Supernatural [CW]

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 17 34.7%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 19 38.8%
  • Καλή

    Votes: 7 14.3%
  • Μέτρια

    Votes: 2 4.1%
  • Κακή

    Votes: 4 8.2%

  • Total voters
    49

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,492
Εκεί ψηλά.....
Supernatural.jpg

CW | Imdb | Wikipedia | Facebook | Twitter | YouTube




Mία κλασική Αμερικάνικη σειρά road με φαντάσματα έναν δαίμονα δύο αδέρφια και πολύ τσαμπουκά και μαγκιά.

Αυτό ήταν ο πρώτος κύκλος της σειράς Supernatural που ήταν τόσο κλισέ που τον σταμάτησα στο μισό του.

Μέχρι που σε κάποια μεταμεσονύχτια προβολή του Σταρ πέτυχα κάποιο επεισόδιο του δεύτερου κύκλου
και αργότερα και ένα του τρίτου και κόλλησα άσχημα....

Στο παιχνίδι μπήκαν εκτός από τα κλισέ φαντάσματα και πνεύματα και κάθε λογής αρχέγονα καλά οι Άγγελοι.


Εκεί κλείδωσα. Οι Άγγελοι ήταν πάντα ένα από τα αγαπημένα μου θέματα μπροστά από την κάμερα.

Δεν θα ξεχάσω πότε μου τον Kρίστοφερ Γουόκεν στον ρόλο του Γαβριήλ στην Προφητεία.

Ανέλκυσα λοιπόν όλους τους κύκλους (τώρα τελειώνει ο 5ός) και τους κατάπια γουλιά γουλιά.

Εξαιρετική σειρά που δεν σταμάτησε να εξελίσσεται ούτε στιγμή και από αυτές
που σου κρατάνε παρέα με το κάστινγκ τους .

Συστήνεται ανεπιφύλακτα





 
Last edited by a moderator:

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Supernatural

Και εγώ όταν είδα κάποια επεισόδια στο Σταρ δεν μου πολυάρεσε.
Πολλές φορές το Σταρ χαντακώνει κάποιες σειρές, με τον τρόπο που τις δείχνει.
Όταν άρχισα την κατεβάζω κόλλησα ,και σήμερα είναι η πιο αγαπημένη μου σειρά.
Εμένα προσωπικά μου άρεσαν περισσότερο οι τρεις πρώτοι κύκλοι .
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,492
Εκεί ψηλά.....
Re: Supernatural

Tελειωσε και η 5 σαιζον με το Swang Song.


Τα ειχε ολα. Την τελικη αναμετρηση του Αρχαγγελου Μιχαηλ με τον Λουσιφερ,Τον Αρμαγεδων , την Πτωση .....να δειτε που θα εχει και 6η σαιζον...


Υπαρχει Καποιος που εχει αφησει ανοιχτους λογαριασμους.
 

stelios26

Senior Member
5 June 2009
514
Re: Supernatural

Tελειωσε και η 5 σαιζον με το Swang Song.


Τα ειχε ολα. Την τελικη αναμετρηση του Αρχαγγελου Μιχαηλ με τον Λουσιφερ,Τον Αρμαγεδων , την Πτωση .....να δειτε που θα εχει και 6η σαιζον...


Υπαρχει Καποιος που εχει αφησει ανοιχτους λογαριασμους.

Spoilers....

Πράγματι, πολύ κάλο το τέλος !!!
BTW έχει ανακοινωθεί ήδη η 6η season....
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Supernatural

Όσο αφορά το επεισόδιο ότι ήταν σε "συγκινησιακά φορτισμένο κλίμα" άλλα δεν το εντυπωσικό επεισόδιο με τις ανατροπές που περίμενα.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,492
Εκεί ψηλά.....
Re: Supernatural

Δεν ειναι η σειρα που θα δεις ανατροπες.


Ειναι ενα ειδος γουεστερν που ξερεις τον κακο και αναμενεις την συγκρουση.

Ανατροπες σε αυτην την σειρα πολυ δυσκολα .Και αυτο ειναι θετικο για μενα . Ποτε δεν βλεπεις κατι αναπαντεχο.

Κλασσικη ιστορια μονομαχιας.

Οι αντιπαλοι ποικιλλουν.
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Supernatural

Δεν είχα σκεφτεί το Supernatural σαν "ειδος γουεστερν",θα το δεχόμουνα για τις πρώτες σεζόν.
Απλά λέω ότι περίμενα κάτι καλύτερο από τελευταίο επεισόδιο σεζόν .
 

DimAsi

Supreme Member
25 July 2007
5,800
Αττικό βουνό
Απάντηση: Re: Supernatural

Tελειωσε και η 5 σαιζον με το Swang Song.


Τα ειχε ολα. Την τελικη αναμετρηση του Αρχαγγελου Μιχαηλ με τον Λουσιφερ,Τον Αρμαγεδων , την Πτωση .....να δειτε που θα εχει και 6η σαιζον...


Υπαρχει Καποιος που εχει αφησει ανοιχτους λογαριασμους.
Αναμενόμενο τέλος γιατί Μιχαήλ και Εωσφόρος ήταν τα πιο αγαπημενα αδέρφια πριν την πτωση γι αυτό και πήγαν μαζί .Οσο για την 6η σαιζόν ε πρεπει να εμφανιστεί και ο Γαβριηλ´σε άλλο ρόλο και οχι όπως τον εδειξε μεχρι τωρα .Εχει δρόμο ακόμα πάντως
 

Chris85

AVClub Addicted Member
26 February 2009
2,609
Re: Supernatural

Aπιθανη σειρα, ισως μια απ τις καλυτερες που εχω δει.. Προσωπικα, η 4 σεζον ηταν για μενα η καλυτερη.. Οσοι ξεκινησετε να τη δειτε, μην απογοητευτειτε απο τα πρωτα 10-15 επεισοδια του πρωτπου κυκλου, που ειναι οντως ''παιδικα''. Μολις αρχισει το Main story η σειρα απογειωνεται, με ανατροπες, δραση, καλογραμμενο σεναριο και εμφαση στη λεπτομερεια.

Ωστοσο, το τελος της 5ης σεζον που ειδα χτες, με απογοητευσε. Επρεπε να βγει και 6ος κυκλος βλεπεις. Τελος παντων, αντε να δουμε του χρονου χωρις τον Κριπκε σε ποιο επιπεδο θα κινηθει..
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,492
Εκεί ψηλά.....
Re: Supernatural

Θα απεχει ο Κριπκε του χρονου ?


(Και εμενα η 4η σαιζον με καθηλωσε και με κολλησε και τα ξαναειδα ολα...)
 

Chris85

AVClub Addicted Member
26 February 2009
2,609
Re: Supernatural

Ναι, θα παραμεινει σε ρολο συμβουλου βεβαια, αλλα δε θα γραφει το σεναριο. Ειχε εξαλλου δηλωσει πως η σειρα προοριζοταν για 5 σεζον, οχι για περισσοτερες.

Και απ οτι διαβασα καπου η 6η σεζον θα θυμιζει τις αρχικες, με πολλα αυτοτελη επεισοδια. Κ κριμα που δεν επελεξαν να συνεχισουν την ιστορια με τον Θεο και το Θανατο, που σιγουρα θα ειχε τρομερο ενδιαφερον.

btw new archangel in da town...? Sam?
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,492
Εκεί ψηλά.....
Re: Supernatural

Λες ?


Κοιτα αν ειναι πλεον τοσο δυνατος δεν θα τα βαζουν με τιποτα δαιμονακια και κατσαριδες......Πρεπει να παιξουν βαρεων βαρων......αντιπαλοι.
 

Chris85

AVClub Addicted Member
26 February 2009
2,609
Re: Supernatural

Οντως αν ειναι παμε για αλλου ειδους μαχες.. Παντως γι αυτο λεω για τον Θανατο.. Φανταζεσαι στο τελευταιο πλανο να υπηρχε ο Θανατος, ελευθερος, με καμια 100η reapers απο πισω του?? Τι πορωση θα ηταν?