Fresh air. Προτάσεις

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

19 June 2006
8,661
Είναι μία εποχή που βαριέμαι να γράφω. Βγαίνουν σε πολλά είδη εξαιρετικά πράγματα που πρέπει κάπως ν' ακουστούν.
Ο εύκολος δρόμος είναι αυτός.
Τον ακολουθώ.
Τελείως προσωπικές προτάσεις. Ελπίζω να ενημερώνω το θέμα συχνά.


http://www.youtube.com/watch?v=OHan_RwI_VU

Ολόφρεσκος ύμνος από τη Melissa.
 

ctriant

Established Member
24 October 2006
145
Αθήνα, Γλυφάδα
Απάντηση: FRESH AIR. ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.

Συνέχισε ακάθεκτος...και οι τέσσερις παραπάνω επιλογές είναι πάρα πολύ καλές...άριστες θα έλεγα...

Thanks a lot:ernaehrung004:
 

mdvq

Μέλος Σωματείου
20 June 2006
9,387
Πειραιας
Re: FRESH AIR. ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.

Κατα την ταπεινη μου γνωμη οτι το καλυτερο ,για να παιρνουμε μυρωδια περι τινος προκειται.

Δεν λεω ,καλα και αγια τα κειμενα,αλλα αλλη ιστορια το να το ακουμε
Απο την εποχη που δαβαζα δισκοκριτικες στον Ηχο και την ειχα πατησει μεγαλοπρεπως επανειλημμενα,σταματησα να ασχολουμε με το θεμα.
Εδω μεσα αρχισα παλι να ξαναδιαβαζω και απλα κρατουσα στο μυαλο μου μονο τα υπεροχα κειμενα και τις πολυτιμες πληροφοριες που περιειχαν .
Αυτο ακριβως, ειναι που εψαχνα.
Ευχαριστω Τζιμη!!!!
 
Last edited:

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,333
Re: FRESH AIR. ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.

καλό το μάτι, αλλά καλός και ο ήχος σκέτος, αλλά μερικές φορές ακόμα καλύτερη και η περιγραφή η ίδια...

Εκεί να δείς.
Με τα μάτια της ψυχής !
 

petros_m

Supreme Member
18 June 2006
8,210
Αλιμος
Απάντηση: FRESH AIR. ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.

Προσωπικα, το youtube και τα αναλογα του, μου εχουν κανει πολυ καλο. Αγοραζω πλεον στοχευμενα, χωρις να εχω χασει την αισθηση της "περιπετειας" και του απροσμενου.
 
17 June 2009
3,594
Re: FRESH AIR. ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.

Υ.Γ. Κάλλη η εποχή φταίει. Θα ισορροπήσει το σύστημα. Άσε που βγαίνουν συνεχώς πράγματα.

Μήπως μπορούν να βγούν και μερικές επιπλέον ώρες στο 24ωρο γιατι δεν προλαβαίνω να ακουσω ουτε το 1/3?
:2thumb22sup:
 

Emilot

AVClub Fanatic
18 June 2006
32,852
Εξάρχεια
Re: FRESH AIR. ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.

ΑΝτε ρε Μήτσο, αντε ρε μανα μου....

Πολυ καλά μέχρι τώρα....αίσθηση θετικοτατη το δευτερο πόνημα της πιτσιρικας, όπως την αποκάλεσες και εσύ....

Keep on!!!
 
14 December 2006
4,265
Re: FRESH AIR. ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.

Πάντως εγώ άλλα βλέπω να κρύβονται πίσω από αυτά που φαίνονται με την πρώτη. ματιά. Ανοίγει ένα thread o Δημήτρης και τσουπ σιγά σιγά μπαίνουν αρκετοί και γράφουν.
Μήπως ρε παιδιά έχουμε επιθυμήσει λίγο την παρέα μας? Μήπως η εποχή γενικότερα μας έχει κάπως αποξενώσει?
Μήπως να αρχίσουμε λίγο λίγο να σχεδιάζουμε καμιά συνάντηση για κανένα κρασάκι( φθηνά πράγματα, ΔΝΤίσια)

Και,
Καμιά φορά δεν χρειάζεται να το γυρίζουμε γύρω γύρω το πράγμα. Η αλήθεια είναι ο πιο σύντομος δρόμος. Και τα απλά ίσως θέλουν λίγο περισσότερο θάρρος,
Οπότε,

Δημήτρη εμένα προσωπικά μου έχεις λείψει διαδικτυακά.(απο το avclub εννοώ)
 
19 June 2006
8,661
Re: FRESH AIR. ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.

Θα συνεχίσω με νέα, για να μη μείνουμε πίσω. Έχουμε υλικό.:music-smiley-005:

Θα κανονίσουμε και κρασοσυνάντηση εννοείται.
 

Δημήτρης Ν.

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,209
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: FRESH AIR. ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.

Μ' αρέσει η γραφή ....εκ των υστέρων όμως.... μου αρέσει η άλλη οπτική γωνία , η είσοδος σε ένα έργο τέχνης από άλλη πόρτα , διαφορετική από την δική μου . Αλλά όλα αυτά προϋποθέτουν ένα minimum συναίνεσης ....μια ελάχιστην κοινή αφετηριακή βάση. Κι αυτή μπορεί να την προσφέρει μόνον η ηχητική επαφή .... Οπως κάναμε παλιά ...πριν καν ανακαλύψουμε τον ΗΧΟ , όταν πηγαίναμε στο δισκοπωλείο , αμούστακοι νεανίες , φτιαγμένοι για μουσική και λέγαμε στον πάντοτε φιλικό υπάλληλο ή ιδιοκτήτη : "Βάλε μου ν ακούσω κι αυτό ..." .

Ειδ' άλλως κινδυνεύεις είτε παρασυρόμενος από την κομψή γραφή κάποιου , είτε από την αντιπαθητική αντίστοιχη κάποιου άλλου. Οπως πχ έπαθα εγώ με πολλά της δεκαετίας του 80. Τα κείμενα ορισμένων στον ΗΧΟ πχ με απωθούσαν ακόμα και να ακούσω δείγμα . Στο τέλος τους ανακάλυψα μόνος μου , όλους αυτούς τους δίσκους . Ξαναδιαβάζοντας ορισμένα κείμενα , πολλά είχαν δίκαιο , πολλά παρέμεναν εξ ίσου αντιπαθητικά . Κυρίως διότι ο τρόπος που εξεθείαζαν ορισμένους δίσκους ήταν εσφαλμένος κατά την περιγραφή. Και άστοχος