Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 297 απο 300 ΠρώτοΠρώτο ... 197287293294295296297298299300 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 2,961 έως 2,970 από 2991
    Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2018

Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Novabox+ Pace 865 HD PVR

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από winlink Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γράψε λοιπόν το αίτημα σου στο official support με τέτοιο τρόπο που να μην αφήνει περιθώρια να μείνεις χωρίς λύση. Το πρόβλημά σου έχει αναφερθεί και από τουλάχιστον ένα άλλο μέλος, οπότε πρέπει να τους γίνει γνωστό και να βρουν λύσεις. Αν δεν θέλουν να σου δώσουν άλλον δέκτη, δεν μπορούν να εντοπίσουν το πρόβλημα, τουλάχιστον να μην πληρώνεις την υπηρεσία γι αυτό το διάστημα. Στο κάτω κάτω η επιλογή του ιδιοκτησιακού δέκτη και το πάντρεμα της κάρτας επιλογή τους ήταν.
    Μίλησα με τον υπεύθυνο καταστήματος της πόλης που κατοικώ και ο οποίος αναγνώρισε το δίκαιον του αιτήματός μου για δωρεάν αντικατάσταση του δέκτη, πλην όμως ο ίδιος δήλωσε αναρμόδιος. Μου δήλωσε ότι προώθησε το αίτημά μου και μου είπε να τηλεφωνήσω και εγώ ο ίδιος στο 8001001112 και να ζητήσω την αντικατάσταση. Μίλησα λοιπόν για πολλοστή φορά με κάποιον τεχνικό, ο οποίος και αυτός αναγνώρισε το δίκαιον του αιτήματός μου, αλλά δήλωσε και αυτός αναρμόδιος και με συνέδεσε με το εμπορικό τμήμα. Μίλησα λοιπόν με μια κοπέλα η οποία αναγνώρισε και αυτή το δίκαιον του αιτήματος μου για δωρεάν αντικατάσταση, αλλά και την ταλαιπωρία που έχω υποστεί με τα αλλεπάλληλα τηλεφωνήματα που έχω κάνει στην εταιρεία από την 3 του Αυγούστου, όπου ο ένας με στέλνει στον άλλο, αλλά η τελική της απάντηση ήταν ότι η επίσημη πολιτική της εταιρείας πλέον, είναι να μην αντικαθιστά τους δέκτες. Μου πρότεινε λοιπόν να αγοράσω τον 5001 με τιμή 149 Ευρώ, ή 89 Ευρώ και με ανανέωση του συμβολαίου για ένα χρόνο. Εγώ της απάντησα ότι αυτές οι τιμές ισχύουν για όλους και ότι στην δικιά μου περίπτωση θα έπρεπε να αναγνωρίσουν ότι ο δέκτης μου χάλασε μετά από την αναβάθμισή τους και έτσι θα ήταν ηθικό, τίμιο και σωστό, να μου τον δώσουν δωρεάν. Εκείνη αρνήθηκε, τότε εγώ δείχνοντας καλή θέληση της είπα ότι είμαι διατεθειμένος να δώσω μέχρι 50 Ευρώ μαζί με ανανέωση του συμβολαίου. Εκείνη αρνήθηκε ξανά και μετά λοιπόν από αυτή τους την αδιάλλακτη στάση, τώρα που σας γράφω μόλις έκανα αίτημα φορητότητας στην cosmote. Αυτά.

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2008
    Περιοχή
    Athens

Απάντηση: Novabox+ Pace 865 HD PVR

Μια από τα ίδια και σε μένα...
    Πρόβλημα με τον 865 και καμιά λύση..
    Μόνο 149 ευρώ για αγορά του νέου δεκτη η διαφορετικά αν θέλω να φυγω πληρώνω πέναλτυ...

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2011

Re: Απάντηση: Novabox+ Pace 865 HD PVR

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από michalis_a Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα παράπονα που έγραψα εδώ σχετικά με την συμπεριφορά του 865 μετά την αναβάθμισή του, τα έγραψα και στην ενότητα <<Nova official support>> του forum και ο υπεύθυνος της ενότητας αυτής, απλά έσβησε το μήνυμά μου, απαξιώντας να μου απαντήσει....Αυτή είναι η συμπεριφορά της Nova, μας θεωρούν σκουπίδια...
    Καλά έκανε και στο έσβησε καθώς για 2η φορά έκανες cross posting (copy-paste) ένα μήνυμα από αυτό το thread στο thread της υποστήριξης. Δεν είναι ανάγκη να διαβάζουμε όλοι τα ίδια και τα ίδια συν το γεγονός πως δεν ήταν σύμφωνο με τους κανόνες του εν λόγω thread (το οποίο μάλιστα αναφέρει στον τίτλο του να διαβάσεις τους κανόνες πριν ποστάρεις).

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2014
    Περιοχή
    Πειραιας

Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Novabox+ Pace 865 HD PVR

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από michalis_a Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μίλησα με τον υπεύθυνο καταστήματος της πόλης που κατοικώ και ο οποίος αναγνώρισε το δίκαιον του αιτήματός μου για δωρεάν αντικατάσταση του δέκτη, πλην όμως ο ίδιος δήλωσε αναρμόδιος. Μου δήλωσε ότι προώθησε το αίτημά μου και μου είπε να τηλεφωνήσω και εγώ ο ίδιος στο 8001001112 και να ζητήσω την αντικατάσταση. Μίλησα λοιπόν για πολλοστή φορά με κάποιον τεχνικό, ο οποίος και αυτός αναγνώρισε το δίκαιον του αιτήματός μου, αλλά δήλωσε και αυτός αναρμόδιος και με συνέδεσε με το εμπορικό τμήμα. Μίλησα λοιπόν με μια κοπέλα η οποία αναγνώρισε και αυτή το δίκαιον του αιτήματος μου για δωρεάν αντικατάσταση, αλλά και την ταλαιπωρία που έχω υποστεί με τα αλλεπάλληλα τηλεφωνήματα που έχω κάνει στην εταιρεία από την 3 του Αυγούστου, όπου ο ένας με στέλνει στον άλλο, αλλά η τελική της απάντηση ήταν ότι η επίσημη πολιτική της εταιρείας πλέον, είναι να μην αντικαθιστά τους δέκτες. Μου πρότεινε λοιπόν να αγοράσω τον 5001 με τιμή 149 Ευρώ, ή 89 Ευρώ και με ανανέωση του συμβολαίου για ένα χρόνο. Εγώ της απάντησα ότι αυτές οι τιμές ισχύουν για όλους και ότι στην δικιά μου περίπτωση θα έπρεπε να αναγνωρίσουν ότι ο δέκτης μου χάλασε μετά από την αναβάθμισή τους και έτσι θα ήταν ηθικό, τίμιο και σωστό, να μου τον δώσουν δωρεάν. Εκείνη αρνήθηκε, τότε εγώ δείχνοντας καλή θέληση της είπα ότι είμαι διατεθειμένος να δώσω μέχρι 50 Ευρώ μαζί με ανανέωση του συμβολαίου. Εκείνη αρνήθηκε ξανά και μετά λοιπόν από αυτή τους την αδιάλλακτη στάση, τώρα που σας γράφω μόλις έκανα αίτημα φορητότητας στην cosmote. Αυτά.
    Για τον 5001 , τι να τον κανεις αφου δεν εισαι σε δικτυο Forthnet/Nova δεν μπορεις να βλεπεις on demand. Εκτος αν αλλαξει πολιτικη η NOVA και ανοιξει το on demand οπως η COSMOTE

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2006
    Περιοχή
    Ελληνικό, Αττική

Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Novabox+ Pace 865 HD PVR

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από spyhap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τον 5001 , τι να τον κανεις αφου δεν εισαι σε δικτυο Forthnet/Nova δεν μπορεις να βλεπεις on demand. Εκτος αν αλλαξει πολιτικη η NOVA και ανοιξει το on demand οπως η COSMOTE
    Γενικώς βλέπω ότι δεν θέλετε να το καταλάβετε!
    Δεν είναι ότι δεν θέλει, δεν μπορεί, είναι περιορισμένες οι διασυνδέσεις τις με τους άλλους παρόχους. Λεφτά για τέτοιου είδους επενδύσεις δεν υπάρχουν, οπότε κρατήστε πολύ μικρό καλάθι για το "άνοιγμα" του ondemand.
    "If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose"
    Charles Bukowski

Spoiler:

Panasonic TX-55CS520E, Onkyo TX-SR607, KEF 2005.3, Clarke Tech HD 5000 Combo, WD TV Live Streaming, Pioneer BDP-170-K, Sony RDR-HXD710 (obsolete), Philips VR550 (obsolete)
    Samsung UE40D5800VW, WD TV Live
    Wave Frontier T90 with Inverto Black Premium LNBs, positions 0.8°W, 9.0°E, 13.0°E, 19.2°E, 23.5°E, 39.0°E
    QNAP TS459 Pro+ with WD50EFRX, Promise Smartstor NS4600 with WD30EZRX (iSCSI), Draytek Vigor2710n

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2018

Σχετικά με το on demand, ο υπεύθυνος του καταστήματος της nova στην πόλη που κατοικώ, μου είπε ανεπίσημα όπως μου τόνισε, ότι το on demand δουλεύει σ' αυτούς που έχουν 3play, ανεξάρτητα από το αν τον δέκτη τον συνδέσεις στην γραμμή σου της forthnet, ή τον συνδέσεις σε γραμμή άλλου παρόχου. Δηλαδή ότι η προϋπόθεση είναι το 3play. Απλά επειδή έχω ακούσει πάρα πολλές μπαρούφες από τους υπαλλήλους της nova, το διάστημα από 3 Αυγούστου που χάλασε ο δέκτης μου με την αναβάθμισή τους, μέχρι και την 9 Αυγούστου, που ασχολιόμουν σε καθημερινό επίπεδο μαζί τους, γράφω την πληροφορία αυτή εδώ, με κάθε επιφύλαξη...

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2018

Τελικά είχε δίκιο αυτός που μου το είπε. Εγώ πληρώνω 3play, αλλά έχω τηλεφωνία - internet της forthnet στον χώρο εργασίας μου και τον δέκτη της nova τον έχω σπίτι μου, όπου έχω COSMOTE Double Play 30 Mbps. Σύνδεσα τον δέκτη με το internet και είδα on demand. Όμως παρόλο που έχω 30άρα που μετράει 28 Mbps, συνεχώς μου έγραφε μήνυμα για προσωρινή αδυναμία σύνδεσης και να προσπαθήσω ξανά. Πάντως τελικά αυτό που μετράει για να βλέπεις on demand, είναι να τους πληρώνεις 3play, ανεξάρτητα με τι πάροχο συνδέσεις τον δέκτη.

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2010

Re: Novabox+ Pace 865 HD PVR

Έχω τον PVR 865 ακόμα με το παλιό FW. Έχω μόνο NOVA μέσω δορυφόρου. Η FORTHNET δεν έχει δίκτυο στην περιοχή μου. Με αυτά που διαβάζω έχω μπερδευτεί και δεν ξέρω αν πρέπει να προχωρήσω στην αναβάθμιση ή όχι. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει για το αν αξίζει το ρίσκο της αναβάθμισης απέναντι στα οφέλη που προσφέρει;
    OTE 3-PLAY (Technicolor 810 DSI PVR), NOVA (NovaBox HD PVR 865), D-SMART [CI+ CA Module (Videoguard) - AZBOX Premium HD], Digiturk, FiLBOX-tivibu [CI+ CA Module (Irdeto) - AZBOX Premium HD].

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2007

Re: Novabox+ Pace 865 HD PVR

αργά ή γρήγορα το ondemand μέσω δορυφόρου μάλλον θα κοπεί για να απελευθερωθει χωρητικότητα στους αναμεταδότες ήδη είναι πολύ περιορισμένες οι ταινίες που ανεβάζουν οπότε το μόνο που μπορείτε να κάνετε είναι να μείνετε με το παλιό λογισμικό όσο πάει

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2018

Μετα την αναβαθμιση στον 865 μπορεις να βαλεις τα αγαπημενα με την σειρα που θελεις οπως πριν η εχει αλαξει και δεν μπορεις;;

Σελίδα 297 απο 300 ΠρώτοΠρώτο ... 197287293294295296297298299300 ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 2 χρήστες. (0 μέλη και 2 επισκέπτες)

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης