Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Βαθμολογήστε την Ταινία:


  • Total voters
    30

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,109
Λιβαδειά
Deathly-Hallows-P1.jpg









Ο ΧΑΡΙ ΠΟΤΕΡ ΚΑΙ ΟΙ ΚΛΗΡΟΙ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ
Harry Potter and the Deathly Hallows
Μέρος 1ο






» Παίζουν: Ντάνιελ Ράντκλιφ, Έμα Γουάτσον, Ρούπερτ Γκρίντ, Τίμοθι Σπόλ
» Σκηνοθέτης: Ντέιβιντ Γέιτς
» Διάρκεια: 140' λεπτά

» Κατηγορία: Περιπέτεια Φαντασίας
» Διανομή: Audio Visual
» Ημ. Κυκλοφορίας: 15 Απριλίου
» Έτος: 2010

» Γλώσσα: Αγγλικά
» Υπότιτλοι: Ελληνικά
» Κυκλοφορεί σε: BLU-RAY, 3D-BD και DVD

» Μέρος 2ο








» Υπόθεση:
O Χάρι, ο Ρον και η Ερμιόνη ξεκινούν την επικίνδυνη αποστολή της ανίχνευσης και καταστροφής του μυστικού της αθανασίας
του Βόλντεμορτ – των Πεμπτουσιωτών. Χωρίς καθοδήγηση και κυνηγημένοι, οι τρεις φίλοι θα πρέπει να στηριχτούν ο ένας
στον άλλο περισσότερο από κάθε άλλη φορά... όμως οι Σκοτεινές Δυνάμεις, απειλούν να τους καταστρέψουν.

Στο μεταξύ, ο κόσμος της μαγείας έχει μετατραπεί σε έναν πολύ επικίνδυνο τόπο. Ο πόλεμος που τόσο πολύ φοβούνταν όλοι,
έχει ξεσπάσει και ο Βόλντεμορτ έχει αναλάβει τον έλεγχο του Υπουργείου Μαγείας και του Χόγκουαρτς, τρομοκρατώντας και
συλλαμβάνοντας όποιον τολμήσει να προβάλει την οποιαδήποτε αντίρρηση ή αντίσταση. Ο Εκλεκτός μετατρέπεται σε θήραμα
καθώς οι Θανατοφάγοι κυνηγούν τον Χάρι προκειμένου να τον οδηγήσουν ενώπιον του Βόλντεμορτ... ζωντανό.








 
Last edited:

nikosmelt

AVClub Addicted Member
19 March 2007
2,043
Κατερίνη, Ελλάδα
Μόλις την είδα. Πολύ καλή ταινία, σκοτεινή, με καλή ισορροπία μεταξύ δράσης, περιπέτειας, δράματος. Τα παιδιά έχουν ωριμάσει αρκετά, κυρίως η Watson, και έχουν καλές και πειστικές ερμηνείες. Εικόνα και ήχος σε υψηλά επίπεδα στο bd. Συστήνεται ανεπιφύλακτα, παρότι 2+ ώρες δε με κούρασε καθόλου.
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Μετρια,γιατι κατα την γνωμη μου ειχε μεγαλη διαρκεια χωρις λογο (για να βγαλουν με το ζορι μερος α & β,αντι μια ταινια).
 

dvotsis

AVClub Enthusiast
30 October 2006
763
Την είδα χθες και μου άρεσε, μαζί με την προηγούμενη και τη πρώτη, νομίζω ήταν οι καλύτερες ταινίες της σειράς.
 

dionysis11

Established Member
10 February 2007
275
ποτε κυκλοφορησε;
δεν ηταν 18/4 για ελλαδα και στο amazon νομιζω 15/4
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,589
Συμπαθής (ειδικά για HP)

Πολύ LORT βρωμαγε αλλά δεν με χαλασε....
 

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,109
Λιβαδειά
Απάντηση: Re: Ο Χάρι Πότερ και οι Κλήροι του Θανάτου [Μέρος 1ο]

ποτε κυκλοφορησε;
δεν ηταν 18/4 για ελλαδα
και στο amazon νομιζω 15/4

15/4 το αναφέρω και στο πρώτο πόστ! :smile:


(send from iPhone)
 

manolara

AVClub Enthusiast
3 February 2009
925
ΒΥΡΩΝΑΣ
προσπαθησα να την δω χθες το βραδυ αλλα με κουρασε στην μιαμιση ωρα και την εκλεισα.
 

Sorath

Senior Member
29 September 2010
648
Athens, Greece
Τόσο καιρό την είχα για προβολή αλλά συστηματικά την απέφευγα μιας και τα τελευταία HP με βύθισαν στην βαρεμάρα.

Πίστευα οτι η τρέχουσα καθώς και το part2 θα ήταν κάτι καλύτερο αλλά τελικά στο μισάωρο κοιμόμουν κι εγώ, και η γυναίκα μου...ξανά!

Απίστευτα αργό, σαχλή "δράση", ρηχές ερμηνείες και τέλος πάντων δεν μπορώ να καταλάβω τι το καλό έχει αυτή η σειρά. Και να πω ότι είμαι δύσκολος θεατής, κάθε άλλο. Κάτι τέτοια παραμυθάκια, έτσι ανάλαφρα που είναι, τα βλέπω άνετα ώστε να περνά η ώρα μου.

Τι να πω; Δεν μπαίνω καν στην διαδικασία να δω την υπόλοιπη ή το part2. Ούτε καν θα κρατηθεί στη ταινιοθήκη μου.

ΥΓ: Μην παρεξηγήσετε, αλλά όταν διαβάζω σχόλια οτι τα HP είναι "σκοτεινά" (ή έστω κάποια απο αυτά), πραγματικά απορώ....
 
Last edited: