Συγχρονισμός με itunes από 2 υπολογιστές

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

17 June 2006
23,579
Αθήνα
Αν και υποψιάζομαι την απάντηση θα το ρωτήσω:
έχω συγχρονίσει το iphone με το PC του σπιτιού με music, photos, applications κλπ. ΟΚ;

με το ίδιο account έχω κάνει authorize και το itunes στο PC της δουλειάς.

Επειδή θέλω να μπαινοβγάζω applications και από το PC της δουλειάς, όταν πάω να τσεκάρω το Sync Applications για να ενεργοποιηθεί η λίστα να τσεκάρω όποια applications θέλω, μου βγάζει το γνωστό ποίημα ότι θα διαγραφούν όλα τα application και τα data από το iphone και θα αντικατασταθούν από τα νέα (το ίδιο μήνυμα βγάζει και στα music και στα photos, αλλά αυτά δεν μ' ενδιαφέρουν). Δεν με πειράζει τόσο αυτό, όσο το ότι θα σβηστούν και τα savings από τα παιχνίδια που έχω ξοδέψει πολλές ώρες...

Ερώτηση : υπάρχει λύση να το αποφύγω αυτό;

Δηλαδή αν πιάσει φωτιά το pc του σπιτιού, θα πρέπει να διαγραφούν όλα τα data από το τηλέφωνο για να συγχρονιστεί με άλλο itunes χρησιμοποιώντας το ίδιο account;
 

George C

AVClub Addicted Member
18 June 2006
2,718
Το δοκίμασα μεταξύ του MacPro και του MacBook και δεν έπαιξε...
Δύο φορές το έκανα.
 

spyrmak

Supreme Member
19 February 2007
4,748
Aθηνα
στον ιδιο υπολογιστη :

εχω account στο usa app store

αν βαλω κι ελληνικο θα δουλεψει ?
 

George C

AVClub Addicted Member
18 June 2006
2,718
Αυτό που λες είναι άλλο νομίζω. 2 account δε νομίζω να μπορείς να έχεις συγχρόνως.
 

spyrmak

Supreme Member
19 February 2007
4,748
Aθηνα
γιατι μια ελληνικη εφαρμογη πατησα στο itunes link

και λεει not available in the us store




γι αυτο ...
 

FragoulisNaval

Supreme Member
4 November 2009
7,820
Δίπλα στον Pseiras.....
Ξεθάβω το νήμα και απορεύω :

Εχω ένα mac mini_1 στο σπίτι στο οποίο έχω στήσει όλη την μουσική μου βιβλιοθήκη. Οποιες αλλαγές (προσθήκες/αφαιρέσεις) γίνονται και θα γίνονται σε αυτό.
Σκέφτομαι να πάρω και δεύτερο mac mini_2 μόνο για ακρόαση μουσικής.
Απορία : Οι βιβλιοθήκες μεταξύ των mac mini θα συγχρονίζονται αυτόματα? Δλδ αν πρσθέσω ένα δίσκο από το mac mini_1 στην βιβλιοθήκη μου, το mac mini_2 θα την βρεί την αλλαγή όταν ανοίξω το iTunes? Η θα πρέπει να το κάνω χειροκίνητα;