Τα πάντα για Zebralight

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

kospap

Supreme Member
31 July 2009
8,145
καλημερα σε ολους....η τελευταια αγορα απο τον Kosh ξεχειλισε το ποτηρι!

χρειαζομαστε ειδικο νημα μια που οι φακοι αυτοι αρχισαν να πληθαινουν στο φορουμ!

το ανοιγω, και θελω την γνωμη σας αν χρειαζομαστε και ενα πιο ειδικο. αποκλειστκα για τους φακους κεφαλης, αν και οπως φαινεται, κανεις μας πια δεν αγοραζει κατι αλλο! χαχαχαχα!

αντε Kosh καλοριζικος!
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,474
Εκεί ψηλά.....
Ευχαριστω :D

Εγω παντως καλοβλεπω και τα μεγαλα μοντελα της εταιρειας με τετοια ποιοτητα....

Και μιας και ανεφερα θεμα κελβινομετρησης αν εχουμε αμφιβολιες για τα κελβιν των φακων μας μπορουμε να μαζευτουμε μια μερα να τα μετρησουμε ολα μαζι.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,474
Εκεί ψηλά.....
Εκανε 20 ημερες ακριβως....

Απο το δικο τους καταστημα οσο το εχουν και τωρα. Η τιμη συμπεριλαμβανει και εξοδα αποστολης με συστημενο δεμα.
 

teomav

AVClub Addicted Member
22 January 2010
2,229
Θεσσαλονικη
παιδια ,ισως ειναι λιγο offtopic , αλλα ψαχνω ενα μικρο φακο ( edc ) με μια 18650 και ακομα δεν βρηκα τιποτα. το κλιπ φυσικα δεν ειναι απαραιτιτο αλλα παχος του SC600 με σκοτωσε!
 

kospap

Supreme Member
31 July 2009
8,145
Re: Απάντηση: Τα πάντα για Zebralight

ενα κακο - ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΛΙΠ????????

φιλε θα σου αγορασω ενα σετ κολαουζα για να βαζεις μονο σου τα κλιπ....
εχεις κολλημα!
 

astanapane_10

AVClub Addicted Member
4 May 2010
1,654
μαζι με nitecore - surefire - jetbeam ειναι απο τις αγαπημενες μου εταιριες.

Δεν ξεχνω την lumapower αλλα πρωτα βαζω την nitecore - jetbeam μιας και ηταν οι πρωτοι μου φακοι.

Ο καθε ενας εχει το δικο του κολλημα με βαση αυτα που εχει ζησει με καθε φακο.

http://www.zebralight.com/SC600-Cree-XM-L-750Lm-Flashlight-18650_p_55.html

αυτος λοιπον ειναι μαλλον ο επομενος
 

Παντελής

Supreme Member
10 April 2010
5,610
Κερατσίνι
Πολλά λούμενς και σπέσιαλ σχεδιασμός και μέγεθος.Έκανε καλή δουλειά η ζέμπρα.Ο φακός πρέπει να έχει και πολύ άνοιγμα στην δέσμη έτσι όπως βλέπω το κάτοπτρο,έχεις κανείς περισσότερα στοιχεία?
 

Φρα.Πε.

Supreme Member
17 June 2006
6,442
Ελευσίνα
Απάντηση: Re: Τα πάντα για Zebralight

μαζι με nitecore - surefire - jetbeam ειναι απο τις αγαπημενες μου εταιριες.

Δεν ξεχνω την lumapower αλλα πρωτα βαζω την nitecore - jetbeam μιας και ηταν οι πρωτοι μου φακοι.

Ο καθε ενας εχει το δικο του κολλημα με βαση αυτα που εχει ζησει με καθε φακο.

http://www.zebralight.com/SC600-Cree-XM-L-750Lm-Flashlight-18650_p_55.html

αυτος λοιπον ειναι μαλλον ο επομενος

Ωραιος φαινεται αλλα απ οτι διαβάζω το UI σπαζοκεφαλιά δεν βελτιώθηκε :furious3:
 

kospap

Supreme Member
31 July 2009
8,145
πραγματικα......εν εβαζαν αυτο της Η51 θα ηταν απιστευτος!
 

kospap

Supreme Member
31 July 2009
8,145
χθες για πρωτη φορα δοκιμασα το μοντελο -501 στο βουνο.....

φτιαχνει εναν κυκλο 7 μετρων μπροστα σου και βλεπεις τα παντα! ακομα και με τα 100 λουμενς της....

με τα 200 της -51 θα τρομαζεις κοσμο!
 

sidirofagos

Established Member
2 October 2010
188
o h51 που εχω ειναι φανταστικος,εχει πολυ δυναμη και πολλες σκαλες (αυτο σαν θετικο).
το UI του εμενα μου εκατσε πολυ καλα και γνωμη μου ειναι πως ειναι απλο.
εχει 3 επιπεδα και το καθε ενα απο αυτα εχει ενα υπο-επιπεδα.
ας πουμε

1...high-low

2...high-low

3...high-low


αν πατησεις απλα το κουμπι αναβει στην μεγαλη σκαλα σε οποιο επιπεδο το ειχες σβησει.
αν το κρατησεις πατημενο συνεχομενα αναβει πρωτα απο τη μικρη σκαλα μετα παει στη μεσαια και μετα στη μεγαλη οταν το αφησεις μενει στη σκαλα που εχει εκεινη τη στιγμη.
αν παλι πατησεις το κουμπι συντομα αλλα πολλες φορες παλι αλαζει τις σκαλες οπως πιο πανω.

αυτο που μου εχει κανει φοβερη εντυπωση με αυτο το φακο ειναι,ειναι αυτο που λεει και ο κωστας πιο πανω,το throw που εχει,ειναι μια σταλια και ριχνει μιλαμε αρκετα μακρυα.δεν ξερω πως γινεται αυτο με τοσο μικρο κατοπτρο.

ο sc600 ειναι στις σκεψεις μου σαν καλοκατασκευασμενος με λογικα καλο κατοπτρο...
 

gismoduck1978

Senior Member
28 April 2011
430
Καβάλα-Ηράκλειο
παιδια τι διαφορα εχει ο Η51 απο τον SC51?Στα video του goinggear που ειδα μου φαινεται οτι ο πρωτος σαν να εχει πιο wide δεσμη και ο δευτερος πιο εστιαστικη.Σωστα κρινω ή μου φαινεται?