Xoro HRT 7600

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Απάντηση: XORO HRT 7600 DVB-T HD AVC/H.264 MPEG-4 HDMI

τζαμπαντάουα φαίνεται με χουντουμουάη στα 49 ευρά.
Και η εταιρία φαίνεται καλή, μάλλον υπάρχει, δεν είναι φάντασμα.

Αλλά αφού δεν είναι σε προσφορά θα περιμένουμε κάποιους καλούς ανθρώπους να γίνουν ήρωες δοκιμάζοντάς το πρώτοι!
 

lambgeo

New member
9 January 2010
52
Re: XORO HRT 7600 DVB-T HD AVC/H.264 MPEG-4 HDMI

γερμανικη εταιρεια ειναι η xoro μια χαρα φαινεται ο δεκτακος
 

Leonidas33

AVClub Addicted Member
30 November 2007
1,735
Re: XORO HRT 7600 DVB-T HD AVC/H.264 MPEG-4 HDMI

Δεν παίζει αρχεία βίντεο όπως γράφει το φυλλάδιο
 

mppa5120

New member
4 January 2010
9
Re: XORO HRT 7600 DVB-T HD AVC/H.264 MPEG-4 HDMI

καλημερα
δοκίμασε κανεις, εαν τα αρχεια που γραφονται με PVR στο δεκτη σε USB σκληρο δισκο ή stick DEVICE, μεταφερονται στο PC? Για κάποιο αλλο δεκτη διαβασα ότι δεν γινεται.
 

AlexT_

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,452
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: XORO HRT 7600 DVB-T HD AVC/H.264 MPEG-4 HDMI

Πόσες φορές άλλαξε η ημερομηνία παράδοσης?

Σήμερα αναφέρεται:
""Αναμένεται στις 27-1-09! Καταχωρήστε την προπαραγγελία σας σήμερα!""

Ενώ μέχρι εχθές έγραφε 21 ή 22 Ιανουαρίου.

Δεν είναι και PS3 για να κάνεις προπαραγγελία αλλά είναι μια πρώτης κλάσης τακτική για να δεσμεύσεις αγοραστές για εμπόρευμα που δεν έχεις.
(οι οποίοι αγοραστές ξαναμμένοι όπως είναι θα αγόραζαν από αλλού)
 
18 June 2006
2,224
Θεσσαλονίκη
Re: Απάντηση: XORO HRT 7600 DVB-T HD AVC/H.264 MPEG-4 HDMI

Πόσες φορές άλλαξε η ημερομηνία παράδοσης?

Σήμερα αναφέρεται:
""Αναμένεται στις 27-1-09! Καταχωρήστε την προπαραγγελία σας σήμερα!""

Ενώ μέχρι εχθές έγραφε 21 ή 22 Ιανουαρίου.

Δεν είναι και PS3 για να κάνεις προπαραγγελία αλλά είναι μια πρώτης κλάσης τακτική για να δεσμεύσεις αγοραστές για εμπόρευμα που δεν έχεις.
(οι οποίοι αγοραστές ξαναμμένοι όπως είναι θα αγόραζαν από αλλού)

Άλεξ όντως το είδα κι εγώ να γίνεται αυτή η μετατόπιση της ημερομηνίας λίγες ώρες αφού τον είχα παραγγείλει.
Δεν θα ενοχληθώ πάντως να ακυρώσω την παραγγελία μου αν δω ότι τραβάει το θέμα πολύ -δεν θα είναι και η πρώτη φορά !!!
Έτσι κι αλλιώς digea βλέπω ,τον δεκτάκο τον αγόρασα για δοκιμές !!! :eek:perator:
 

Leonidas33

AVClub Addicted Member
30 November 2007
1,735
Re: XORO HRT 7600 DVB-T HD AVC/H.264 MPEG-4 HDMI

Κλασική πλέον τακτική Ελληνικής αγοράς, βλέπω τι ζήτιση υπάρχει και παραγγέλνω ανάλογα.
 

AlexT_

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,452
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: Re: XORO HRT 7600 DVB-T HD AVC/H.264 MPEG-4 HDMI

Κλασική πλέον τακτική Ελληνικής αγοράς, βλέπω τι ζήτιση υπάρχει και παραγγέλνω ανάλογα.
Δεν κάνει έρευνα αγοράς. Την καθυστέρηση της παραλαβής καλύπτει.

Μιλώντας με εισαγωγέα, μου αποκάλυψε πως αν παραγγείλει σήμερα 1000 δέκτες από Κίνα, θα τους παραλάβει σε 8 εβδομάδες περίπου.. Αυτός είναι γενικά ο χρόνος παραγγελίας - παραλαβής. Ετοιμοι δέκτες δεν υπάρχουν. Οι Κινέζοι με τη λήψη της παραγγελίας και της προκαταβολής ξεκινούν την κατασκευή τους από το μηδέν.
 

Leonidas33

AVClub Addicted Member
30 November 2007
1,735
Re: XORO HRT 7600 DVB-T HD AVC/H.264 MPEG-4 HDMI

Δεν δουλεύουν όμως όλοι έτσι, και δεν πουλάνε και αέρα προκαταβολικά.
Αλλοι λένε παράδοση τότε και είναι στανταρντ.Αλλοι απλά αναμένεται ή έρχονται λίγα κομμάτια και λένε εξαντλήθηκε κατά προτεραιότητα δήθεν....Το τι γίνεται εσωτερικά στην κάθε εταιρία άγνωστο ,αλλά οι προπαραγγελίες του ίδου στυλ και μεγαλύτερες αλυσίδες από το eshop κάνουν πλέον....είναι ρίσκο αν θες κάτι σύντομα.
 

analwsimos

Established Member
27 October 2009
136
Re: XORO HRT 7600 DVB-T HD AVC/H.264 MPEG-4 HDMI

εγώ τον τσίμπησα παιδιά...
είδα πως μπορείς και να γράψεις εκπομπές στο flashaki σου και μια που χρειαζόμουν DVB-T για τα ψηφιακά κανάλια που θα παίξουν στη Θεσ/νικη τον πήρα
το περιμένεω να έρθει τώρα - όποτε έρθει έχει καλώς - 27 του μηνός λένε

ρε παιδιά σε τι μορφή θα σώζει τα αρχεία video στο flashaki σε avi?
ξέρει κανένας?
 

Leonidas33

AVClub Addicted Member
30 November 2007
1,735
Re: XORO HRT 7600 DVB-T HD AVC/H.264 MPEG-4 HDMI

Ξέρεις κάτι να δουλεύει αξιόπιστα στην Ελλάδα όταν αφορά κέρδος ;:fahne90:
 

analwsimos

Established Member
27 October 2009
136
Re: XORO HRT 7600 DVB-T HD AVC/H.264 MPEG-4 HDMI

εμένα προσωπικά όσο μου το αργήσουν τόσο καλύτερα(θα αργήσω να το παραλάβω λιγάκι λόγω υποχρεώσεων)...αλλά αφού λένε 27 δε νομίζω ρε σεις να ξεφτυλιστούν στο έτσι - εξάλλου θα είναι αρκετά άτομα που θα το έχουν αγοράσει..

εγώ πιστευω οτι 27 θα είναι Αθήνα ..άντε 28-29 βαριά βαριά να είναι Θεσ/νικη
Νέο προϊόν ειναι πάντως απο γερμανική βιομηχανία απο οι διαβασα ποιο πάνω

καλά θα είναι τα πράγματα νομίζω...εαν μπορεί και παίζει και αρχεία video απο το usb τέλειο(μάλλον χλωμό)
 

Asteris

AVClub Enthusiast
8 April 2008
719
Θεσσαλονίκη
Re: XORO HRT 7600 DVB-T HD AVC/H.264 MPEG-4 HDMI

Σιγά την γερμανική βιομηχανία. Φασονατζίδικο θα είναι κι αυτό, απλά λες αφού εμπλέκονται Γερμανοί, θα είναι λίγο πιό σοβαρά τα πράματα σε σχέση με τα λοιπά καρακινέζικα.

Το παρήγγειλα
 

George-

Senior Member
17 January 2010
317
Πασαλιμάνι
Re: XORO HRT 7600 DVB-T HD AVC/H.264 MPEG-4 HDMI

Καλώς ή κακώς οι περισσότεροι Έλληνες έχουν στην κατοχή τους πάνω από μια τηλεόραση χωρίς δυνατότητα λήψης mpeg4 οπότε έχουμε την "πολυτέλεια" να πειραματιστούμε με αγορά διαφορετικών δεκτών.Εγώ πήρα τον Turbo-x (με 49 ) και δεν αντιμετωπίζω κανένα απολύτως πρόβλημα. Αν τώρα βγει στην αγορά σε ίδια ή και χαμηλότερη τιμή (είμαι βέβαιος γι αυτό) ένας full hd με hdmi γιατί να μην τον προτιμήσω? Εξάλλου το κόστος αυτό για το οποίο έχει γίνει πολύ συζήτηση τώρα τελευταία, είναι λιγότερο από τα τσιγάρα του μήνα ή 6 ταινίες στο σινεμά. Πάντως στις Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής η αγορά δέκτη είχε επιδοτηθεί με κουπόνια από το κράτος. Εδώ???
Έχω και μια απορία σχετικά με την τεχνολογία mpeg4!
Έχω διαβάσει ότι σε κάθε συχνότητα UHF μπορούν να "χωρέσουν" 8 κανάλια, η digea γιατί εκπέμπει μόνο 4?
Που είναι η έννοια της "οικονομίας" του πανάκριβου φάσματος συχνοτήτων?
Μήπως υπάρχουν άλλες σκοπιμότητες στο παρασκήνιο?