3d DLP Projectors

DarthGRE

New member
7 March 2011
3
Καλησπερα σε ολους σας παιδια,και συγχαρητηρια για το site.Για wannabe's techs σαν εμενα,ειναι ο'τι καλυτερο να ξερουμε οτι υπαρχει πολυς κοσμος με διαθεση να βοηθησει.

Λοιπον,για να μην κουρασω αλλο,θα προχωρησω στο ψητο.
Ειμαι κατοχος ενος EPSON TW-700 και πολυ ευχαριστημενος με την αποδοση του,αλλα οπως ολοι οι "απληστοι techies"(ετσι με χαρακτηριζει η συζυγος..),απο την ημερα που τον πηρα σκεφτομαι το επομενο βημα.
Τις προαλλες λοιπον πηγα σε ενα απο τα υποκαταστηματα του Πλαισου στην Θεσσααλονικη,και απλα χαζολογουσα στο τμημα των projectors.Καπου εκει,το παλικαρι που δουλευε στον συγκεκριμενο τομεα και μεχρι την ωρα που πηγα "ξυνοταν" λογω ελλειψης κοσμου,ηρθε και πιασαμε συζητηση.Το παιδι λοιπον,μου ειπε οτι ειδε καπου στο ιντερνετ μια συνεντευξη ενος προεδρου της BenQ,ο οποιος ειπε οτι ΟΛΟΙ οι DLP projectors αυτη την στιγμη μπορουν να δειξουν εικονα 3D polarised,απλα και μονο με την χρηση ενος decoder αναμεσα στην πηγη και τον projector,κι αυτο μονο και μονο για να μπορεσει να μετατρεψει το σημα του hdmi 1.4 σε 1.3.

Δεν ξερω αν αληθευει και εδω σας χρειαζομαι,γιατι αν ειναι ετσι,γλυτωνω ενα τεραστιο ποσο που θα ξοδευα (αργα ή γρηγορα) για το στησιμο ενος 3D enviroment.

Αν εχει αναφερθει ξανα το θεμα και δεν το βρηκα σε μια συντομη αναζητηση που εκανα,συγνωμη για τον χρονο σας :music-smiley-005:

edit:Αν μπορω με τον υπαρχον προβολεα μου να δω 3D,παρακαλω καποιος να μου δωσει ενα λινκ με το καταλληλο topic.Ευχαριστω!
 
Last edited:

DarthGRE

New member
7 March 2011
3
Χμ..Δηλαδη πρεπει να στοχευσω σε καποιον DLP με ελαχιστο ρυθμο ανανεωσης 120Hz,και να τον συνδεσω με υπολογιστη που τρεχει το 3D προγραμμα της Nvidia?