COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ με internet

ilias

Supreme Member
18 June 2006
9,142
Bratislava
Δεν ξερω αν εχει διαφορα, αλλα σε κανονικη γραμμη ιντερνετ, 2 GB, με το ζορι σου δινουν 45 λεπτα καθημερινης χρησης για ενα μηνα. Αυτα μονο με ανοιγμα σελιδων, οχι ανοιγμα φωτο, οχι βιντεακια, οχι ραδιοφωνο...μονο διαβασμα... κοινως τα 500ΜΒ ειναι κατι σαν -να μη το πω κοροιδια- μεγαλη κοροιδια...
 
Διαφωνώ. Εγώ κάνοντας στο iPhone κανονική χρήση internet, εφαρμογές ειδήσεων, surfing, mail, msn, avclub, facebook, που και που κάνα youtube (σπάνια βέβαια) με το ζόρι ξεπερνάω τα 250 το μήνα...

Άρα θεωρώ ότι αν παίζεις και youtube τα 500 είναι υπεραρκετά.
 
Last edited:

Λουκάς

Established Member
15 September 2006
166
ΑΘΗΝΑ
Και εγώ έχω 1Gb και μόνο με youtube klp καταφέρνω να το προσεγγίσω.

Με απλό browsing 50Mb ανα 4-5 ώρες.

Από τους 6 μήνες μόνο ο ένας έγραψε παραπάνω από 300.
 

=silent=

AVClub Fanatic
2 August 2006
11,092
Homeless
Εγω εχω 750mb τα οποια και σκεφοτμαι να μειώσω γιατι τελικα ειναι πολλά. Περιπου 200mb το μηνα ξοδεύω με περιπου 20 ωρες browsing χωρις youtube.
 
17 June 2006
9,793
Γιατί το youtube συνεισφέρει πολλά ΜΒ στο bandwidth που καταναλώνεις σε σχέση με τον χρόνο που κατεβαίνουν αυτά τα ΜΒ.
Πάντως για chat, email και καμιά είδηση με ρύθμιση για Mobile browsing κοντά στα 200 ΜΒ είναι αρκετά άνετα.
 

Ch3RoUv1M

AVClub Enthusiast
22 February 2007
785
Athina
Δλδ για να τα ξεπερασω τα 500mb,πρεπει να ειμαι καθε μερα,ολη μερα στον Internet?
 
Τι παιχνιδάκια; Ανάλογα.. Π.χ. παιχνίδια που θέλουν μικρό ping είναι καταδικασμένα όχι λόγω μεγάλου traffic, αλλά λόγω μεγάλου latency.

Γενικά, τα παιχνίδια δεν κάνουν πολύ μεγάλο traffic. Αλλά μάλλον μεγαλύτερο από απλό browsing.. Εξαρτάται από το παιχνίδι.