ONKYO-PR-SC5507 (Ερωτήσεις - Ερωτήσεις - Reviews...)

margas ioannis

Senior Member
5 January 2009
489
florina
Εδω και δυο εβδομαδες περιπου ειμαι στην αναμoνη. Η ΟΝΚΥΟ στην ιστοσελιδα εβγαλε το manual. Βαζω εμπρoς το systran για μεταφραση. Εντυπωσεις μετα την παραλαβη...
 
Last edited by a moderator:

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
Απάντηση: ONKYO-PR-SC5507

Γιαννη το μανιουαλ το εχω απο την πεμπτη.Ειναι ιδιο με του 886.Οι διαφορες ειναι στα νεα μπλιμπλικα .Μεταξυ αυτων το σκειλερ που παιζει 2.35/1 και πολλα αλλα.Κατα τα αλλα οι αποστασεις ειναι ιδιες.Αναβθαθιζεται ευκολα .Γενικα ειναι φουλ μηχανακι.Οταν μαθουμε τι κανει (αμερικανικο φορουμ) θα μπορουμε να πουμε πιο πολλα.Καλες ακροασεις.
 

margas ioannis

Senior Member
5 January 2009
489
florina
Απάντηση: ONKYO-PR-SC5507

Εχει γινη η παραδωση στον 5507 . Και δευτερα η τριτη θα τον στιλουν,αντε να δουμε αμα πιανη ψαρια.
 

Jargon

AVClub Enthusiast
10 February 2008
867
ΑΘΗΝΑ
Re: ONKYO-PR-SC5507

Κυρ rebele περιμένω με αγωνία τα αποτελέσματα γιατί με βλέπω εκεί δαγκωτό....


Το μόνο κακό του είναι ότι δεν παίζει τα wide με τα heigt channels στο Audyssey DSX mode συγρόνως αλλά να μου πείς τα είχαμε και στο χωριό μας τόσα ηχεία...
 

mr_rebelos

Μέλος Σωματείου
10 July 2006
11,507
Κερατσίνι
Απάντηση: Re: ONKYO-PR-SC5507

Κυρ rebele περιμένω με αγωνία τα αποτελέσματα γιατί με βλέπω εκεί δαγκωτό....


Το μόνο κακό του είναι ότι δεν παίζει τα wide με τα heigt channels στο Audyssey DSX mode συγρόνως αλλά να μου πείς τα είχαμε και στο χωριό μας τόσα ηχεία...

εγω 5.1 ειμαι και 5.1 θα μεινω οποτε δεν με απασχολει το θεμα.
 

margas ioannis

Senior Member
5 January 2009
489
florina
Απάντηση: ONKYO-PR-SC5507

Αντε με το καλο να τον παρης ,Υ.Γ Ο Δικος μου σημερα η αυριο θα ξερω το τρακιν ναμπερ .Υ.Γ. Εδω και μια εβδομαδα εχω εκτιπωση το manual σε ενα φιλο και περιμενω να τον κανει μεταφραση με το systrsn,kανονισε να βωηθισης οχι σαν την αλλη φορα.
 

mr_rebelos

Μέλος Σωματείου
10 July 2006
11,507
Κερατσίνι
Απάντηση: ONKYO-PR-SC5507

Αντε με το καλο να τον παρης ,Υ.Γ Ο Δικος μου σημερα η αυριο θα ξερω το τρακιν ναμπερ .Υ.Γ. Εδω και μια εβδομαδα εχω εκτιπωση το manual σε ενα φιλο και περιμενω να τον κανει μεταφραση με το systrsn,kανονισε να βωηθισης οχι σαν την αλλη φορα.

Κατσε να τον μαθω και μετα βοηθαω.
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
Απάντηση: ONKYO-PR-SC5507

Αν ρωτήσω ποιές είναι οι σημαντικές διαφορές σε σχέση με 885-886 θα είμαι offtopic;

Μεγειές παιδιά -bye-
τασο καπου εγραψα , κανει 2.35/1 εχει αλλα τσιπακια, αναβαβμιζεται ον δε φλαι.Γενικα ειναι πολυ καλυτερος, αλλα φοβαμαι τα σκουλικια, δεν εχω μιλισει με αμερικη να δω τι μπαγκς εχει.Αν δεν με καινε θα τον αγορασω τωρα,
αλλιως οταν ξεσκουλικιαστει(δεκεμβρη)
 

mr_rebelos

Μέλος Σωματείου
10 July 2006
11,507
Κερατσίνι
Απάντηση: ONKYO-PR-SC5507

θα το ειχα καλωδιωσει να τα του αυτοκινητου:grinning-smiley-043

Περιμενε βρε ανυπομονε. Εχω να παραλαβω σε λιγο και το opus και μετα σπιτι. Τραβαω φωτος και ανεβαζω. Εκτος και αν θες να ερθεις να βοηθησεις στην συνδεση.
 
17 June 2006
23,704
Αθήνα
Απάντηση: ONKYO-PR-SC5507

τασο καπου εγραψα , κανει 2.35/1 εχει αλλα τσιπακια, αναβαβμιζεται ον δε φλαι.Γενικα ειναι πολυ καλυτερος, αλλα φοβαμαι τα σκουλικια, δεν εχω μιλισει με αμερικη να δω τι μπαγκς εχει.Αν δεν με καινε θα τον αγορασω τωρα,
αλλιως οταν ξεσκουλικιαστει(δεκεμβρη)

Λόγω Lumagen, όπως καταλαβαίνεις, μου είναι τελείως αδιάφορο το κομμάτι της εικόνας. Στον ήχο θέλω να μάθω αν έχει όντως διαφορές.
Σημαντικές διαφορές όμως, όχι 9.2 και 13.5 και 20.3 ......
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
Απάντηση: ONKYO-PR-SC5507

Λόγω Lumagen, όπως καταλαβαίνεις, μου είναι τελείως αδιάφορο το κομμάτι της εικόνας. Στον ήχο θέλω να μάθω αν έχει όντως διαφορές.
Σημαντικές διαφορές όμως, όχι 9.2 και 13.5 και 20.3 ......


Οταν θα ειμαι σπιτι θα κανω ενα πινακακι με το τι τσιπ φορα ο καθενας.Κατα τα αλλα εχει ολα τα νεα φορμα (dsx-IIz) .To μενου απο δυνατοτητα ρυθμισεων ειναι ακριβως το ιδιο.
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
Απάντηση: ONKYO-PR-SC5507

Λόγω Lumagen, όπως καταλαβαίνεις, μου είναι τελείως αδιάφορο το κομμάτι της εικόνας. Στον ήχο θέλω να μάθω αν έχει όντως διαφορές.
Σημαντικές διαφορές όμως, όχι 9.2 και 13.5 και 20.3 ......


http://www.eu.onkyo.com/products_compare_8598435.html?button=Compare&BID_1459621=on&BID_1459354=on
 
Last edited by a moderator:

margas ioannis

Senior Member
5 January 2009
489
florina
Απάντηση: ONKYO-PR-SC5507

Σημερα εφυγε και ο δικος μου tragin nunrer δεν εχω ακομα επικινονησα με τον Αντρεα και μου ειπε οτι εφυγε εξαλου δεν βιαζωμαι γιατη ειμαι ανω κατω φτιαχνω τον χωρο ,βαψιματα και λιπα .Καλοριζικος βασιλη περιμενω εντιποσης.
 

mr_rebelos

Μέλος Σωματείου
10 July 2006
11,507
Κερατσίνι
Απάντηση: ONKYO-PR-SC5507

Αντε να φτιαξω λιγο το κεφι του φιλου μου του argi.
cimg1285.jpg

Και για να μην τον αφησω μονο στο κουτι.
cimg1287.jpg


Συνεχεια μετα.