Final Fantasy XIII

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

apps.47127.70278218077541314.94f10780-6761-4928-9d56-5a9f79d2cc27.17a04c3d-716b-4bed-87af-63c6b3048978




Xωρίς λόγια.... απλά μαγικό:



 
Last edited by a moderator:

underdog

Supreme Member
26 November 2007
6,744
Θεσσαλονίκη
Ωραίο βιντεάκι, μιλάμε δεν κατάλαβα ΤΙΠΟΤΑ! :flipout::flipout:

Προφανώς απευθύνεται σε αυτούς που έχουν παίξει τα προηγούμενα, ε;
 

mstr

Supreme Member
23 July 2009
4,348
Εγω εχω καιρο να ασχοληθω με βιντεοπαιχνιδια,αλλα παλια που ειχα το ps1,ειχα τα final fantasy 7 & 8.

Ειναι μαγικα παιχνιδια,πολυ ωραια,οπου εχεις καποιους χαρακτηρες και προχωραει σαν ιστορια η πλοκη,επισκεπτεσαι μερη διαφορα,μιλας με ανθρωπους,δινεις μαχες με αλλους η με τερατα κτλ,αποκτουν οι χαρακτηρες σου ικανοτητες και γινονται πιο δυνατοι στην πορεια,μαζευεις αντικειμενα,λυνεις γρυφους ας πουμε για να προχωρησεις πολλες φορες στο παιχνιδι,ειναι πολυ καλα.Και εχει και ενα σεναριο ας πουμε και δενεσαι λιγο με την ολη φαση.

Κοιτα να δεις συμπτωση,προχθες κοιταζα στο youtybe βιντεακια απο παλια βιντεοπαιχνιδια που επαιζα παλιοτερα στο snes οπως το yoshis island,to donkey kong country 1,zelda κτλ,και επισης εβαλα και του final fantasy 7 & 8 καποια βιντεο και τα θυμηθηκα και μπορω να πω οτι ενιωσα ενα ωραιο συναισθημα που τα θυμηθηκα αυτα...
 

KleKoR

Supreme Member
30 November 2007
7,568
Ωραίο βιντεάκι, μιλάμε δεν κατάλαβα ΤΙΠΟΤΑ! :flipout::flipout:

Προφανώς απευθύνεται σε αυτούς που έχουν παίξει τα προηγούμενα, ε;


Όχι.... είναι αυτόνομο παιχνίδι... είναι κλασσικό jRPG
 

Δημήτρης Αντωνόγλου

AVClub Addicted Member
17 June 2006
2,493
Χίος
Κατώτερο του αναμενόμενου για μένα, αλλά δε γίνεται ποτέ ένα Final Fantasy να μην είναι καλό παιχνίδι. Έχω φτάσει στο chapter 9, δηλαδή περισσότερο από το 1/3 του παιχνιδιού. Τα γραφικά είναι χάσιμο όπως πάντα και το στόρυ περίπλοκο και ενδιαφέρον. Δε μου αρέσει το σύστημα μάχης με τα paradigms και το ότι προς το παρόν το παιχνίδι είναι linear. Επίσης δεν υπάρχει καθόλου interaction με npcs το οποίο θεωρώ εξωφρενικό για RPG.

Πάντως είναι must για τους φίλους των RPG.

Το final Fantasy VII παραμένει αξεπέραστο.
 

Stergito

Μέλος Σωματείου
11 November 2006
14,527
Θεσσαλονίκη
Από FF είχα παίξει μόνο τα 7 και 8 στο PS1, απίστευτα και τα δυο για μένα.

Παρέλαβα χθες την Collector's Edition, αλλά επειδή ξέρω ότι θα πάθω ό,τι και με τα άλλα, δεν τολμάω καν να το βάλω έστω και για λίγο.

Θα τελειώσω πρώτα το Fallout 3 και μετά βλέπουμε... μάλλον κατά καλοκαίρι...
 

manolara

AVClub Enthusiast
3 February 2009
922
ΒΥΡΩΝΑΣ
τον τελευταιο καιρο παιζω και εγω αυτο το παιχνιδι,αλλα δεν μπορω να πω οτι μου εχει δημιουργησει αυτη την εξαρτηση που ειχα οταν επαιζα παλαιοτερες εκδοσεις του(βεβαια μπορει να φταιει το οτι εχω μεγαλωσει και λιγο και βρισκω λιγο περιπλοκο το συστημα με τις μαχες).
κατα τ' αλλα το παιχνιδι σκιζει με τα γραφικα του ελεω του high definition στην 50'' Pioneer.
 

kotsidisjohn

AVClub Addicted Member
26 April 2008
2,030
Θεσ/νικη
Εγω εχω καιρο να ασχοληθω με βιντεοπαιχνιδια,αλλα παλια που ειχα το ps1,ειχα τα final fantasy 7 & 8.

Ειναι μαγικα παιχνιδια,πολυ ωραια,οπου εχεις καποιους χαρακτηρες και προχωραει σαν ιστορια η πλοκη,επισκεπτεσαι μερη διαφορα,μιλας με ανθρωπους,δινεις μαχες με αλλους η με τερατα κτλ,αποκτουν οι χαρακτηρες σου ικανοτητες και γινονται πιο δυνατοι στην πορεια,μαζευεις αντικειμενα,λυνεις γρυφους ας πουμε για να προχωρησεις πολλες φορες στο παιχνιδι,ειναι πολυ καλα.Και εχει και ενα σεναριο ας πουμε και δενεσαι λιγο με την ολη φαση.

Κοιτα να δεις συμπτωση,προχθες κοιταζα στο youtybe βιντεακια απο παλια βιντεοπαιχνιδια που επαιζα παλιοτερα στο snes οπως το yoshis island,to donkey kong country 1,zelda κτλ,και επισης εβαλα και του final fantasy 7 & 8 καποια βιντεο και τα θυμηθηκα και μπορω να πω οτι ενιωσα ενα ωραιο συναισθημα που τα θυμηθηκα αυτα...

αααααπαππαπααπαπ...τι μου θυμισες τωρα..και παλιοτερα βεβαια....απιστευτες εποχες....νοσταλγω...!:2thumb22sup: