Mail Problem - Keychain

Χιούστον

Supreme Member
19 November 2006
4,862
Δίπλα στον economides...
Τα τελευταία update του OSX, μου έχουν δημιουργήσει το γνωστό πρόβλημα στο mail όπου ζητάει συνεχώς επαλήθευση των κωδικών. Μάλιστα έχει γίνει χειρότερο από ποτέ και κάθε φορά που ανοίγω το Mail πρέπει να βάλω τους κωδικούς τους οποίους μάλιστα μου ξαναζητά μετά από λίγο! :furious3:

Πήγα και στο keychain και τα έβαλα manually αλλά το πρόβλημα δεν διορθώνεται, έχει βρει κάποιος λύση?

please....
 

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,471
Πειραιάς
Δοκίμασες να σβήσεις την αλυσίδα, να κάνεις επανεκκίνηση τον υπολογιστή κ μετά να πας να βάλεις από το mail πάλι ότι σου ζητήσει ;
 

spyrmak

Supreme Member
19 February 2007
4,748
Aθηνα
ναι και σε μενα συμβαινει αυτο ...

πως θα το κανω αυτο χειροκινητα που λετε ?

μου ζηταει σε ασχετες ωρες κωδικο ...

ειναι εκνευριστικο ωρες ωρες ...

δε θα το διορθωσουν ?

ειναι δλδ γνωστο προβλημα ? νομιζα ειναι προβλημα του hotmail / gmail etc ...
 
22 June 2006
34,741
NEO HRAKLEIO
Re: Απάντηση: Mail Problem - Keychain

Δοκίμασες να σβήσεις την αλυσίδα, να κάνεις επανεκκίνηση τον υπολογιστή κ μετά να πας να βάλεις από το mail πάλι ότι σου ζητήσει ;

Mπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος, εχω κι εγω το ιδιο προβλημα με το hotmail...
 

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,471
Πειραιάς
Μια φορά που μου έτυχε, άνοιξα το πρόγραμμα keychain access, βρήκα το "κλειδί" και το έσβησα. Έκανα επανεκκίνηση κ άνοιξα το mail. Μου ζήτησε πάλι όνομα-κωδικό κ από τότε δουλεύει πάλι μια χαρά.
 

George C

AVClub Addicted Member
18 June 2006
2,718
ναι και σε μενα συμβαινει αυτο ...

πως θα το κανω αυτο χειροκινητα που λετε ?

μου ζηταει σε ασχετες ωρες κωδικο ...

ειναι εκνευριστικο ωρες ωρες ...

δε θα το διορθωσουν ?

ειναι δλδ γνωστο προβλημα ? νομιζα ειναι προβλημα του hotmail / gmail etc ...

Καμμιά φορά το ζητάει όταν προσπαθεί πολλές φορές και δε μπορεί να συνδεθεί λόγω πχ server και νομίζει ότι είναι λάθος ο κωδικός σου και στον ζητάει.
 

ilias

Supreme Member
18 June 2006
9,144
Bratislava
Δοκιμασα να αλλαξω κωδικο σε ενα σαιτ και ενω επελεξα τον προτεινομενο απο το μακ νεο strong psw και το εσωσα στη μνημη, μεσα στο keychain εχει κρατησει το παλιο και βλεπω την παρακατω εικονα... τι σημαινει το "1 more" ? Πως μπορω να βρω το νεο psw μια και το παλιο που εχει κρατηθει στο keychain δεν γινεται πλεον αποδεκτο απο το σαιτ ?

Screen Shot 2021-02-19 at 23.05.33.png
 

ilias

Supreme Member
18 June 2006
9,144
Bratislava
Eλαβα ενα μειλ και ενω στο mail app του αιφον διαβαζεται κανονκα στο ΜΒΡ ηρθε με την παρακατω μορφη... εχετε καμμια εξηγηση ?
 

Attachments

  • Screen Shot 2023-02-14 at 15.44.57.png
    Screen Shot 2023-02-14 at 15.44.57.png
    337.4 KB · Views: 9