ΜΠΛΕ ΟΥΡΑΝΟΣ,ΝΕΡΟ ΤΗΣ ΦΩΤΙΑΣ,ΚΟΥΤΣΟ ΑΛΟΓΟ.

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

19 June 2006
8,661
Από την Παρασκευή και για όλο το Σαββατοκύριακο ασχολούμαστε κάποιες δεκάδες μαντράχαλοι με τον μπλε ουρανό 865.
Η Αθηναϊκή κοινότητα του Audio πρέπει να έχει καταναλώσει 500
κιλά νερό της φωτιάς για να χωνέψει τα γεγονότα.
Και βέβαια αρκετά player που συγκρίθηκαν μαζί του, θα μπορούσαν να χαρακτηριστούν σαν κουτσά άλογα.
Πρώτα από όλα θέλω να ευχαριστήσω το φίλο μας GURU , να του πω πως δεν είναι κουφός και να του δώσω και πιστοποίηση για το 2007.
Το Blue sky το έβαλα στο σύστημα μου αφού πρώτα άκουγα Αμερικάνικο player της τάξης των 1500 ευρώ, το οποίο μάλιστα παίζει εξαιρετικά και το θεωρώ μεγάλη ευκαιρία.
Το άναψα και ένα κίτρινο hello έσκασε μύτη στην οθόνη. Μπράβο ,μόνο για το καλωσόρισμα αξίζει τα λεφτά του.
Το πρώτο cd μπήκε γλυκά μέσα του. Βέβαια, πατώντας τα κουμπιά που έχει πάνω του το μετακινούσα και 5 πόντους.
Τι, τώρα θέλετε να σας πω ,πως έπαιξε;
Εκπληκτικά μπάσα και με διαβαθμίσεις που λέει και ένας φίλος (όχι μόνο δύο νότες), ανάλυση στο θεό, αναλογικότητα σε βαθμό Κόπερφηλντ, ψηλά με αξιοπρέπεια, τρύπες δεν υπάρχουν, μουσικότατο.
Στο τέλος άφησα τις φωνές. ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.
Όχι μόνο δεν τσιρίζει πουθενά αλλά η αναπαραγωγή των φωνών έχει μεγάλη φυσικότητα και αληθοφάνεια.
Είναι η τρίτη φορά που σοκαρoμαι τα τελευταία 5-6 χρόνια στο Audio.
H πρώτη με τα καλώδια του Πύργα, η δεύτερη με τον κλώνο και η μεγαλύτερη με το Blue Sky.
Δεν θέλω να το συγκρίνω με κανένα, ούτε με το δικό μου γιατί εντάξει σφίγγω κάτι τεκίλες αλλά αλκοολικός δεν θέλω να γίνω.
Υπάρχει και βελτιωμένο 865 χειρουργημενο που παίζει καλύτερα από το original.
Το δικό μου το έχω ναρκώσει και το βράδυ χειρουργείται.
Το ΠΣΚ πρέπει να πήραμε γύρω στα 30 -40 κομμάτια. Και έχουμε συνέχεια.
Το μοναδικό μειονέκτημα που έχει, είναι ότι μέσα στη συσκευασία δεν έχουν βάλει μπαταρίες για το τηλεχειριστήριο. Απαράδεκτοι.
Α και μη το πιέσετε πολύ γιατί στραβώνει. Αλλά το ξαναφέρνεις.

Συμπερασματικά λέω: ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΘΕΣ.

Υ.Γ. Ευχαριστώ για άλλη μια φορά το φίλο guru για την πρόταση του. Μας έφτιαξες φίλε.
 

Δημήτρης Δ.

Supreme Member
21 June 2006
5,452
ρε τι εχουμε παθει. Μολις περασε η μοδα με το πλευστεισον, ανακαλυψαμε το Μπλου σκαι......
 

Morfeas

Supreme Member
17 June 2006
3,508
Voula, Athens
CD player με 30 ευρά; Αποκλείεται.

Και όμως κύριοι.

Πρόκειται για την αποκάλυψη της χρονιάς !

Απίστευτο. Μέχρι τώρα δεν έχει βρεθεί αντίπαλος του.

Μια σημείωση μόνο. Κάτι τρέχει με την επαναληψιμότητα της κατασκευής. Σε 10 κομμάτια που προμηθεύτηκε η ομάδα νοτιοανατολικής Αττικής, τα 3 βρέθηκαν να παίζουν σαν dvd των 30 ευρώ. Τα υπόλοιπα όπως έγραψε ο Δημήτρης παραπάνω.

Φίλε GURU σου χρωστάμε :ernaehrung004:
 

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,452
Πειραιάς
Απάντηση: Re: ΜΠΛΕ ΟΥΡΑΝΟΣ,ΝΕΡΟ ΤΗΣ ΦΩΤΙΑΣ,ΚΟΥΤΣΟ ΑΛΟΓΟ.

CD player με 30 ευρά; Αποκλείεται.

Και όμως κύριοι.

Πρόκειται για την αποκάλυψη της χρονιάς !

Απίστευτο. Μέχρι τώρα δεν έχει βρεθεί αντίπαλος του.

Μια σημείωση μόνο. Κάτι τρέχει με την επαναληψιμότητα της κατασκευής. Σε 10 κομμάτια που προμηθεύτηκε η ομάδα νοτιοανατολικής Αττικής, τα 3 βρέθηκαν να παίζουν σαν dvd των 30 ευρώ. Τα υπόλοιπα όπως έγραψε ο Δημήτρης παραπάνω.

Φίλε GURU σου χρωστάμε :ernaehrung004:

Μήπως υπερβάλλεις λίγο....???? :slapface::ernaehrung004::flipout::firstprize:
 

johnny1

AVClub Enthusiast
CD player με 30 ευρά; Αποκλείεται.

Και όμως κύριοι.

Πρόκειται για την αποκάλυψη της χρονιάς !

Απίστευτο. Μέχρι τώρα δεν έχει βρεθεί αντίπαλος του.

Α ωραία! Τώρα ήρθε η στιγμή να μου πουλήσεις το 50αρι 100 ευρώ!:award: :grinning-smiley-043 :flipout: :flipout: :flipout: :flipout:
 
19 June 2006
8,661
Μπααα.
Μάλλον μετριοπάθεια υπάρχει στις κρίσεις.
Σωστό αυτό που έγραψε ο Μανώλης.
Στην ομάδα κρούσης Β' οικιστικής ζώνης, έχουμε 4 στα 4. Τώρα για τα σφραγισμένα δεν ξέρω.
Εάν μάλιστα το στηρίξετε θα εκπλαγείτε.
Προσέξτε και μη σας φύγει μόνο του από το ρακ.
Χώστε του κανα μάρμαρο στο κρανίο.
Πάντως το πιάνεις ,ξεσκονίζεις από κάτω ,το γυρνας στο πλάϊ και αυτό παίζει.
Το βράδυ θα δοκιμάσω να το βάλω και ανάποδα.

Τρελή πλάκα είχαν και κάποιες δοκιμές με αντικραδαμικά των 200 ευρώ, με καλώδια IC των δύο χιλιάδων κ.τ.λ.
Παράνοια.
Είμαστε άρρωστοι.
 

Morfeas

Supreme Member
17 June 2006
3,508
Voula, Athens
Α ωραία! Τώρα ήρθε η στιγμή να μου πουλήσεις το 50αρι 100 ευρώ!:award: :grinning-smiley-043 :flipout: :flipout: :flipout: :flipout:

Αυτό το έχω σε μια γωνία μαζί με τα παλιά ραδιόφωνα. Ελπίζω να μην βρεθώ σε κατάσταση που να μου λείπουν τα 100ευρά.

Οπως πιστεύω ότι τουλάχιστον σ αυτή την κατηγορία περισεύουν στους περισότερους τα 30
icon12.gif
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,484
Αθήνα
Αυτό τώρα πώς λέγεται;
"Η απόλυτη ξεφτύλα του Hi-End" ή "Νερό του Καματερού Νο 2";
icon9.gif
 

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,333
δεν κατάλαβα
παίρνουμε 10 και ξεσκαρτάρουμε?

Αμα πουλήσω το 757 πόσα τέτοια παίρνω?
 

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,452
Πειραιάς
Νομίζω ότι σας έχει κατακλύσει ο ενθουσιασμός ότι πράγματι το dvd αυτό των 35 ευρώ παίζει καλά αλλά όχι ότι μπορεί να κάνει κάτι καλύτερο από ένα μηχάνημα των ...ας πούμε...500 ευρώ...ή κ λιγότερο, ας πούμε του harman kardon που κάνει κ upsampling...
 

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,452
Πειραιάς
Απάντηση: Re: ΜΠΛΕ ΟΥΡΑΝΟΣ,ΝΕΡΟ ΤΗΣ ΦΩΤΙΑΣ,ΚΟΥΤΣΟ ΑΛΟΓΟ.

Σ αυτή την κατηγορία τιμής, νομίζω ότι τα λόγια πριν την δοκιμή περιτεύουν.

Ότι πεις...:music-smiley-005:



Επειδή δλδ δεν πιστεύω ότι μπορεί να συναγωνισθεί καλά μηχανήματα κ το εκφράζω, χωρίς πράγματι να το έχω ακούσει, δεν μπορώ να λέω την αποψή μου ?

Τέλος πάντων, ότι νομίζετε...
 
Last edited:
17 June 2006
626
Κατόπιν προτροπής του Μανώλη λοιπόν και μιας και θα πήγαινα supermarket, πήρα και γώ ένα μαζί με τα διάφορα ζαρζαβατικά, και αφού αρνήθηκα ψυχολογικά να το ακούσω παρασκευή και σάββατο, το άκουσα χτές βράδυ για κανα τρίωρο. Σχεδόν λυπάμαι που το γράφω, αλλά παίζει τουλάχιστον εξαιρετικά σε όλους τους τομείς! Ειδικά σε θέματα ησυχίας και ανάλυσης είναι πραγματικά αλλού, γιa το μπάσο ουτε λόγος και οι φωνές είναι όπως δεν τις είχα ξανακούσει ποτε, φυσικά χρησιμοποίησα για την ακρόαση το μαμακίσιο intrconnect... :slapface:

Επειδή όμως είναι γελοίο κατασκευαστικά και δεν ξέρω πόσο καiρό θα αντέξει, λέω να περάσω από το supermarket και να πάρω άλλα 2-3 για αποθήκευση...:grandpa:
 

Browser

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,575
Διαβαζοντας τα ποστ, ηλπιζα σε "πλακα".

Τα πραγματα ομως δειχνουν σοβαρα.....

Εχει βρεθει καποιο χαρακτηριστικο που διακρινει τα οποια κομματια που δεν παιζουν?

(μην πεταξουμε και τα 30 ευρουλακια,........:slapface:)
 

Morfeas

Supreme Member
17 June 2006
3,508
Voula, Athens
Re: Απάντηση: ΜΠΛΕ ΟΥΡΑΝΟΣ,ΝΕΡΟ ΤΗΣ ΦΩΤΙΑΣ,ΚΟΥΤΣΟ ΑΛΟΓΟ.

Διαβαζοντας τα ποστ, ηλπιζα σε "πλακα".

Τα πραγματα ομως δειχνουν σοβαρα.....

Εχει βρεθει καποιο χαρακτηριστικο που διακρινει τα οποια κομματια που δεν παιζουν?

(μην πεταξουμε και τα 30 ευρουλακια,........:slapface:)

Δυστηχώς, όχι. Τα δικά μου δύο που το ένα παίζει σωστά έχουν διαφορά ~30 κομμάτια στο s/n
icon9.gif