διαδικασια (την οποια δεν μου την ειπαν ακομη)

Επικοινωνησα επισης και με το hifisound για το οποιο βρηκα αριστες κριτικες σε ebay και μετα απο υποδειξη του υπαλληλου σε Idealo.de.. Εκει η τιμη ειναι 649ε (απο 699) με 25ε μεταφορικα (7 μερες).. απλα μου ζητησαν να γινει η συναλλαγη μεσω εμβασματος η paypal γιατι η πιστωτικη λεει ειναι ψιλομανουρα γιατι θελει εξακριβωση στοιχειων κλπ..

Πηγα μετα να το παιξω και λιγο παζαρι... ο hifisound τα πηρε λιγουλακι, αλλα ακομη αναμενω απαντηση για το αν ειναι διατεθημενος να χτυπησει την τιμη του schlauershoppen, που ειπα πως ειναι ιδια με την δικη του. Αυριο ο γυφτουλας θα κανω το ιδιο και με schlauershoppen... :flipout:
 
Last edited:

w1red

New member
25 March 2009
45
Re: Νέοι Onkyo, νέα κόλπα

:damnyou: Δεν παίζεσαι, εγώ λέω να πάρεις και στην Onkyo και να αντιπαραθέσεις κάνα "ανταγωνιστικό" προϊόν σε καλύτερη τιμή, μήπως ρίξουν την τιμή και από εκεί. :worshippy:
 

brands

Established Member
8 May 2007
120
Re: Νέοι Onkyo, νέα κόλπα

Λοιπον.. η τιμη του schlauershoppen για τον 707 ειναι 639 EUR..
Βασικα αισθανομαι πως θα μπορουσα να το κατεβαζα κι'αλλο αλλα ας μην το παρατραβηξω, οχι τιποτ'αλλο απλα μην την πατησω οπως και με τον hifisound ο οποιος δεν απαντα πλεον..