Conn-x TV για Επαγγελματίες…

SatZapper

AVClub Enthusiast
5 September 2007
1,154
Αθήνα, 2010 Τώρα και οι επαγγελματίες έχουν τη δυνατότητα να αποκτήσουν Conn-x TV, τη συνδρομητική τηλεόραση του ΟΤΕ.


Όποια και αν είναι η επιχείρησή σας (καφέ, μπαρ, εστιατόριο, εντευκτήριο, πρακτορείο ΟΠΑΠ) μπορείτε να αποκτήσετε το Conn-x TV για Επαγγελματίες και να κάνετε το χώρο σας πόλο έλξης για τους λάτρεις των αθλητικών γεγονότων.
Γιατί το Conn-x TV για Επαγγελματίες σας προσφέρει σε ένα πακέτο, αποκλειστικά σχεδιασμένο για χώρους εστίασης, ψυχαγωγίας και πρακτορεία ΟΠΑΠ, τα αθλητικά κανάλια «Conn-x TV Sport 1, Conn-x TV Sport 2, Conn-x TV Sport 3, ESPN Classic & ESPN America». Απολαύστε τα αθλητικά γεγονότα που προβάλλονται αποκλειστικά στα αθλητικά κανάλια του Conn-x TV, κάντε pause* για να μην χάνετε στιγμή από τα δρώμενα στα γήπεδα ή εγγράψτε* κάποιο αγώνα για να το προβάλλεται σε επανάληψη. * Απαιτείται αποκωδικοποιητής με σκληρό δίσκο.
Για την απόκτηση της υπηρεσίας απαραίτητη προϋπόθεση είναι να διαθέτετε σύνδεση Conn-x 2 ή 24 mbps ή Conn-x@Work, συμβατό modem/router με το Conn-x TV & τηλεόραση με έξοδο scart ή/και HDMI.
Conn-x TV για Επαγγελματίες:
Conn-x TV για πρακτορεία ΟΠΑΠ 26,33 Μηνιαίο τέλος
Conn-x TV για χώρους εστίασης και ψυχαγωγίας 30,39 Μηνιαίο τέλος

(http://oteshop.ote.gr/)
 

malakudi

Banned
24 April 2008
7,927
Οι τιμές δεν περιλαμβάνουν το απαραίτητο για τη λειτουργία της υπηρεσίας double play από ΟΤΕ.

Η χαμηλότερη τιμή που περιλαμβάνει πάγιο ΟΤΕ και ADSL κύκλωμα 2Mbit ανέρχεται στα 32,30 ευρώ το μήνα.
 

anderm

Γενικός Διαχειριστής
Staff member
1 August 2009
10,318
Αθήνα...
Οι τιμές δεν περιλαμβάνουν το απαραίτητο για τη λειτουργία της υπηρεσίας double play από ΟΤΕ.

Η χαμηλότερη τιμή που περιλαμβάνει πάγιο ΟΤΕ και ADSL κύκλωμα 2Mbit ανέρχεται στα 32,30 ευρώ το μήνα.

Δεν το κατάλαβα...γιατί πρέπει να έχεις και τηλεφωνία για το conn-x tv;Με μια απλή σύνδεση internet Και μετά χρέωση κλήσεων μπορείς να κάνεις την δουλειά σου.
 

malakudi

Banned
24 April 2008
7,927
Δεν το κατάλαβα...γιατί πρέπει να έχεις και τηλεφωνία για το conn-x tv;Με μια απλή σύνδεση internet Και μετά χρέωση κλήσεων μπορείς να κάνεις την δουλειά σου.

Ποιος μίλησε για τηλεφωνία;

Μπορώ να έχω conn-x χωρίς πάγιο ΟΤΕ;

Το φτηνότερο conn-x internet κάνει όσο έγραψα παραπάνω, πάγιο γραμμής + internet. Κάνω κάπου λάθος; Μπορώ να έχω conn-x με λιγότερα;
 

anderm

Γενικός Διαχειριστής
Staff member
1 August 2009
10,318
Αθήνα...
Οι τιμές δεν περιλαμβάνουν το απαραίτητο για τη λειτουργία της υπηρεσίας double play από ΟΤΕ.

Double play;;Ποιός μίλησε για double play;Δεν μας νοιάζει η τηλεφωνία,οι τιμές που δόθηκαν παραπάνω είναι μαζί με το πάγιο και τηλεφωνία;(αυτές που έδωσες)Για psdn γραμμή;
 

malakudi

Banned
24 April 2008
7,927
Η ανακοίνωση λέει: "Για την απόκτηση της υπηρεσίας απαραίτητη προϋπόθεση είναι να διαθέτετε σύνδεση Conn-x 2 ή 24 mbps ή Conn-x@Work, συμβατό modem/router με το Conn-x TV & τηλεόραση με έξοδο scart ή/και HDMI."

Πόσο κάνει το Conn-x 2 Mbit; 17 ή 32 ευρώ; Είναι ή δεν είναι 15 ευρώ το πάγιο της γραμμής (PSTN) ΟΤΕ;

edit: double play δε σημαίνει κατ' ανάγκη απεριόριστες κλήσεις ή πακέτο κλήσεων. Σημαίνει συνδυασμό τηλεφώνου με internet, και ο ΟΤΕ μόνο έτσι πουλάει internet. Αν δεν έχεις τηλέφωνο (και άρα πάγιο ΟΤΕ) δε μπορείς να πάρεις internet. Αν άλλαξε κάτι διορθώστε με, αλλά μέχρι πρόσφατα έτσι ήταν. Αντίθετα, η HOL πχ δίνει μόνο internet (χωρίς τηλέφωνο) με τιμή 17 ευρώ (6Mbit down/1up)
 
Last edited:

mapas

Established Member
26 September 2009
256
Cambridge, UK and Thessaloniki
Η ανακοίνωση λέει: "Για την απόκτηση της υπηρεσίας απαραίτητη προϋπόθεση είναι να διαθέτετε σύνδεση Conn-x 2 ή 24 mbps ή Conn-x@Work, συμβατό modem/router με το Conn-x TV & τηλεόραση με έξοδο scart ή/και HDMI."

Πόσο κάνει το Conn-x 2 Mbit; 17 ή 32 ευρώ; Είναι ή δεν είναι 15 ευρώ το πάγιο της γραμμής (PSTN) ΟΤΕ;

edit: double play δε σημαίνει κατ' ανάγκη απεριόριστες κλήσεις ή πακέτο κλήσεων. Σημαίνει συνδυασμό τηλεφώνου με internet, και ο ΟΤΕ μόνο έτσι πουλάει internet. Αν δεν έχεις τηλέφωνο (και άρα πάγιο ΟΤΕ) δε μπορείς να πάρεις internet. Αν άλλαξε κάτι διορθώστε με, αλλά μέχρι πρόσφατα έτσι ήταν. Αντίθετα, η HOL πχ δίνει μόνο internet (χωρίς τηλέφωνο) με τιμή 17 ευρώ (6Mbit down/1up)

ξέρεις πολές επιχειρίσεις χωρίς τηλέφωνο (ή και ίντερνετ) ? εγώ όχι...

θέλω να πώ ότι αν έχεις ήδη αυτά τα 2 τότε θα σου κοστίσει +30 για επαγγελματική συνδρομ. τιβί
 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,731
Clermont-Ferrand, France
Απάντηση: Re: Conn-x TV για Επαγγελματίες…

ξέρεις πολές επιχειρίσεις χωρίς τηλέφωνο (ή και ίντερνετ) ? εγώ όχι...

θέλω να πώ ότι αν έχεις ήδη αυτά τα 2 τότε θα σου κοστίσει +30 για επαγγελματική συνδρομ. τιβί

Ξέρω επιχειρήσεις με HOL και Forthnet και Tellas. Ο φίλος έχει δίκιο σε αυτό που λέει παραπάνω. Μέχρι το Conn-x tv να γίνει sat, είσαι υποχρεωμένος να πάρεις και ote double play με κόστος περίπου 32 ευρώ το μήνα.
Αυτή λοιπόν την στιγμή το πακέτο έρχεται στα 62 ευρώ περίπου αλλά με το πάγιο του ΟΤΕ και ίντερνετ.
 

malakudi

Banned
24 April 2008
7,927
ξέρεις πολές επιχειρίσεις χωρίς τηλέφωνο (ή και ίντερνετ) ? εγώ όχι...

θέλω να πώ ότι αν έχεις ήδη αυτά τα 2 τότε θα σου κοστίσει +30 για επαγγελματική συνδρομ. τιβί

Ξέρω πολλές που έχουν τηλέφωνο και internet άλλου πάροχου (και όχι ΟΤΕ)

Γι' αυτούς λοιπόν, η υπηρεσία δε κοστίζει όσο αναφέρεται αλλά 32 ευρώ (το λιγότερο) επιπλέον!
 

papasouzakias

Moderator
Staff member
13 May 2009
4,523
Αν έχουμε Τηλέφωνο ΟΤΕ και Internet HOL ή άλλου παρόχου. Μπορεί να μπει Conn-x TV; Προφανώς όχι γιατί για την λειτουργία της υπηρεσίας το Internet πρέπει να παρέχεται από τον ΟΤΕ.

Αν έχουμε μόνο τηλεφωνία HOL ή άλλου παρόχου (χωρίς παγιο ΟΤΕ) και δεν έχουμε βάλει internet . Μπορεί να μπει Conn-x TV; Θεωρητικά ναι αρκεί να επιλέξουμε Internet από τον ΟΤΕ. Άρα δεν είναι απαραίτητο τηλέφωνο+internet από τον ΟΤΕ μόνο internet.
 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,731
Clermont-Ferrand, France
Δεν υπάρχει μόνο ίντερνετ από τον ΟΤΕ. Υποχρεωτικά πρέπει να είσαι στο δίκτυο του ΟΤΕ και να πληρώνεις πάγιο.
 

k.m.

Supreme Member
20 November 2007
3,319
Νέο Ηράκλειο
Αν έχουμε Τηλέφωνο ΟΤΕ και Internet HOL ή άλλου παρόχου. Μπορεί να μπει Conn-x TV; Προφανώς όχι γιατί για την λειτουργία της υπηρεσίας το Internet πρέπει να παρέχεται από τον ΟΤΕ.

Αν έχουμε μόνο τηλεφωνία HOL ή άλλου παρόχου (χωρίς παγιο ΟΤΕ) και δεν έχουμε βάλει internet . Μπορεί να μπει Conn-x TV; Θεωρητικά ναι αρκεί να επιλέξουμε Internet από τον ΟΤΕ. Άρα δεν είναι απαραίτητο τηλέφωνο+internet από τον ΟΤΕ μόνο internet.

Μας μπέρδεψες....

Αν έχεις τηλεφωνία άλλου παροχού δεν μπορείς να βάλεις conne-x tv γιατί δεν μπορείς να βάλεις internet ΟΤΕ.

Ακόμα και στις shared LLU υποστηρίζεται μόνο το τηλέφωνό ΟΤΕ και internet από αλλού (και όχι το ανάποδο).

Άρα δεν μπορείς.
 

anderm

Γενικός Διαχειριστής
Staff member
1 August 2009
10,318
Αθήνα...
Μας μπέρδεψες....

Αν έχεις τηλεφωνία άλλου παροχού δεν μπορείς να βάλεις conne-x tv γιατί δεν μπορείς να βάλεις internet ΟΤΕ.

Ακόμα και στις shared LLU υποστηρίζεται μόνο το τηλέφωνό ΟΤΕ και internet από αλλού (και όχι το ανάποδο).

Άρα δεν μπορείς.

Σωστά στα είπε...εάν έχεις τηλέφωνο hol Πχ και είσαι στο δίκτιό της,δεν μπορείς να πάρεις internet Μόνο από τον ote.Πρέπει να μπείς στο δίκτιό του,και να έχεις και τηλεφωνία.
 

k.m.

Supreme Member
20 November 2007
3,319
Νέο Ηράκλειο
Σωστά στα είπε...εάν έχεις τηλέφωνο hol Πχ και είσαι στο δίκτιό της,δεν μπορείς να πάρεις internet Μόνο από τον ote.Πρέπει να μπείς στο δίκτιό του,και να έχεις και τηλεφωνία.

Το δεύτερο μισό ήταν το λάθος.

Αν έχεις τηλ HOL (χωρίς πάγιο OTE), δεν μπορείς να βάλεις Internet ΟΤΕ.
 

anderm

Γενικός Διαχειριστής
Staff member
1 August 2009
10,318
Αθήνα...
XAXAXAXA κολαση μας μπερδεψατε τελειως:2in1:

Για να βάλεις conn-x tv,πρέπει υποχρεωτικά να έχεις και τηλεφωνία,και internet από τον ΟΤΕ,εάν είσαι σε άλλο πάροχο απλά δεν μπορείς να το βάλεις.Τόσο δυσνόητο είναι;