Dexter [Showtime]

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 41 67.2%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 12 19.7%
  • Καλή

    Votes: 4 6.6%
  • Μέτρια

    Votes: 4 6.6%
  • Κακή

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    61
Dexter-Showtime.jpg





Ίσως μια από τις καλύτερες σειρές που έχω δει... δεν είναι τυχαίο ότι είδα 4 σεζόν σε ένα μήνα.... :D:D:D


O Dexter είναι ένας ευφυής αναλυτής διασποράς αίματος, στη μητροπολιτική αστυνομία του Miami... Μπορεί από
μερικές σταγόνες αίμα να καταλάβει σχεδόν τα πάντα για τις συνθήκες κάτω από τις οποίες συνέβη μια δολοφονία,
και να οδηγήσει στη σύλληψη του σωστού ανθρώπου.

Κανείς όμως δεν ξέρει ότι αυτό το απίστευτο ταλέντο του και η ευστροφία του πηγάζουν από ένα κρυμμένο μυστικό:
Ο ίδιος, είναι serial killer...

Η συνέχεια επί της οθόνης.... Είναι εντυπωσιακό το πως οι σεναριογράφοι διαχειρίζονται μια τόσο ιδιαίτερη ιδέα, καθώς
και το πως παίζουν με το political correct ή μη του θέματος, μην ξεχνάμε, η σειρά προβάλλεται στην Αμερική...



Εξαιρετικά δουλεμένοι είναι και οι δευτερεύοντες χαρακτήρες, ο καθένας τελείως διαφορετικός, πινελιές που προσθέτουν
στο ενδιαφέρον της σειράς.


Μυστήριο, περιπέτεια, ανατροπές, αγωνία, αλλά και διάχυτο απολαυστικό χιούμορ, είναι οι λόγοι που έκαναν τη σειρά αυτή
να με κερδίσει...

Αναμένουμε φέτος την 5η σεζόν, που καθυστέρησε, λόγω κάποιων σοβαρών προβλημάτων υγείας του πρωταγωνιστή.
Απ'όσα διαβάζω πάει καλά το παιδί, οπότε δε θα αργήσουμε να δούμε ακόμα καλύτερα...






 
Last edited by a moderator:

AlexTheodin

Supreme Member
25 December 2007
5,912
Athens, Thessaloniki, Köln
Έχω δεί μόνο λίγα επεισόδια που προβλήθηκαν απο το Σκαι και μου άρεσε πολύ. Οπότε σταμάτησα να τα βλέπω εκεί, για να τα δώ ολοκληρωμένα, γιατί έτσι θα έχανα κανένα και δεν ψηνόμουν. Αλλά δεν έχω βρεί ακόμα ευκαιρία.
Πρέπει να είναι πολύ καλό!
 

fistikovoutiro

Established Member
29 March 2008
143
Είναι εκπληκτικό , ίσω τα τελευταία 6 χρόνια να είναι το νο 1 ή 2 αναλόγως με το πως είδαμε κάποιοι το Battlestar Galactica...

Ειδικά η 4 η σεζόν ήταν εκπληκτική , συνήθως περιμένουμε όλοι μετά απο τόσα χρόνια μια κοιλιά αλλά μας εξέπληξε....

Εντυπωσιακό.
 

ΚΩΣΤΑΣ ΝΑΚΟΣ

Supreme Member
29 June 2006
4,393
Μου άρεσε και εμένα πάρα πολύ 4 σεζόν μισό μήνα.

Και είχε και το περισσότερο γυμνό απο όλες τις σειρές που έχω δει!!!!!!

Ρίξανε τα έξοδα αλλού και δεν είχαν για ρούχα.

Πάντως συνεχίζω να πιστεύω πως η καλλίτερη σειρά ήταν το NCIS.
 

nikosmelt

AVClub Addicted Member
19 March 2007
2,043
Κατερίνη, Ελλάδα
Κατάφερα με πολύ κόπο να δω μόνο τον 1ο κύκλο. Τρομερά βαρετή και αδικαιολόγητα μεγάλη διάρκεια τα επεισόδια. Προσωπική άποψη παντα.
 

fistikovoutiro

Established Member
29 March 2008
143
Re: Απάντηση: Dexter

Μου άρεσε και εμένα πάρα πολύ 4 σεζόν μισό μήνα.

Και είχε και το περισσότερο γυμνό απο όλες τις σειρές που έχω δει!!!!!!

Ρίξανε τα έξοδα αλλού και δεν είχαν για ρούχα.

Πάντως συνεχίζω να πιστεύω πως η καλλίτερη σειρά ήταν το NCIS.


Θα πρέπει να συνυπολογίσεις πως το SHOWTIME στο οποίο προβάλλεται δεν είναι ελεύθερο κανάλι στην Αμερική.

Νομίζω πως είναι το συνδρομητικό του δικτύου CBS , είναι ο λόγος που δείχνουν πολλά περισσότερα συνολικά και ίσως αυτός για τον οποίον δείχνουν μια σειρά με έναν αστυνομικό..............Serial killer!!!!
 

Beavis

AVClub Addicted Member
25 August 2006
2,256
AΘΗΝΑ
Re: Απάντηση: Dexter

Μου άρεσε και εμένα πάρα πολύ 4 σεζόν μισό μήνα.

Και είχε και το περισσότερο γυμνό απο όλες τις σειρές που έχω δει!!!!!!

Ρίξανε τα έξοδα αλλού και δεν είχαν για ρούχα.

Πάντως συνεχίζω να πιστεύω πως η καλλίτερη σειρά ήταν το NCIS.


γυμνο?μετρας και τις νεκρες? :flipout:
 
Re: Απάντηση: Dexter

Τώρα τέλειωσα την 4η σαιζόν.
Συγκλονίστηκα!!!!!!!!

Καλά είναι η πρώτη φορά που μια σκηνή με συγκλονίζει τόσο σε σειρά... τα'δα όλα... :BDBDG54:


Καθόμουν και κοίταζα το μαύρο μετά τους τίτλους τέλους στην τηλεόραση για κάνα 5λεπτο...
 

marios

Senior Member
20 June 2006
490
Το τέλος του 4ου κύκλου είναι απίστευτο και απρόβλεπτο.
Οποιος το σκέφτηκε ΜΠΡΑΒΟ!!!

Τώρα να δουμε αν θα γυριστεί 5ος κύκλος και με ποιον πρωταγωνιστή αφου ο συγκεκριμένος έχει καρκίνο.
 

racer

AVClub Addicted Member
2 February 2009
2,911
Rotterdam
Ανταποκρίνεται λένε όμως ο οργανισμός του στα φάρμακα, ίσως να είναι ο ίδιος.

Η σειρά είναι από τις καλύτερες που έχω δει, τα είδα όλα σε 3 μέρες :D. Δε μου άρεσε βέβαια το τέλος του 4ου κύκλου αλλά τέσπα..
 

racer

AVClub Addicted Member
2 February 2009
2,911
Rotterdam
Ξέρει κάποιος τίποτα για τον 5ο κύκλο, αν θα γυριστεί κλπ; Πάντως και με το τέλος του 4ου θα μπορούσε να τελειώσει η σειρά πιστεύω.