Τηλεόραση για ποδόσφαιρο

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

loukas2010

Senior Member
1 April 2010
308
Καλημέρα σας, θα ήθελα την βοήθεια σας για την αγορά μου.

Θα κοιτάξω κυρίως ποδόσφαιρο και basket, είμαι και συνδρομητής της Νοβα.

Η απόσταση από την τηλεόραση είναι 2,60 - 3 μ.

Έχω ένα παράθυρο πίσω και ένα στο πλάι.

Τι να πάρω ;
 

Isokratis

AVClub Addicted Member
18 August 2009
1,311
Και σε LCD ή LED δεν υπάρχει τίποτα που αξίζει ;

Σε συγκριση με αυτη που σου προτεινουμε οχι.

Για lcd μια καλη λυση ειναι αυτη , αλλα με υποχωρηση σε ιντσες , κινηση , ομοιομορφια οθονης , γωνια θεασης , σταθμη μαυρου....
 

snikol

New member
9 February 2010
6
Καστοριά
Καλησπέρα!
Ως κάτοχος μιας 46άρας Plasma Panasonic TX-P46S10 (μοντέλο 2009) εδώ κι ένα τετάμηνο μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι απολαμβάνω μια χαρά (από τα 2-2,8 μέτρα) όλες τις αθλητικές τηλεοπτικές μεταδόσεις.

Οπότε συμφωνώ απόλυτα με τις προτάσεις των φίλων Yperion και Isokratis για το φετινό μοντέλο της σειράς S της Panasonic.

Επειδή η απόσταση θέασης που αναφέρεις είναι λίγο μεγαλύτερη από τη δική μου, αν ξεπεράσεις λίγο και το budget σου, παίρνεις τις 50 ίντσες και ετοιμάζεσαι για την ποδοσφαιρική απόλαυση που αρχίζει σε 10 ημέρες.

Μάλιστα, προλαβαίνεις και το στρώσιμο της!
:fahne90:
 

data

AVClub Addicted Member
17 November 2009
2,846
Enterprise
Σε συγκριση με αυτη που σου προτεινουμε οχι.

Για lcd μια καλη λυση ειναι αυτη ???, αλλα με υποχωρηση σε ιντσες , κινηση , ομοιομορφια οθονης , γωνια θεασης , σταθμη μαυρου....

Μου αρέσει η LCD που προτείνεις. Ωραία χαρακτηριστικά . Λέω να την πάρω.:smile::smile::smile:
 

loukas2010

Senior Member
1 April 2010
308
Μια μικρη υπερβαση στο οικονομικο και εδω θα εισαι μια χαρα . Θα μετανιωσεις για την 46αρα μεσα σε ενα μηνα το πολυ...

http://www.skroutz.gr/s/260435/Panasonic-TX-P50S20E-50".html

Ναι , ειναι λιγο καλυτερη απο την LG

Στην ίδια τιμή είναι και η Panasonic 46G20, δεν είναι πολύ καλύτερη ;
 

loukas2010

Senior Member
1 April 2010
308
Σε εικονα ειναι οντως καλυτερη η G20 αλλα ο φιλος μπορει να θελει να παρει Samsung...

Έλεγα ότι η 46G20 που είναι ίδια τιμή με την 50S20, πρέπει να είναι καλύτερη, για αυτό αναρωτιέμαι αν δεν είναι καλύτερα να πάρω την πρώτη
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Ναι αλλα πρεπει να συγκρινουμε ιδιο μεγεθος γιατι 50">>46"...

Δεν εχει αξια για πχ. 2% καλυτερη εικονα να αγοραζει καποιος 10% μικροτερη τηλεοραση...
 

Isokratis

AVClub Addicted Member
18 August 2009
1,311
Μου αρέσει η LCD που προτείνεις. Ωραία χαρακτηριστικά . Λέω να την πάρω.:smile::smile::smile:

Την C650 εννοουσα αλλα λογω δουλειας και βιασυνης ξεφυγε το λινκ...
Σορρυ