Breaking Bad [AMC]

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 99 78.6%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 20 15.9%
  • Καλή

    Votes: 3 2.4%
  • Μέτρια

    Votes: 1 0.8%
  • Κακή

    Votes: 3 2.4%

  • Total voters
    126

NassosT

Supreme Member
17 June 2006
4,686
Breaking-Bad.jpg

AMC | Imdb




“Ένας καθηγητής χημείας γυμνασίου , ο οποίος πάσχει από βαριάς μορφής καρκίνο, αποφασίζει
να εξασφαλίσει οικονομικά την οικογένειά του παρασκευάζοντας ναρκωτικά.”

Ο πρωταγωνιστής είναι ο Μπράιαν Κράνστον που σε συνέντευξή του δήλωσε πως η φράση “Breaking Bad”
σημαίνει όταν κάποιος αποφασίζει να παρεκκλίνει από τον ίσιο/σωστό δρόμο και να ακολουθήσει τον σκοτεινό.






 
Last edited by a moderator:

NassosT

Supreme Member
17 June 2006
4,686
Re: Breaking Bad

Μια σειρά που μόλις ξεκίνησα να βλέπω (μαθαίνοντάς τη από προτάσεις μελών εδώ μέσα) και η οποία πάει ήδη για την τέταρτη σεζόν της (το epguides λέει για Ιούλιο του 11).
Εχοντας δει μόλις 3 επεισόδια δεν έχω να σχολιάσω πάρα πολλά, εκτός από τη φοβερή ερμηνεία του Bryan Canston στον πρωταγωνιστικό ρόλο ως καρκινοπαθούς καθηγητή χημείας που αποφασίζει να δώσει ενδιαφέρον στη ζωή του αλλά και τέλος στα οικονομικά του προβλήματα ασχολούμενος με το "μαγείρεμα" μεθαμφεταμινών, δουλειά, που, εν πάσει περιπτώσει, δεν μπορεί παρά να φέρει εις πέρας με τον καλύτερο δυνατό τρόπο εφαρμόζοντας σε πραγματικές συνθήκες την ακαδημαϊκή του εκπαίδευση και την πείρα του στο εργαστήριο!

Ταιριάζει πολύ στο στυλ του Dexter, οπότε αν σας αρέσει αυτό το είδος, τσεκάρετε τη οπωσδήποτε!
 

marselus

New member
31 October 2008
44
Αθήνα
Re: Breaking Bad

Η σειρά πάει τρένο και οι ερμηνείες του Bryan Cranston και του Aaron Paul είναι αριστουργηματικές.
 

nemesi54

AVClub Addicted Member
18 September 2007
1,694
Μοσχάτο
Re: Breaking Bad

Είναι μια απο τισ καλύτερες σειρές που έχω δει...

Η ερμηνεία των δύο πρωταγωνιστών, ειδικά ανα σεζόν, (όπου και αλλάζουν οι καταστάσεις στην σειρά) είναι απίστευτη.....

Το πέρασμα του φιλήσυχου καθηγητή και του ναρκομανή στην αντίπερα όχθη είναι δοσμένα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ απο τους δύο ηθοποιούς....
 

auteur

Banned
12 March 2009
9,072
Re: Breaking Bad

εξαιρετικη σειρα με πολυ καλη σκηνοθεσία, ερμηνείες και ατμόσφαιρα.
πολλες φορες νομιζεις οτι βλεπεις ταινια και οχι σειρα..
 

NNOW

AVClub Addicted Member
3 July 2006
1,352
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: Breaking Bad

Απίστευτη σειρά. Η 4η σεζόν είναι η καλύτερη με τεράστια διαφορά και από τις καλύτερες που έχω δεί κατά την γνώμη μου.
 

δημος

New member
6 July 2011
2
Re: Απάντηση: Breaking Bad

Απλα η καλυτερη σειρα που εχω δει(δεν εχω δει το the wire). Καταπληκτικες ερμηνειες απο ολους και οχι μονο απο τους 2 πρωταγωνιστες,φοβερο κτισιμο χαρακτηρων, καλη σκηνοθεσια και μουσικη.
1¨. Πολυ καλη η χημεια μεταξυ του Walter και Jesse (απιστευτος ο τροπος που προφερει την λεξη bitch)
2.Μου αρεσει πολυ η Σκαιλερ
3. Ξεπεραστε τα 3-4 πρωτα επεισοδια.
4.Η σειρα εχει γενικα αργους ρυθμους
5.Το ντεξτερ ειναι για μενα 1 σκαλι πιο κατω.Σε επιπεδο χαρακτηρων υπολειπεται σαφως.
6.Μην την δειτε απο το μεγκα
 

empola

Established Member
20 June 2006
158
Re: Απάντηση: Breaking Bad

Απλα η καλυτερη σειρα που εχω δει(δεν εχω δει το the wire). Καταπληκτικες ερμηνειες απο ολους και οχι μονο απο τους 2 πρωταγωνιστες,φοβερο κτισιμο χαρακτηρων, καλη σκηνοθεσια και μουσικη.
1¨. Πολυ καλη η χημεια μεταξυ του Walter και Jesse (απιστευτος ο τροπος που προφερει την λεξη bitch)
2.Μου αρεσει πολυ η Σκαιλερ
3. Ξεπεραστε τα 3-4 πρωτα επεισοδια.
4.Η σειρα εχει γενικα αργους ρυθμους
5.Το ντεξτερ ειναι για μενα 1 σκαλι πιο κατω.Σε επιπεδο χαρακτηρων υπολειπεται σαφως.
6.Μην την δειτε απο το μεγκα

συμφωνώ σε όλα, εκτός από το 5.
 
Re: Breaking Bad

Επική σειρά. Ποιότητα, όχι αστεία. Άντε, να ξεκινήσει η νέα σεζόν.. Λογικά τον Ιούλιο.

Το κακό είναι ότι κατά πάσα πιθανότητα θα παίξει για 8 επεισόδια και τα υπόλοιπα 8 θα τα δείξουν με το νέο έτος. :(
 

superfly

Moderator
Staff member
21 November 2008
15,689
πετρουπολη
Απάντηση: Re: Breaking Bad

Επική σειρά. Ποιότητα, όχι αστεία. Άντε, να ξεκινήσει η νέα σεζόν.. Λογικά τον Ιούλιο.

Το κακό είναι ότι κατά πάσα πιθανότητα θα παίξει για 8 επεισόδια και τα υπόλοιπα 8 θα τα δείξουν με το νέο έτος. :(

+1000
Τεραστια μουρη ο πρωταγωνιστης (επαιζε εξαιρετικα και στο Drive) και ως στορυ "ενοχλητικο" και "βρωμικο" με την καλη εννοια.
 

spycon69

Banned
22 June 2006
1,218
Re: Breaking Bad

Θεωρώ οτι ειναι απο τις κορυφαίες - ίσως και η κορυφαία σειρά - που έχω παρακολουθήσει ever...
 

parist

Senior Member
18 July 2007
363
Re: Breaking Bad

Με αγωνία θα περιμένω την αρχή της 5ης σαιζόν.
Είναι από τις καλύτερες σειρές που έχω παρακολουθήσει και πραγματικά όποιος δεν έχει ηθικό πρόβλημα με το θέμα, οφείλει να τη δει.

Βέβαια ψήφισα εξαιρετική.
 

NtinNton

Supreme Member
8 September 2008
3,281
Re: Breaking Bad

Δεν έχει ανακοινωθεί ότι είναι τελευταία σεζόν?