Σύστημα Πλοήγησης Μέχρι 130

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

cane

Senior Member
13 June 2008
534
Ποιο σύστημα πλοήγησης αυτοκινήτου στις 4,3'' θα μου προτείνατε με τιμή που θα ήταν καλό να μην ξεπερνά τα 130 ? Και για ποιους λόγους? Χάρτες πέραν από Ελλάδος δεν κρίνονται απαραίτητοι.
 

andre74

Banned
13 September 2008
5,733
Εγώ θα σου πρότεινα κάτι τέτοιο. Έχω αγοράσει ένα σωρό με μικροδιαφορές για φίλους, σε τιμές από 45 ως 70 ευρώ, ανάλογα τα χαρακτηριστικά.
Αν στο στείλουν από Κίνα ή Χονγκ Κονγκ με EMS κατά προτίμιση, κατά 99% δεν θα έχεις κανένα θέμα τελωνείου ή επιβάρυνσης. Κατά κανόνα έρχονται με iGO για όποια χώρα ζητήσεις αλλά μπορείς να βάλεις και όποιο πρόγραμμα θες.
 

sakisxas

Supreme Member
7 September 2006
5,385
C:\Greece\Komotini
Εγώ θα σου πρότεινα κάτι τέτοιο. Έχω αγοράσει ένα σωρό με μικροδιαφορές για φίλους, σε τιμές από 45 ως 70 ευρώ, ανάλογα τα χαρακτηριστικά.
Αν στο στείλουν από Κίνα ή Χονγκ Κονγκ με EMS κατά προτίμιση, κατά 99% δεν θα έχεις κανένα θέμα τελωνείου ή επιβάρυνσης. Κατά κανόνα έρχονται με iGO για όποια χώρα ζητήσεις αλλά μπορείς να βάλεις και όποιο πρόγραμμα θες.

Kι εγώ κάτι τετοιο θα σου έλεγα.
Ερχονται και ξεκλείδωτα και μπορείς απο την SD κάρτα να τρέξεις κι αλλα προγράμματα πλοήγησης,εκτός αυτού που θα σου ρθει εγκατεστημένο στο μηχάνημα.
Κάτι που δε συμβαίνει εαν αγοράσεις μια συσκευή μαμα..Navigon π.χ
 

astrah

Established Member
26 September 2009
200
εγω πηρα αυτο πριν κανα 6μηνο.http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/GPS/PNA-Car-Navigation/TURBO-X-GPS-I50-5-GREECE-G5115.htm
Στα συν πολυ καλος χαρτης,με πολυ γρηγορο επανυπολογισμό 5 οθονη, 3 χρονια αναβαθμισεις χαρτων και λογισμικου πλοηγησης( μια καθε χρονο αλλα μπορει να δωσουν και περισσοτερες) πολλα σημεια ενδιαφεροντος.
Εγω εχω και τον ευρωπαικο χαρτη και πηγα ταξιδι ιταλια μια χαρα .
Εγγυηση απο το πλαισιο. Μπορεις να του βαλεις και αλλη καρτα με προγραμματα οπως το igo primo,amigo.

Στα πλυν ειναι οτι δεν εχει καλο lain asist (δεν ειναι οπως στα τομ τομ και navigon) και οτι οπου νανε βγαινει και ο αντικαταστατης του προγραματος πλοηγησης ginius driver ειναι αυτο που εχει τωρα και θα γινει dont panic 4.
Βέβαια η εταιρια του προγραμματος θα δώσει επιλογη σε παλιους χρηστες με 20 ευρω να αγορασουν το νεο προγραμμα.

Υπαρχει και στα 99 ευρω με 4,3 ιντσες