Προβλήματα-Αντιμετώπιση-Εντυπώσεις με SERVICE Ελληνικών αντιπροσωπειών.

Παρακαλώ πολύ, σε αυτό το νήμα να γράφονται οι προσωπικές σας εντυπώσεις απο την αντιμετώπιση των εκάστοτε αντίστοιχων επίσημων Ελληνικών αντιπροσωπειών του χώρου ,καθώς επίσης και απο την πορεία-ενημέρωση που έχετε κατά την εκτέλεση-περάτωση των αντίστοιχων servis.
Ετσι θα είναι πολύ καλύτερα γιά εμάς και γιά τις Ελληνικές αντιπροσωπείες να παρακολουθούμε και να ενημερώνουμε-ενημερωνόμαστε γιά το κάθε πρόβλημα που αντιμετωπίζετε.
Το παρών νήμα δεν μπορεί να αποτελέσει ελεύθερο βήμα επίσημων καταγγελιών απο τα μέλη, χωρίς τα απαραίτητα στοιχεία..(ονοματεπώνυμο..τηλ...διευθ...κ.λ.π) και την επιβεβαίωσή τους απο το Avclub.
Σε πιθανή τέτοια περίπτωση θα πρέπει να κάνετε γνωστά τα στοιχεία σας μέσω pm στην διαχείριση της κατηγορίας.Πριν την διαδικασία αυτή, δεν μπορεί να υπάρξει on air επίσημη καταγγελία εκ μέρους σας.
Οποιοδήποτε άλλο θέμα ξεχωριστό και σχετικό με αυτό, θα μεταφέρεται εδω.
Σας ευχαριστώ πολύ.
 
Last edited:
8 June 2007
996
ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ
Manual Yamaha & Φιλιππος Νακας...!!!

Eπηδη νομίζω ότι πρέπει να γραφωντε τα υπέρ και τα κατά οποιασδήποτε εταιρίας στον χώρο όπου βρισκόμαστε, έτσι λοιπών θέλω να ευχαριστήσω την εταιρία Φίλιππος Νάκας γιατί σε επικοινωνία που είχα πριν 15 μέρες με τα κεντρικά του Φίλιππου Νάκα, ζήτησα εάν υπάρχει το manual του Yamaha RX-V2500 στα Ελληνικά γιατί είχε χαθεί, και μου είπαν πως αν υπήρχε θα μου το στελνανε.

Όντος μετά από 5 μέρες ήρθε στο σπίτι μου ταχυδρομικός χωρίς κανένα κόστος από εμένα, όλο το manual στα Ελληνικά ,αναλυτικότατο ακριβός όπως και το αγγλικό ,σε φάκελο προσεκτικά τοποθετημένο και σε άψογη συσκευασία.

Τι να πεις μετά.......τα χίλια ευχαριστώ είναι λίγα για τον άψογο επαγγελματισμό και τον σεβασμό απέναντι στον πελάτη όπου παρόλο που είχαν περάσει 5 χρόνια από το μοντέλο του ενισχυτή ,η εξυπηρέτηση ήταν άμεση!

Μπράβο και συγχαρητήρια σε όλους σας ,να συνεχίζετε πάντα έτσι με σεβασμό και επαγγελματισμό απέναντι στον πελάτη!!!!
 

mr_rebelos

Μέλος Σωματείου
10 July 2006
11,503
Κερατσίνι
Απάντηση: Manual Yamaha & Φιλιππος Νακας...!!!

Πραγματι και εμενα καποια στιγμη που ειχα χρειαστει με ειχαν βοηθησει παρα πολυ ακομα και μεσω τηλεφωνου (που κανονικα δεν επρεπε). Η αντιμετωπιση ηταν παρα πολυ σωστη.
Πολυ σωστη αντιμετωπιση βεβαια ειχα και απο τον Σαραβελο που και manual στα ελληνικα μου ειχε στειλει αμεσα για τον Rotel τον προ που ειχα, αλλα και γιατι αναλαμβανε να κανει αναβαθμισεις στο μηχανημα χωρις καμια χρεωση και βασικοτερο χωρις καμια καθυστερηση. Απο τους πολυ σωστους αντιπροσωπους.
 

zxcv

AVClub Enthusiast
6 August 2008
931
Άριστη Υποστήριξη από Νάκα.

Αγόρασα προχθές (μαζί με τον 663) ένα κεντρικό ηχείο Wharfedale Diamond 8 Center από την εταιρεία Νάκας, και όταν το βράδυ το συνέδεσα διαπίστωσα πως δεν έπαιζε το twiter. Την επομένη το πρωί καταστενοχωρημένος για τη γκαντεμιά πήρα τηλ. να ενημερώσω για το πρόβλημα.
Ο προϊστάμενος του τμήματος, αφού ευγενέστατα με καθησύχασε πως δεν υπάρχει λόγος να στενοχωριέμαι (όλοι ξέρουμε πόσο ευαίσθητο είναι το θέμα των εγγυήσεων) με έβαλε στην αναμονή και προσπάθησε να προλάβει το φορτηγό που θα ερχόταν προς την περιοχή μου για να μου στείλει άμεσα ένα άλλο. Το φορτηγό όμως είχε φύγει, και για να μη μείνω Σ-Κ χωρίς ηχείο (και με τη στενοχώρια!) προσφέρθηκε ο ίδιος σχολώντας να μου το αντικαταστήσει, φέρνοντάς το ο ίδιος σπίτι μου, παρεκλίνοντας μάλιστα από την πορεία του για το σπίτι του!!!:grinning-smiley-043

Πείτε μου τώρα, αν είχατε μια παρόμοια εμπειρία, θα υπήρχε περίπτωση να αλλάξετε μαγαζί? (είχα διαβάσει παλαιότερα εδώ μέσα για το καλό όνομα του Νάκα, γι'αυτό και δεν δελεάστηκα ιδιαίτερα από τον ανταγωνιστή του 663, τον Marantz 5004 που είναι σε προσφορά).

Και φυσικά, εύχομαι οι κόποι και οι προσπάθειες των "παιδιών" που στελεχώνουν τον Νακα, να αναγνωρίζονται από την εταιρεία και ηθικά αλλά και υλικά.

Από εμένα και την παρέα μου (το ηχείο και ο ενισχυτής προορίζονται για δώρο) πολλά ευχαριστώ!!!
 
Απάντηση: Άριστη Υποστήριξη από Νάκα.

αυτές είναι σπάνιες συμπεριφορές, χαίρομαι ιδιαίτερα όταν ακούω για τέτοιες καταστάσεις!

Με τον ανταγωνισμό στο φουλ αυτός είναι ο μόνος τρόπος να ξεχωρίσει κάποιος!

Εύγε και ξαναεύγε!
 

kblachos

Μέλος Σωματείου
18 February 2009
17,134
ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
zxcv το post σου μεταφέρθηκε εδώ όπου αναγράφονται οι εντυπώσεις μας από το service των αντιπροσώπων - εταιρειών.

Πολλά συγχαρητήρια λοιπόν για ακόμη μία φορά στην εταιρεία Φ. Νάκας.
 

cmoustos

AVClub Addicted Member
25 August 2008
2,078
Θεσσαλονικη
Να αναφέρω και εγώ τις εντυπώσεις μου από το service της philips στη Θεσσαλονίκη οι οποίοι ήταν άψογοι. Είχα πρόβλημα με τη πλακέτα μίας 42' τηλεόρασης που είχα πάρει και της οποίας κάηκε η πλακέτα 2 φορές. Ήρθαν από το σπίτι τη μεταφέρανε, την επισκευάσανε και την επιστρέψανε και τις δύο φορές. Εντός εγγύησης βέβαια και χωρίς κανένα κόστος. Αυτό που με έκανε δε εντύπωση είναι ότι τηλεφωνικά μου ζητήσανε συγγνώμη και μου είπανε ότι αν ποτέ ξαναβγάλει το ίδιο πρόβλημα η τηλεόραση θα επιδιορθωθεί χωρίς κανένα κόστος άσχετα με το αν παρέλθει η χρονική ισχύ της εγγύησης.
 

giorginho

Established Member
20 January 2009
296
Εμενα παντως που η συσκευη τους (bdp7500) δεν υποστηριζει ελληνικους υποτιτλους srt μεσω USB playback και ΚΑΘΟΛΟΥ (σε καμια γλωσσα, γιατι δεν τους διαβαζει καν) μεσω DLNA (network streaming) οχι μονο δεν με εξυπηρετουν αλλα επιδεικτικοτατα μου απαντανε "το προϊον ανταποκρινεται σε ολες τις προδιαγραφες του και δεν προβλεπεται καμια αναβαθμιση" (καλα, κοιταξτε λιγο σελιδες 14 και 18 του manual και τα ξαναλεμε, επισης το manual δεν εχει ελληνικα και το κουτι ηταν... γαλλικο!!!)
Α, για να σας προλαβω, η λυση (λυσεις για την ακριβεια) που εχει προταθει εδω για το 9600 ΔΕΝ δουλευει με το 7500 και μαλιστα το παραδεχτηκε και ο τεχνικος στο τηλεφωνο, πολυ απλα χωρις αλλη αναβαθμιση δεν προκειται ποτε να δειξει ελληνικα srt.
Αλλα ακομα κι αν αυτο για καποιους δεν αποτελει λογο παραπονων (δε ξερω γιατι, ετσι υποθετω) τοτε να ξερετε οτι ταινιες με λογο πλευρων διαφορετικο του 16:9 ή 2.40:1 τις "τραβαει" ωστε να παιξουν σε 16:9 ανεξαρτητως ρυθμισης.
Ουτε εδω αναγνωριζουν ελαττωμα οι κυριοι.
Τι αλλο να πω; Ειχα την καλυτερη γνωμη για τα προϊοντα philips, απεκτησα την χειροτερη τουλαχιστον για το customer care τους (μα τι λεω, υπαρχει τετοιο πραμα στην Ελλαδα???).
Ειχα σκοπο να κρατησω το player ως blu-ray (3D) player αλλα τετοια αντιμετωπιση να την χαιρονται, μαλλον θα το γυρισω πισω και θα το ξανασκεφτω παρα πολυ πριν ξαναπαρω οτιδηποτε philips (πλην τηλεορασης).
ΥΓ. Αν το νημα αφορα μονο service centers και επισκευες παρακαλω να μεταφερθει αλλου (ή να δημιουργηθει νεο θεμα).
 

giorginho

Established Member
20 January 2009
296
Διεκρινιση: Παιζει ελληνικα subs μονο οταν τα ενσωματωνω με mkvMergeGUI... (αδυνατο να γινει για ενα-ενα ολα τα mkv μου και με υψηλο ρισκο υπο την εννοια οτι και παλι πολλες φορες "πηδαει" subs ακομα και αγγλικα!)
(μια που περασε η προθεσμια του edit στο αρχικο ας τα γραψω και αυτα εδω: Εχω δοκιμασει κωδικοποιηση ansi, utf-8 with BOM, utf-8 without BOM, ενω με iso ή windows-1253 κωδικοποιηση γινονται... κινεζικα ακομα και στο original srt!)
 
Last edited:

solistas

New member
10 June 2011
11
Pioneer VSX-520 & Ιntersys

Ακόμη στην αναζήτηση entry-level av receiver... Και ενώ έχω σχεδόν καταλήξει στον pioneer vsx-520 λέω κάτσε να δω ποιος τα φέρνει αυτά τα μηχανάκια εδώ...

Intersys λέει το site... Τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει... Βρε ναι! Είναι η Intersys που φέρνει και τα Canon! Πω, πω, γύρισα τουλάχιστον 10 χρόνια πίσω! Την εποχή που διάβαζα Ram και έμπαινα στο ιντερνετ με x-treme! - την θυμάστε? Λοιπόν τότε όλοι διαμαρτύρονταν για το service της Intersys (είχαμε πάθει λόλα τότε με τους εκτυπωτές ψεκασμού...). Η Intersys ήταν και ο λόγος που πριν από 4 χρόνια πήγα σε μηχανή Nikon αντί για Canon που μου άρεσε περισσότερο...

Για πείτε μου βρε παιδιά, έχει αλλάξει τίποτα με αυτή την εταιρία ή τα ίδια? Να υποθέσω ότι όλα τα μηχανάκια της Pioneer έρχονται από αυτούς? Γιατί στο skroutz σε μια λίστα με καταστήματα έλεγε σε ένα (επάνω στον τιτλο του προϊόντος): "Με εγγύηση Intersys". Τώρα αυτό το έγραφε σαν πλεονέκτημα, ή με προειδοποιεί ο καταστηματάρχης ότι δεν φέρει καμια ευθύνη αυτός??? :bigcry:
 

master74

Established Member
14 January 2011
126
Χαιρετω ολους σας.
Το προβλημα που εχω αντιμετωπισει και αρχιζω να μην ειμαι ευχαριστημενος ειναι με την εταιρεια που αντιπροσωπευει τους Denon και μιλαω για την ΚΙΝΟΤΕΧΝΙΚΗ .
Νομιζα οτι μια τετοια εταιρεια θα ηταν πιο αξιοπιστοι αλλα αυτο που καταλαβαινω μαλλον σε εχουν λιγο γραμμενο , Τι εννοω , αντιμετωπισα ενα προβλημα στον ενισχυτη μου ο οποιος εκαψε μαλλον καναλι εξοδου το surround back το πηγα ο ιδιος στην εταιρεια και μου ειπαν οτι σε 10 εργασιμες θα ειναι ετοιμος αν ειναι γρηγοροτερα θα σε ενημερωσουμε , και μιλαω σημερα που εχουν περασει 12 εργασιμες και μου λενε οτι 10 εργασιμες ηταν για να ανοιχτει το μηχανημα , απιστευτο ε ?
Και οχι τιποτα αλλο αλλα δεν μου λενε και ποτε θα ειναι ετοιμο.
Απαραδεκτοι μονο αυτο εχω να πω.
 
Last edited:

Ge0rge

AVClub Addicted Member
17 April 2007
2,454
Philips & Service!!

Καλησπέρα σε όλους.

Ήθελα με αυτό το post να καταθέσω την εμπειρία από την Philips.

Έχω στην κατοχή μου ένα BDP9500, 2 χρόνια και 2-3 μήνες. Το μηχάνημα έχει χαλάσει 2 φορές και αυτή είναι η τρίτη.

Την πρώτη φορά, κοβόταν η εικόνα τελείως.
Την δεύτερη φορά δεν έκανε upscale, δεν έπαιζε Blueray και αν θυμάμαι καλά έκανε και κάποια κόλπα με την εικόνα πάλι, νομίζω γινόταν μπλε ή κάτι τέτοιο.

Το τελευταίο ταμπελάκι του service από πίσω γράφει 27/1/2012. Η εγγύηση έληξε τον Μάρτιο και τώρα είναι πάλι χαλασμένο με το ίδιο πρόβλημα όπως και την τελευταία φορά (δεν κάνει upscale & δεν παίζει Bluray).

Το μηχάνημα δεν το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα είναι η αλήθεια. Πριν λίγες ημέρες λοιπόν που έβλεπε ο γιός μου ένα DVD, παρατήρησα ότι η εικόνα είναι άθλια. Έβαλα ένα Blueray και όντως όπως υποψιάστηκα δεν έπαιζε. Έστειλα επιτόπου ένα e-mail στην Philips σε έντονο ύφος καταλήγοντας ότι δεν θέλω να έχω σχέση με εταιρείες που πουλάνε σκουπίδια και πριν λήξει η εγγύηση βάζουν μέσα ότι σκουπίδι ανταλλακτικό έχουν για να ξαναχαλάσει σε λίγους μήνες και να αναγκαστεί ο πελάτης να πληρώσει από την τσέπη του. Η απάντηση ήρθε σήμερα το πρωί και έλεγε ότι κατέγραψαν τις παρατηρήσεις μου και με ευχαριστούν και αν ήθελα κάτι άλλο να επικοινωνήσω μαζί τους. Το είχα ξεχάσει είναι η αλήθεια και δεν θα ξανασχολούμουν, αλλά αυτό το e-mail με έκανε τούρκο όπως καταλαβαίνεται! Ούτε ένα συγνώμη, ούτε έχετε δίκιο ούτε τίποτα. Απλά ότι με αρχειοθέτησαν. Και το αστείο είναι ότι αυτός που το διάβασε, δεν έκανε τον κόπο να κλίνει το όνομά μου, έκανε απλό copy-paste από την φόρμα που το συμπλήρωσα. Για τόσο μεγάλο γράψιμο....

Όπως ήταν αναμενόμενο, πήρα τηλέφωνο. Απάντησε μια κοπέλα ευγενέστατη, η οποία τα άκουσε χωρίς φωνές όμως. Της εξέθεσα το πρόβλημά μου και τη ρώτησα τι πρέπει να κάνω και πώς να προστατευτώ από τέτοια φαινόμενα.

Μου πρότεινε να πάρω το service και να τους ζητήσω επειδή έχει μόλις λήξει η εγγύηση και ξαναέχει το ίδιο πρόβλημα να το κοιτάξουν χωρίς χρέωση και να ζητήσουν αντικατάσταση εφ’ όσον παρουσίασε το ίδιο πρόβλημα και τρίτη φορά. Πήρα το service και η κοπέλα αφού έκανε μια παύση (ρώτησε κάποιον προϊστάμενό της) μου είπε ότι μπορούν να το κοιτάξουν χωρίς χρέωση, αλλά θα πληρώσω την επισκευή. Σε δεύτερο τηλ προς την Philips, τους μετέφερα την απάντηση και μου είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. Κοινώς μου είπαν να βάλω ένα blueray 400ων Ευρώ στον απαυτό μου.

Δεν με εξέπληξε το ότι βάζουν μεταχειρισμένα ανταλλακτικά μέσα γι’ αυτό και ξαναέχει το ίδιο πρόβλημα, το ήξερα από την τηλεόραση που έχω που μου είχαν βάλει μεταχειρισμένο πανελ μέσα, με εξέπληξε όμως ότι η Philips δεν έχει δικό της service στην Ελλάδα, συνεργάζεται με 2 εταιρείες απ’ ότι κατάλαβα, η μια λέγεται Astra Service με την οποία μίλησα σήμερα και την άλλη μου την είπαν Sound and Vision αν θυμάμαι καλά!!! Όταν τους είπα κι όλας ότι έβαλαν μεταχειρισμένο πανελ στην τηλεόραση και χάνεται η φωτηνότητά της που και που μου λέει η κοπέλα από την Philips και γιατι δεν την ξαναφέρατε? Αυτή τη δουλιά θα κάνουμε της λέω, θα πληρώνω 50άρικα για να πηγαίνει και να έρχεται η τηλεόραση. Και ποιός θα μου εγγυόταν ότι θα την φτιάχνατε σωστά την δεύτερη φορά? Φυσικά δεν απάντησε και προχωρήσαμε παρακάτω.

Αυτά. Καλό απόγευμα σε όλους και καλή πρωτομαγιά.-bye-
 

Ge0rge

AVClub Addicted Member
17 April 2007
2,454
Re: Philips & Service!!

Update:
Έστειλα σήμερα το πρωί e-mail στην Ολλανδία, για το θέμα. Θα ενημερώσω μόλις έχω απάντηση.
 

Ge0rge

AVClub Addicted Member
17 April 2007
2,454
Update:
Έστειλα σήμερα το πρωί e-mail στην Ολλανδία, για το θέμα. Θα ενημερώσω μόλις έχω απάντηση.
Θα ηθελα να διευκρινησω απλα οτι δεν ειμαι σιγουρος για το οτι βαζουν μεταχειρισμενα ανταλλακτικα, εξαλλου δεν θα μπορουσα να ειμαι, απλα το υποθετω απο την εμπειρια μου.
 

Ge0rge

AVClub Addicted Member
17 April 2007
2,454
Update:
Έστειλα σήμερα το πρωί e-mail στην Ολλανδία, για το θέμα. Θα ενημερώσω μόλις έχω απάντηση.

Μιλησα με το ινστιτουτο προστασιας καταναλωτη κ μου ειπαν οτι εφ οσον εχεις ληξει η εγγυηση δεν μπορω να κανω τιποτα. Το μονο που θα μπορουσε να γινει ειναι αν η philips εδινε εγγυηση για την επισκευη, το οποιο φυσικα δεν συμβαινει.

Το θεμα τελειωνει εδω κ δεν θελω να τους ξαναδω ουτε ζωγραφιστους. Το μηχανιμα παει στα σκουπιδια, εκει που ανοικει εξ´αλλου κ μαλλον θα αντικατασταθει απο το lx-55 κ εχασαν κ μια LED που απο 9606 μαλλον θα γινει LG καποια στιγμη. Αφου δεν θελουν πελατες δεν τους πιεζω.

Το να βγαζει την ιδια βλαβη το μηχανιμα 3 μηνες αφου το πηρα απο το service κ μολις τελειωσε η εγγυηση βγαζει ματι για να ειναι συμπτωση. Τα συμπερασματα δικα σας.
 
Αν έχεις όρεξη να ασχοληθείς, υπάρχει η Εγκύκλιος Ζ1-71/2003 η οποία ρητά αναφέρει:

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προϊόντος ή ανταλλακτικού του, η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια ως προς το νέο προϊόν ή ανταλλακτικό."

Οπότε, αν το ίδιο εξάρτημα παρουσιάζει επανειλημμένα βλάβη, έχεις το δικαίωμα να στο επισκευάζουν. Τη στιγμή που μιλάμε για 3 μήνες μετά την επισκευή, προφανώς μπορείς να τους κυνηγήσεις.
 

Ge0rge

AVClub Addicted Member
17 April 2007
2,454
Αν έχεις όρεξη να ασχοληθείς, υπάρχει η Εγκύκλιος Ζ1-71/2003 η οποία ρητά αναφέρει:

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προϊόντος ή ανταλλακτικού του, η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια ως προς το νέο προϊόν ή ανταλλακτικό."

Οπότε, αν το ίδιο εξάρτημα παρουσιάζει επανειλημμένα βλάβη, έχεις το δικαίωμα να στο επισκευάζουν. Τη στιγμή που μιλάμε για 3 μήνες μετά την επισκευή, προφανώς μπορείς να τους κυνηγήσεις.

Με εκνευριζει αφανταστα η αντιμετοπιση τους. θα το κυνηγησω δεν γινεται να μεινει ετσι. Ευχαριστω πολυ, θα ενημερωσω.
 

georgiou.cr

New member
22 February 2009
97
Καλησπέρα σε όλους. Σας παραθέτω την δική μου εμπειρία απο το service της ONKYO ελληνικό + ευρωπαικό. Στον ενισχυτή μου (ONKYO 906) έχει σπάσει το πλαστικό κλιπς που κουμπώνει το μπροστινό πορτάκι και που είναι κοινό ανταλλακτικό στην σειρά 876-906 κλπ με part number 27230047 σύμφωνα με το service manual. Επικοινώνησα αρχικά με το service της ONKYO στην Μεσογείων και οι οποίοι αρνήθηκαν να με εξυπηρετήσουν δεδομένου ότι ο ενισχυτής έχει αγοραστεί απο το εξωτερικό (αν και είναι εντός εγγύησης). Στη συνέχεια επικοινώνησα ηλεκτρονικά με το service της ONKYO σε UK και Γερμανία. Απάντησε μόνο το γερμανικό site που μου πρότεινε να απευθυνθώ στον παραπάνω έλληνα αντιπρόσωπο. Οταν ζήτησα να εξυπηρετηθώ απο κάποιο Γερμανικό service center μου έδωσαν τα στοιχεία επικοινωνίας ενος στην Στουντγκάρδη και οι οποιοί μου απάντησαν άμεσα.
Το αστείο της υπόθεσης είναι οτι το κόστος του παραπάνω κλιπς σύμφωνα με το τιμολόγιο των Γερμανών είναι 1.5Ε και για να μου το στείλουν ζητάνε 30Ε για έξοδα αποστολής! Η 2η μου προσπάθεια να επικοινωνήσω με το Service στην Μεσογείων είχε πάλι την ίδια κατάληξη - δηλαδή να μου πουν να φέρω τον ενισχυτή να τον εξετάσουν και στην συνέχεια να με ενημερώσουν πόσο θα στοιχίσει η επισκευή. Και όλα αυτά για ένα ανταλλακτικό που στοιχίζει 1.5 Ευρώ (και μπαινει κουμπωτό χωρίς ίσως να ανοίξεις καν το κουτί) !!! Δεν μπορώ πραγματικά να βρω λύση για κάτι τόσο απλό και εύχομαι ο ενισχυτής να μην βγάλει κανένα σοβαρό πρόβλημα. Τελικά το service της ONKYO είναι δράμα :-(

Αν κάποιος φίλος μπορεί να προτείνει λύση στην αναζήτηση του ανταλλακτικού ας με ενημερώσει.
 
Last edited: