Όλα τα δορυφορικά κάτοπτρα της αγοράς

nubreed

New member
20 March 2010
68
Patissia resort
Με βάση το πολύ ωραίο thread που ξεκίνησε o user Malakudi

http://avclub.gr/forum/showthread.php?t=55275

αν συμφωνούν και οι admins να ανοίξουμε ενα sticky thread με τις λεπτομέριες κάθε πιάτου που πιστεύω θα διευκολύνει όλους μας.

Επειδή δεν υπάρχει κατηγοροιοποίηση μερικά threads χάνονται στο βάθος του forum, ήδη έχω ταξινομήσει μέγαλο μέρος των πιάτων της αγορας με τα ακόλουθα στοιχεία. Μάρκα-μοντέλο-διαμετρος ανακοινώσιμη και πραγματική-απολαβή-σε ποια συχνότητα-υλικό-τύπος πιάτου-βαρος (βάση στοιχείων κατασκευαστή) και ενδεικτική τιμή.

Θα χαρώ πολύ να συμπληρώσουν και οι υπόλοιποι χρήστες όποια στοιχεία λείπουν καθώς και να δω αντιστοιχα threads για actuator,lnb Ku,C,Ku/C και positioner.
 

nubreed

New member
20 March 2010
68
Patissia resort
Re: Όλα τα πιάτα της αγοράς

Να ανέβει σαν excel? Να κάνουμε διαχωρισμά με το μεγεθος? ανεβαζω τώρα μια λίστα κ είδωμεν
 

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Re: Όλα τα πιάτα της αγοράς

Φτιάχνω τη λίστα σε pdf θα σου συμπληρώσω κάποια στοιχεία και θα ανεβάσω αν όχι σήμερα σίγουρα αύριο....
 

nubreed

New member
20 March 2010
68
Patissia resort
Re: Όλα τα πιάτα της αγοράς

Thanx νομίζω αν κάνουμε κάτι αντίστοιχο για όλα τα parts θα είναι πολύ βολικό γιατί γενικά υπάρχει πολύ παραφιλολογία στο μέγεθος των κατόπτρων απο αρκετά καταστήματα.

At your services για οποιοδήποτε νεο project!!!
 

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Re: Όλα τα πιάτα της αγοράς

Απλά έπεσες στην περίπτωση και στο timing !!!! :D
 

nubreed

New member
20 March 2010
68
Patissia resort
Re: Όλα τα πιάτα της αγοράς

Meaning??

Απλά έχεις χρόνο ή μήπως ψάχνεσαι για πιατάκι και σου άρεσε το 9μετρο που είναι στη λίστα :afro:
 

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Re: Όλα τα πιάτα της αγοράς

Άστο καλύτερα, όλα στην ώρα τους..... (χωρίς παρεξήγηση) :D
 

pitsos

Established Member
30 December 2009
242
Re: Όλα τα πιάτα της αγοράς

ρε τι μου έχετε κάνει; κάποια στιγμή έπιασα τον εαυτό μου να σκέφτεται σοβαρά να πουλήσω το αμάξι για να βάλω 5.2 μέτρα πιάτο!!!! Δεν βγάζω άκρη εδω μέσα. Μου φαίνετε ότι θα άπενεργοποιήσω τον λογαριασμό μου πριν με κάνετε να πουλήσω και το σπίτι!
 

nubreed

New member
20 March 2010
68
Patissia resort
Re: Όλα τα πιάτα της αγοράς

Αυτοί είναι ωραίοι προβληματισμοί...εγώ αμα το πουλήσω άντε το πολύ καμια 1,80 να παρω ;)
 

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Re: Όλα τα πιάτα της αγοράς

Για αρχή με λίγες αλλαγές, όσο πιο απλό γίνεται και με λίγες προσθήκες στις τιμές....

Πατώντας πάνω στα μπλε γράμματα πάτε στη σελίδα των προϊόντων η κατευθείαν στον pdf κατάλογο της κάθε εταιρείας.
Αυτό το είχε βάλει ο φίλος nubreed και εγώ απλά το έκανα κανονικό λινκ...
 

Attachments

  • sat dishes.pdf
    190.6 KB · Views: 515

nubreed

New member
20 March 2010
68
Patissia resort
Re: Όλα τα πιάτα της αγοράς

Άψογος αν και θέλει συμπλήρωμα, δεν ξέρω πόσο ευκολο είναι να έμπαινε σαν post και όχι σαν pdf γιατι θα ήταν ευκολότερο να προσθέτει ο καθένας οτι λείπει.
 

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Re: Όλα τα πιάτα της αγοράς

Δύσκολο, πιστεύω ότι είναι καλύτερα να μείνει ως έχει και όποιος θέλει το τσιμπάει κάνει τις προσθήκες και τα ανεβάζει πάλι !!!!!