Pioneer VSX D2011

16 July 2006
7,499
HAMBURG
Αγορασα αυτον τον ενυσχητη Pioneer VSX D2011 παλιο μοντελο αλλα φαινεται καλο και στιβαρο μηχανακι 20 κιλα πραμα... :ernaehrung004:

δεν με ενδιαφερουν τα νεα HD φορμα ηχου αφου και με τα απλα DTS ειμαι υπερκαλημενος !
Τον εχει κανενας εδω μεσα ;; να μας πει εντυοωσεις ;;

τον βρηκα στο ΕΒΑΥ 280 ευρα ......

ο SONY V555 ES που ειχα εφυγε και αυτος αφου ηταν οντως πολυ παλιος και δεν θα εφευγε σε καλη τιμη αν τον κραταγα ακομα ! Ηταν παλιος αλλα εξαιρετικος ....

ο ΠΙΟΝΕΕΡ ειναι σχεδον 4 χρονια νεοτερο μοντελο και 7καναλος
 
Last edited:

FABIAWRC

AVClub Enthusiast
10 October 2007
864
αφου εχει και 7.1 ειδοδο αγοραζεις και ενα blu ray με 7.1 εξοδους και ακους και τα νεα φορμα!
 

Δημήτρης Θ.

AVClub Fanatic
17 June 2006
12,627
Τον είχα Βαγγέλη για πολύ καιρό.
Μιλάμε αφού δεν σε νοιάζουν τα κανούρια φορμά για κορυφαίο μηχάνημα.
Στην τιμή που τον βρήκες, χτύπα τον.
 
16 July 2006
7,499
HAMBURG
Τον είχα Βαγγέλη για πολύ καιρό.
Μιλάμε αφού δεν σε νοιάζουν τα κανούρια φορμά για κορυφαίο μηχάνημα.
Στην τιμή που τον βρήκες, χτύπα τον.

Τον χτυπησα ηδη !!!:music-smiley-005:
ευχαριστω παιδες για τις απαντησεις :ernaehrung004:
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
Toν ειχα απο το 2002(6) μεχρι τετοιο καιρο του 2004.Δεν θα τον ξεχασω το πρωτο μηχανακι μου με σφραγιδα επεξεργασιας thx sur x ,-μικροφωνο .Μπρουταλ μηχανακι .Μπραβο σου
 

ΔημήτρηςΤοπ.

AVClub Addicted Member
11 March 2007
1,666
Toν ειχα απο το 2002(6) μεχρι τετοιο καιρο του 2004.Δεν θα τον ξεχασω το πρωτο μηχανακι μου με σφραγιδα επεξεργασιας thx sur x ,-μικροφωνο .Μπρουταλ μηχανακι .Μπραβο σου
το αυτό...μονο που τον κρατησα3 χρονακια παραπανω :)

επαιζε σαν προ σε μενα απο την αρχη σχεδον που τον αγορασα καινουριο τοτε γυρω στα 1200 ευρο..
ειχε γινει σφαγη με αυτο το μηχανακι.θυμασε αργυρη? δεν προλαβαιναν να ερθουν καινουρια κομματια
λεω να του βαλεις τελικο τα βατ του ειναι αδυναμα αλλα απο επεξεργασια σχιζει...
επισης καλο ειναι να κανεις καποιες διορθωσεις μετα την αυτοματη ισοσταθμιση

καλοακουστος...
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
ναι τοτε επαιζα με ενα ροτελ 1075 και ενα thule 150 και μετα απο λιγο ενα ροτελ 1080.Τρελλο μηχανακι για τοτε εκανε την ντενον να βγαλει τον 3805 με ενα γελοιο συτημα μετρησης, και την γιαμαχα να σφραγιζει με τσουξ τα τοτε μηχανακια της.
 

DIAMANTIS SVIGOS

AVClub Addicted Member
7 April 2008
2,887
ΕΛΛΑΔΑ
Καλοριζικος Βαγγελη, τον πηρα καινουργιο το 2002 και ακομα αυτον εχω:a0210::a0210:

Καπου το 'χω ξαναγραψει οτι δεν προβλεπεται να τον αλλαξω (εκτος αν παραδωσει τα οπλα μονος του) πραγμα που δεν το βλεπω να γινει ποτε...:grinning-smiley-043

Α ξεχασα, εχει και εισοδο phono ετσι... α και usb...

Ενα ενα τα θυμαμαι, sorry.
 
Last edited:
16 July 2006
7,499
HAMBURG
το αυτό...μονο που τον κρατησα3 χρονακια παραπανω :)

επαιζε σαν προ σε μενα απο την αρχη σχεδον που τον αγορασα καινουριο τοτε γυρω στα 1200 ευρο..
ειχε γινει σφαγη με αυτο το μηχανακι.θυμασε αργυρη? δεν προλαβαιναν να ερθουν καινουρια κομματια
λεω να του βαλεις τελικο τα βατ του ειναι αδυναμα αλλα απο επεξεργασια σχιζει...
επισης καλο ειναι να κανεις καποιες διορθωσεις μετα την αυτοματη ισοσταθμιση

καλοακουστος...



Εντυπωσεις απο τον ενυσχητη !
Διαφωνω οτι τα βαττ ειναι λιγα εκτος και αν εχεις μεγαλα βατοφαγα ηχεια !

Ο ηχος του ειναι πολυ ρωμαλεος και με πολυ πιο δυνατο χαμηλο απο τον ΣΟΝΥ που ειχα ! οι λειτουργιες του ειναι παρα πολλες και πολυ περιπλοκος για μενα ας ειναι μοντελο καποιων χρονων ...
επεξεργασια στις ταινιες αψογη (εχω μεγαλη συλογη απο ματροσκες που εχουν απλο D.D 5.1 DTS !!!)
ποιοτητα κατασκευης πολυ καλη και ας μην ειναι JAPAN!

παιδες ειναι εξαιρετικος ακομα και για σημερα και θελω να πω πως αν ειναι να αγορασει κανεις ενα φτηνο μηχανακι καινουργιο καλυτερα θα ειναι να παρει κατι παλιοτερο και αλλης κλασης με τα μισα λεφτα !















.....Α ξεχασα, εχει και εισοδο phono ετσι .... οπως λεει και ο Διαμαντης πιο πανω διοτι αυτη η εισοδο ολο και λειπει στα σημερινα μηχανακια.
 
Last edited:

Emilot

AVClub Fanatic
18 June 2006
32,852
Εξάρχεια
Re: Απάντηση: Pioneer VSX D2011

Εντυπωσεις απο τον ενυσχητη !
Διαφωνω οτι τα βαττ ειναι λιγα εκτος και αν εχεις μεγαλα βατοφαγα ηχεια !

Ο ηχος του ειναι πολυ ρωμαλεος και με πολυ πιο δυνατο χαμηλο απο τον ΣΟΝΥ που ειχα ! οι λειτουργιες του ειναι παρα πολλες και πολυ περιπλοκος για μενα ας ειναι μοντελο καποιων χρονων ...
επεξεργασια στις ταινιες αψογη (εχω μεγαλη συλογη απο ματροσκες που εχουν απλο D.D 5.1 DTS !!!)
ποιοτητα κατασκευης πολυ καλη και ας μην ειναι JAPAN!

παιδες ειναι εξαιρετικος ακομα και για σημερα και θελω να πω πως αν ειναι να αγορασει κανεις ενα φτηνο μηχανακι καινουργιο καλυτερα θα ειναι να παρει κατι παλιοτερο και αλλης κλασης με τα μισα λεφτα !















.....Α ξεχασα, εχει και εισοδο phono ετσι .... οπως λεει και ο Διαμαντης πιο πανω διοτι αυτη η εισοδο ολο και λειπει στα σημερινα μηχανακια.

χαχα συνέπεσε να έβαλες το post μαζί με εμενα που ρωτάω για αντικαταστάτη του 2011 και μόλις ρώτησα για pioneer 1019 και onkyo 707, μου είπαν ότι θα κάνω υποβάθμιση....

Τον έχω και εγώ απο το 2002 στα 1200euro.

Τι να πώ για αυτό το κορυφαίο μηχάνημα....τι μεσαίες, τι χαμηλά....

Καταπληκτικός και σκυλι....

Προσπαθώ να δω τι θα κάνω για να τον κρατήσω και να βρω λύση με τα καινούρια HD forma....
 

opsim

Moderator
Staff member
11 May 2008
15,796
Αθήνα
Re: Απάντηση: Pioneer VSX D2011

Προσπαθώ να δω τι θα κάνω για να τον κρατήσω και να βρω λύση με τα καινούρια HD forma....

Απλούστατα, θα πάρεις bluary που αποκωδικοποιεί τα νέα φορμά και έχει 7.1 αναλογικές εξόδους. Τέτοια μηχανάκια είναι φτηνά πια και έτσι θα κρατήσεις τον Pioneer.
 

DIAMANTIS SVIGOS

AVClub Addicted Member
7 April 2008
2,887
ΕΛΛΑΔΑ
Re: Απάντηση: Pioneer VSX D2011

Απλούστατα, θα πάρεις bluary που αποκωδικοποιεί τα νέα φορμά και έχει 7.1 αναλογικές εξόδους. Τέτοια μηχανάκια είναι φτηνά πια και έτσι θα κρατήσεις τον Pioneer.

Εννοειται οτι αυτο που λεει ο φιλος opsim θα κανεις και θα τα 'χεις ολα.
Οχι σαν κι εμενα που βιαστηκα και πηρα br χωρις αποκωδικοποιητη...:slapface:
 

DIAMANTIS SVIGOS

AVClub Addicted Member
7 April 2008
2,887
ΕΛΛΑΔΑ
Μα και βεβαια, πολυ σωστα, αλλιως τι να τις κανεις τις αναλογικες εξοδους..?

Εγω απλα βιαστικα πριν 2 χρονια περιπου και πηρα br ανευ... εχει κατι αναλογικες εξοδους (5.1 νομιζω) αλλα δεν αποκωδικοποιει... κι αυτο δεν το καταλαβα ποτε...
 
Last edited:

ΔημήτρηςΤοπ.

AVClub Addicted Member
11 March 2007
1,666
Εντυπωσεις απο τον ενυσχητη !
Διαφωνω οτι τα βαττ ειναι λιγα εκτος και αν εχεις μεγαλα βατοφαγα ηχεια !

Ο ηχος του ειναι πολυ ρωμαλεος και με πολυ πιο δυνατο χαμηλο απο τον ΣΟΝΥ που ειχα ! οι λειτουργιες του ειναι παρα πολλες και πολυ περιπλοκος για μενα ας ειναι μοντελο καποιων χρονων ...
επεξεργασια στις ταινιες αψογη (εχω μεγαλη συλογη απο ματροσκες που εχουν απλο D.D 5.1 DTS !!!)
ποιοτητα κατασκευης πολυ καλη και ας μην ειναι JAPAN!

παιδες ειναι εξαιρετικος ακομα και για σημερα και θελω να πω πως αν ειναι να αγορασει κανεις ενα φτηνο μηχανακι καινουργιο καλυτερα θα ειναι να παρει κατι παλιοτερο και αλλης κλασης με τα μισα λεφτα !















.....Α ξεχασα, εχει και εισοδο phono ετσι .... οπως λεει και ο Διαμαντης πιο πανω διοτι αυτη η εισοδο ολο και λειπει στα σημερινα μηχανακια.
ειχα τα kef q55 kai tannoy saturn
ακομη και σε normal σταθμες εβλεπα οτι δεν τα οδηγουσε σωστα και αυτο με κατι δοκιμες γιατι απο την αρχη τον ειχα μονο για προενισχυση..
στα υπολοιπα ειναι ακριβως αυτα που γραφεις..
 

DIAMANTIS SVIGOS

AVClub Addicted Member
7 April 2008
2,887
ΕΛΛΑΔΑ
Δημητρη χωρις να ξερω αν ειχε να κανει με τα ηχεια σου η κατι αλλο η αληθεια ειναι πως δεν ειχα καταλαβει καποιο προβλημα στην οδηγηση ακομα και σε 7.1 (με σετ mission m74/m71/m7c2) βεβαια σε νορμαλ σταθμες παντα.
Εδω να συμπληρωσω πως (μεχρι τωρα τουλαχιστον) ποτε δεν εχει ενεργοποιηθει η προστασια του (ουτε και σε... παρτυ της κορης μου).

Σιγουρα παντως ολοι οι ολοκληρωμενοι av εχουν ενα θεματακι με την ισχυ τους κι αυτος δε νομιζω ν' αποτελει εξαιρεση...