Διακοπή συνδρομής nova (και μετά...)

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

darth_kospo

Established Member
4 March 2009
224
Καλησπέρα,
εδώ και λίγο καιρό έχω διακόψει τη συνδρομή στη Nova. Δεν θα ασχοληθώ με τους λόγους οι οποίοι με ώθησαν σ' αυτό. Κάθε εταιρία είναι υπεύθυνη για τα προϊόντα της.
Πλέον μου έχουν μείνει 2 εξοπλισμοί ( 1 Αθήνα κ' 1 Χαλκίδα )
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι:
Στη Χαλκίδα έχουμε πρόβλημα με τη κεραία και βλέπαμε τα ελληνικά κανάλια μέσω Nova. Θα μπορώ πλέον να τα βλέπω χωρίς συνδρομή ( εξοπλισμός: 60' πιάτο κ' Panasat (κλασσικός) δέκτης , ή θα χρειαστεί κάποια επιπλέον αγορά ; )
Επίσης όταν έρθει ψηφιακό σήμα στη Χαλκίδα λογικά δεν θα λυθούν τα προβλήματα με τη λήψη της κεραίας ;
 

kblachos

Μέλος Σωματείου
18 February 2009
17,134
ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
Xωρίς συνδρομή όχι, αφού τα έβλεπες μέσω του πακέτου της Nova από Ηοtbird 13E.


Επίσης όταν έρθει ψηφιακό σήμα στη Χαλκίδα λογικά δεν θα λυθούν τα προβλήματα με τη λήψη της κεραίας ;

Λογικά ναι.....


Βέβαια υπάρχει και η δυνατότητα να επιλέξεις το υποπακέτο start pack (νομίζω με 19,90 ευρώ/μήνα) στο οποίο περιέχονται όλα τα Ελληνικά κανάλια.
 
Last edited by a moderator:

AlexT_

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,452
Θεσσαλονίκη
Βέβαια υπάρχει και η δυνατότητα να επιλέξεις το υποπακέτο start pack (νομίζω με 19,90 ευρώ/μήνα) στο οποίο περιέχονται όλα τα Ελληνικά κανάλια.
Δεδομένου ότι από 18/6 ξεκινούν οι μεταδόσεις της Digea και λογικά θα καλυφθεί και η Χαλκίδα, είναι μάλλον κακή κίνηση.
 
Last edited by a moderator:

thanasiskokk

Established Member
27 January 2007
235
Athens
Συμφωνώ. Δεν υπάρχει λόγος να δώσεις ξανά τα ωραία σου λεφτάκια στην NOVA. Mε την digea -λογικά- θα έχεις άψογο σήμα και θα κάνεις την δουλειά σου με 45+ ευρώ για πάντα...
 
Last edited by a moderator:

darth_kospo

Established Member
4 March 2009
224
Re: Διακοπή Συνδρομής Nova ( και μετά...)

Θα προτιμήσω να περιμένω τη Digea.
Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις.
 

sotos65

AVClub Fanatic
25 August 2007
10,620
Χανιά
Απάντηση: Διακοπή Συνδρομής Nova ( και μετά...)

O χάρτης κάλυψης πάντως που δίνει η Digea για τις εκπομπές από Υμηττό και Αίγινα αφήνει αρκετά έξω την Χαλκίδα...

attachment.php


http://www.digea.gr/map/map2.php

Η εκπομπή από το Χλωμό λογικά θα καλύψει την Χαλκίδα, αλλά το θέμα είναι πότε θα ξεκινήσει, αφού μόνο για την Αττική υπάρχει συγκεκριμένη ημερομηνία.
 

Attachments

  • map1attikh.jpg
    map1attikh.jpg
    134.1 KB · Views: 928

darth_kospo

Established Member
4 March 2009
224
Έχω πάει στο site της Digea και τον έχω δει το χάρτη.
Ελπίζω να μην αργήσει.
 
Last edited by a moderator:

the_player

Senior Member
14 November 2009
662
Re: Διακοπή Συνδρομής Nova ( και μετά...)

Φίλε η χαλκίδα δεν είναι προς το παρόν μέσα στα πλάνα της digea, κι αυτό γιατί δεν έχει οπτική επαφή με υμηττό, όπου και θα ξεκινήσουν ψηφιακές εκπομπές. Έχει επαφή μόνο με πάρνηθα, αλλά για εκεί δεν προβλέπονται αυτή τη στιγμή ψηφιακά. Πολύ φοβάμαι οτι θα πρέπει να περιμένεις αρκετό καιρό για ψηφιακή δυστυχώς...
 

Σεραφείμ

AVClub Addicted Member
18 June 2006
2,382
Γλυφάδα
Απάντηση: Διακοπή Συνδρομής Nova ( και μετά...)

επειδή με ενδιαφέρει κι εμένα το θέμα και έχω εξοχικό έξω από την Χαλκίδα (Σκορπονέρια) θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετική.
Έβαλα πέρυσι τον Ιούνιο ΝΟΒΑ για να έχω εικόνα στο εξοχικό. Εαν διακόψω τη σύνδεση (νομίζω πως το συμβόλαιο σε υποχρεώνει σε συνδρομή ενός έτους) , θα μπορώ να ενεργοποιώ τη ΝΟΒΑ κάθε καλοκαίρι για δυο-τρεις μήνες και να την κόβω κάθε Σεπτέμβριο ή όχι?
 
Απάντηση: Διακοπή Συνδρομής Nova ( και μετά...)

Καλησπέρα,
εδώ και λίγο καιρό έχω διακόψει τη συνδρομή στη Nova. Δεν θα ασχοληθώ με τους λόγους οι οποίοι με ώθησαν σ' αυτό. Κάθε εταιρία είναι υπεύθυνη για τα προϊόντα της.
Πλέον μου έχουν μείνει 2 εξοπλισμοί ( 1 Αθήνα κ' 1 Χαλκίδα )
...........

Καλημέρα,

Έχεις PM.
 

kblachos

Μέλος Σωματείου
18 February 2009
17,134
ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
... Εαν διακόψω τη σύνδεση (νομίζω πως το συμβόλαιο σε υποχρεώνει σε συνδρομή ενός έτους) , θα μπορώ να ενεργοποιώ τη ΝΟΒΑ κάθε καλοκαίρι για δυο-τρεις μήνες και να την κόβω κάθε Σεπτέμβριο ή όχι?

Μπορείς. Νομίζω όμως ότι κάθε φορά θα σε χρεώνουν με τέλος επανασύνδεσης (δε θυμάμαι το ακριβές ποσό).
 
Last edited by a moderator:

Eki_13

AVClub Addicted Member
18 June 2006
2,208
Re: Διακοπή Συνδρομής Nova ( και μετά...)

ναι πρεσεχε ομως γτ κι εγψ αυτο εκανα και συνεχιζαν και με χρεςαν και σεπτεμβρη και οκτωμβρη!
 

stavros_

AVClub Enthusiast
12 January 2008
944
Re: Διακοπή Συνδρομής Nova ( και μετά...)

Από τον χάρτη βλέπω οτι η περιοχή του Ωρωπού δεν καλύπτεται? Γνωρίζετε κάτι διαφορετικό?
 

bobfr150

New member
11 September 2008
53
Re: Διακοπή Συνδρομής Nova ( και μετά...)

Ξερει καποιος αν χρειαζονται δικαιολογητικα για την διακοπη? Η αρκει να παω μονο με ταυτοτητα?
 

bobfr150

New member
11 September 2008
53
Το θεμα ειναι οτι δεν εχω το συμβολαιο εδω που ειμαι.. το μονο που μπορω να δωσω ειναι τα στοιχεια μου.. Δηλαδη αν μου ζητησουν κωδικο συνδρομητη κτλ.. δεν ξερω τιποτα!
 
Last edited by a moderator:

jpil

Supreme Member
13 March 2010
4,003
Πειραιάς - Αιγάλεω
Re: Διακοπή Συνδρομής Nova ( και μετά...)

Με ένα τηλ μάθε τον κωδικό συνδρομητή από αυτόν που έχει τον λογαριασμό σου στα χέρια του.