Customized offer! Onkyo TX-SR707 (black)

Spyros_V_S

Senior Member
30 June 2008
444
Νέα Σμύρνη
Πραγματικά πολύ χαμηλή τιμη σε σχεση με εδώ - ευχαριστούμε για την ενημέρωση (ψήνομαι να τον αγοράσω λίαν συντόμως...μη σου πώ και αύριο)-bye-
 

petros n

AVClub Enthusiast
16 April 2008
987
Lieferzeit* Shopmeinungen/Shop
Onkyo TX-SR607 silber

384,83 EUR
Vorkasse: 5,99 EUR (Gesamtpreis: 390,82 EUR)

25.09.2009 19:17 bitte beim Händler erfragen

173 Meinungen

Onkyo TX-SR607 schwarz
 

FABIAWRC

AVClub Enthusiast
10 October 2007
864
τιμη που μου εκανε ο mr andrew απο το schlauershoppen.de για τον 707 ηταν
620 και 780 για τον 807.το θεμα ειναι μηπως πετυχουμε κατι καλυτερο με πολλα κοματια.
 

JohnR

Established Member
8 June 2009
124
Lieferzeit* Shopmeinungen/Shop
Onkyo TX-SR607 silber

384,83 EUR
Vorkasse: 5,99 EUR (Gesamtpreis: 390,82 EUR)

25.09.2009 19:17 bitte beim Händler erfragen

173 Meinungen

Onkyo TX-SR607 schwarz

Αυτό ποιο μαγαζί είναι? Αν είναι το Best Elektronik, δεν φαίνεται να στέλνει εκτός Γερμανίας

Από μαγαζιά που στέλνουν EU, ένα όπου ο 607 βγαίνει σχετικά φθηνά είναι το technikdirekt.de με 435 συνολικά (413 + 22 μεταφορικά) [προ οποιασδήποτε έκπτωσης]
 
Last edited:

petros n

AVClub Enthusiast
16 April 2008
987
Safe and Fast Credit Card Payments via RBS WorldPay.





NEW Models - LOW Prices





NEW MODELS - A / V Receivers



Denon AVR 1610 AV Receiver 329.00
Denon AVR 1910 AV Receiver
449.00
Denon AVR 2310 AV Receiver 779.00
Denon AVR 3310 AV Receiver 1,199.00
Denon AVR 4310 AV Receiver 1,769.00
Marantz NR 1501 AV Receiver 469.00
Onkyo TX-SR 307 AV Receiver 199.00
Onkyo TX-SR 507 AV Receiver 254.00
Onkyo TX-SR 577 AV Receiver 339.00
Onkyo TX-SR 607 AV Receiver 379.00
Onkyo TX-SR 707 AV Receiver 599.00

Onkyo TX-NR 807 AV Receiver 799.00
Onkyo TX-NR 1007 AV Receiver 1,399.00
Onkyo TX-NR 3007 AV Receiver 1,499.00
Onkyo TX-NR 5007 AV Receiver 1,999.00

HiFiGlobe.com
αυτες της τιμες ειδα στo sait
 

FABIAWRC

AVClub Enthusiast
10 October 2007
864
κοιτα,καλυτερα ρευματα,110db s/n απο 106,ethernet και περιπου 7 κιλα πιο βαρυς απο τον 707..αξιζει τα χρηματα του.
 

dimitr2003

Established Member
17 September 2008
279
θα πάρω τα βουνά....
κοιτα,καλυτερα ρευματα,110db s/n απο 106,ethernet και περιπου 7 κιλα πιο βαρυς απο τον 707..αξιζει τα χρηματα του.

Thanks..
Απλά παρακολουθώ και το θέμα της ομαδικής παραγγελίας.
Αν δεν γίνει κατι πολύ σύντομα, χτυπάω 807.
 

dimitr2003

Established Member
17 September 2008
279
θα πάρω τα βουνά....
γιατι κάθε 3 μέρες ανεβάζουν την τιμή του 807?
σήμερα έφτασε τα 899ευρώ!!!!
απο 829 την προηγούμενη εβδομάδα και 859 τη Δευτέρα.

πάντως η customized offer στα 779 παραμένει στο site.
 

babisz

New member
20 October 2009
45
Γειά σας και πάλι,
μετά από αρκετή σκέψη και αφού δεν πρόλαβα και την ομαδική όπου ψηνόμουνα για τον 607, τελικά κατέληξα στον 807. Το θέμα τώρα είναι πόσο και από που?
Το schlauershoppen έχει Customized offer τιμή στα 709 ευρώ και μεταφορικά για Ελλάδα στα 49.90 ευρώ, όταν όμως πας στο λινκ με την κανονική του τιμή στα 722.95 σου βγάζει μεταφορικά 34.90 ευρώ! Δηλαδή ότι βγάζει από την τιμή τα βάζει στα μεταφορικά! :smash:
Το hifiglobe έχει τιμή για τον 807 στα 729 ευρώ και μεταφορικά για Ελλάδα στα 40 ευρώ περίπου (έχει ρίξει τα μεταφορικά γενικώς)!
Το tsnversand παίζει στα 722 με 40 ευρωπαϊκά μεταφορικά κι αυτό.
Με μια γρήγορη ματιά που έριξα στο idealo είδα ότι ξεκινάει από τα 699 σε άγνωστα όμως (τουλάχιστον σε μένα) καταστήματα..
Για την ώρα είμαι ανάμεσα στο hifiglobe και στο tsnversand κυρίως λόγω της δυνατότητας πληρωμής με paypal που παρέχουν αλλά και γιατί μου φαίνεται λίγο κοροϊδία αυτό που κάνει το schlauershoppen.
Αν έχει κάποιος να προτείνει κάτι άλλο θα του ήμουν ευγνώμων.
 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,730
Clermont-Ferrand, France
Απάντηση: Re: Customized offer! Onkyo TX-SR707 (black)

Γειά σας και πάλι,
μετά από αρκετή σκέψη και αφού δεν πρόλαβα και την ομαδική όπου ψηνόμουνα για τον 607, τελικά κατέληξα στον 807. Το θέμα τώρα είναι πόσο και από που?
Το schlauershoppen έχει Customized offer τιμή στα 709 ευρώ και μεταφορικά για Ελλάδα στα 49.90 ευρώ, όταν όμως πας στο λινκ με την κανονική του τιμή στα 722.95 σου βγάζει μεταφορικά 34.90 ευρώ! Δηλαδή ότι βγάζει από την τιμή τα βάζει στα μεταφορικά! :smash:
Το hifiglobe έχει τιμή για τον 807 στα 729 ευρώ και μεταφορικά για Ελλάδα στα 40 ευρώ περίπου (έχει ρίξει τα μεταφορικά γενικώς)!
Το tsnversand παίζει στα 722 με 40 ευρωπαϊκά μεταφορικά κι αυτό.
Με μια γρήγορη ματιά που έριξα στο idealo είδα ότι ξεκινάει από τα 699 σε άγνωστα όμως (τουλάχιστον σε μένα) καταστήματα..
Για την ώρα είμαι ανάμεσα στο hifiglobe και στο tsnversand κυρίως λόγω της δυνατότητας πληρωμής με paypal που παρέχουν αλλά και γιατί μου φαίνεται λίγο κοροϊδία αυτό που κάνει το schlauershoppen.
Αν έχει κάποιος να προτείνει κάτι άλλο θα του ήμουν ευγνώμων.

Αυτό που κάνει η schlauershoppen φίλε μου είναι γιατί δεν μπορούσε να μας κατεβάσει άλλο την τιμή και έπαιξε με τα μεταφορικά. Μην φοβάσαι είναι μια χαρά. Και εγώ από εκεί πήρα τον 807. Επίσης μπορείς να πληρώσεις με paypal. Απλά είναι 13 ευρώ παραπάνω.
Πάντως ο 807 είναι φοβερό εργαλείο. Εγώ είμαι απλά ενθουσιασμένος.
 

babisz

New member
20 October 2009
45
Αυτό που κάνει η schlauershoppen φίλε μου είναι γιατί δεν μπορούσε να μας κατεβάσει άλλο την τιμή και έπαιξε με τα μεταφορικά. Μην φοβάσαι είναι μια χαρά. Και εγώ από εκεί πήρα τον 807. Επίσης μπορείς να πληρώσεις με paypal. Απλά είναι 13 ευρώ παραπάνω.
Πάντως ο 807 είναι φοβερό εργαλείο. Εγώ είμαι απλά ενθουσιασμένος.
(συν)πόντιε σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου, αν και θα προτιμούσα να έλεγε στα ίσα ότι δεν μπορεί να κατεβάσει άλλο την τιμή και να κράταγε ίδια τα μεταφορικά.. φαίνεται κάπως να έχει το ίδιο προϊόν, από το ίδιο κατάστημα, διαφορετικά μεταφορικά στο ίδιο μέρος! Μου θύμισε παλιότερα δύο ρολόγια που είχα πάρει από Taiwan από το e-bay από τον ίδιον και σχεδόν ίδια ρολόγια και τα ένα έκανε 15 ευρώ και δωρεάν μεταφορικά και το άλλο έκανε 1 cents και 15 ευρώ μεταφορικα! :rofl:

Anyway, είναι η πρώτη αγορά τέτοιας αξίας που θα κάνω από εξωτερικό και όπως καταλαβαίνεις το ψάχνω λίγο παραπάνω.. δεν κολάω στα 20 και στα 30 ευρώ, με ενδιαφέρει περισσότερο η αξιοπιστία του καταστήματος και το schlauershoppen όπως έχω δεί εδώ στο forum είναι πολύ ψηλά στην εκτίμηση των μελών. Απλώς να αναφέρω πως το hifiglobe μου έστειλε χθες προσφορά για τον 807 στα 700 ευρώ όμως με ένα (οχι και τόσο) γρήγορο ψάξιμο στο νετ δεν βρήκα και πολλά πράγματα γι'αυτό το κατάστημα.. σχεδόν δεν υπάρχει αναφορά του σε κανένα forum ή κάπου αλλού για να δεί κανεις τι παίζει με τον συγκεκριμένο από άποψη αξιοπιστίας. Αν μπορούσε κάποιο μέλος με ανάλογη εμπειρία από το συγκεκριμένο κατάστημα να βοηθήσει.. :worshippy:

Για το paypal που λες πόντιε δεν το είδα να αναφέρεται κάπου στους τρόπους πληρωμής του schlauershoppen.

Επειδή η παραγγελία πρέπει να γίνει εντός των ημερών (χθές παρήγγειλα -ως ενδιάμεση λύση επειδή ξέφυγα στα χρήματα από τον 607 στον 807- 7 ηχεία από Γερμανία 210 ευρώ στην πόρτα μου.. πιθανόν ξύλινοι τενεκέδες αλλά μάλλον καλύτερα από κάτι πλαστικές στήλες παύλα κουδουνίστρες με 3-4-5Χ την τιμή τους στην Ελλάδα) όποια βοήθεια ή συμβουλή θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως!

:creep: sorry για το μεγάλο post μου!
 

babisz

New member
20 October 2009
45
Συγνώμη ρε παιδιά τι προσφορές και μ... αφού ο 707 έχει 610 ευρώ και σε γαμάτο κατάστημα - εγγύηση.

http://www.technikdirekt.de/main/en/...7-schwarz.html
sorry ρε Δημήτρη αλλά είναι ευκαιρία ο 707 με 610 και δεν είναι ευκαιρία ο 807 στα ~700?
στο technicdirekt o 807 έχει σχεδόν 800...
 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,730
Clermont-Ferrand, France
Απάντηση: Re: Customized offer! Onkyo TX-SR707 (black)

(συν)πόντιε σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου, αν και θα προτιμούσα να έλεγε στα ίσα ότι δεν μπορεί να κατεβάσει άλλο την τιμή και να κράταγε ίδια τα μεταφορικά.. φαίνεται κάπως να έχει το ίδιο προϊόν, από το ίδιο κατάστημα, διαφορετικά μεταφορικά στο ίδιο μέρος! Μου θύμισε παλιότερα δύο ρολόγια που είχα πάρει από Taiwan από το e-bay από τον ίδιον και σχεδόν ίδια ρολόγια και τα ένα έκανε 15 ευρώ και δωρεάν μεταφορικά και το άλλο έκανε 1 cents και 15 ευρώ μεταφορικα! :rofl:

Anyway, είναι η πρώτη αγορά τέτοιας αξίας που θα κάνω από εξωτερικό και όπως καταλαβαίνεις το ψάχνω λίγο παραπάνω.. δεν κολάω στα 20 και στα 30 ευρώ, με ενδιαφέρει περισσότερο η αξιοπιστία του καταστήματος και το schlauershoppen όπως έχω δεί εδώ στο forum είναι πολύ ψηλά στην εκτίμηση των μελών. Απλώς να αναφέρω πως το hifiglobe μου έστειλε χθες προσφορά για τον 807 στα 700 ευρώ όμως με ένα (οχι και τόσο) γρήγορο ψάξιμο στο νετ δεν βρήκα και πολλά πράγματα γι'αυτό το κατάστημα.. σχεδόν δεν υπάρχει αναφορά του σε κανένα forum ή κάπου αλλού για να δεί κανεις τι παίζει με τον συγκεκριμένο από άποψη αξιοπιστίας. Αν μπορούσε κάποιο μέλος με ανάλογη εμπειρία από το συγκεκριμένο κατάστημα να βοηθήσει.. :worshippy:

Για το paypal που λες πόντιε δεν το είδα να αναφέρεται κάπου στους τρόπους πληρωμής του schlauershoppen.

Επειδή η παραγγελία πρέπει να γίνει εντός των ημερών (χθές παρήγγειλα -ως ενδιάμεση λύση επειδή ξέφυγα στα χρήματα από τον 607 στον 807- 7 ηχεία από Γερμανία 210 ευρώ στην πόρτα μου.. πιθανόν ξύλινοι τενεκέδες αλλά μάλλον καλύτερα από κάτι πλαστικές στήλες παύλα κουδουνίστρες με 3-4-5Χ την τιμή τους στην Ελλάδα) όποια βοήθεια ή συμβουλή θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως!

:creep: sorry για το μεγάλο post μου!

Μπάμπη μην φοβάσαι και προχώρα. Κανείς μας δεν είχε πρόβλημα και η τιμή είναι χώμα. Εγώ πλήρωσα με paypal και μου ήρθε σε 1 βδομάδα στο σπίτι μου.