Μοτζίλας 4

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,350
αναβαθμίσατε?
παρατηρήσατε καθυστερήσεις?
εκτός από το θλιβερό νέο λουκ και άλλες ελλείψεις?
(πχ δεν δίνει επιλογή να σώσεις τα tabs που έχεις ανοιχτά).

παραμετροποιείται?
υπάρχει εναλλακτική να τρέξει λίγο?
ή να τον βγάλουμε?
 

ΚΩΣΤΑΣ ΝΑΚΟΣ

Supreme Member
29 June 2006
4,393
Τον έβαλα με το θέμα του 3.

Μια χαρά είναι απο ταχύτητα.

Γίνεται όταν πατάω το + για νέα καρτέλα να ανοίγει κατευθείαν το γούγλη?
 

zilmer

AVClub Addicted Member
20 October 2008
2,327
και εγω το αναβαθμισα στο 4 και μου τα εχει σπασει λιγο !Το safari ειναι 4 φορες πιο γρηγορο.Εχει και αυτο τα σπαστικα του ομως
 

c_spi

Senior Member
11 December 2010
304
...πειράματα τέλος! οπως μπήκε, ξαναβγήκε!
οπως και το safari & opera
back to ie
 

Emilot

AVClub Fanatic
18 June 2006
32,852
Εξάρχεια
So far so good....

Εφόσον αποφεύγω τις τρύπες των υπολοίπων browser δεν βρίσκω λόγο να μην τον βάλω....
 

andre74

Banned
13 September 2008
5,733
Νομίζω πως είναι ένα βήμα μπροστά από όλους τους άλλους ο 4 αυτή τη στιγμή, κι ας μας την έσπασε η αλλαγή interface. Αφαιρέστε τα περιττά πρόσθετα, παραμένει ο καλύτερος browser...
 
Μια χαρά είναι ο 4. Τον χρησιμοποιώ από τις πρώτες beta που είχαν κυκλοφορήσει, χωρίς κανένα πρόβλημα.

Λίγο πιο βαρύς στο φόρτωμα, αλλά αισθητά πιο γρήγορος στο rendering.

Το νέο look είναι βελτίωση.. το προηγούμενο ήταν ίδιο πολλά χρόνια και το είχαμε βαρεθεί.
 

lazgr

Senior Member
28 March 2008
313
Εγώ έβαλα παλιά για δοκιμή τον chrome και τον χρησιμοποιώ από τότε συνέχεια. Αρχικά ήταν πιο γρήγορος από όλους. Πλέον μπορεί να μην είναι (πέρα από την εκκίνηση που είναι κορυφαία), αλλά νομίζω ότι σου δίνει την καλύτερη αίσθηση (όπως osx vs windows). Δεύτερος σε προτίμηση έρχεται ο firefox που χρησιμοποιούσα πριν τον chrome. Το νέο look δεν με "τρέλανε" αλλά δεν είναι και άσχημο. Ο explorer βελτιώθηκε πάρα πολύ αλλά όχι τόσο για να "φύγω" από chrome, αλλά ίσως από firefox. Τα οpera και safari είναι πολύ "βαριά" σχετικά. Ο safari δεν έχει να προσφέρει κάτι παραπάνω από τους άλλους ενώ ο opera έχει πολλά extra τα οποία προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν τόσο πολύ και δεν πάω προς τα εκεί.
 
Last edited:

VaSiLiS-T

Supreme Member
10 January 2007
8,209
παλλληηηηηνιηηηη
Μια χαρά είναι έχει άλλο αέρα .. αλλά και πάλι δεν κάνει αυτόματο refresh στο φόρουμ ,, δλδ όταν βλέπεις ένα πόστ και γυρίσεις πίσω στο root πρέπει να πατήσεις refresh για να δεις εάν υπάρχουν νέα ποστ ,, ΣΠΑΣΤΙΚΌ ΔΛΔ

καμιά λύση ?

ο σαφάρις το κάνει πάντως
 
Last edited:

kokolokor5

New member
11 May 2008
73
Εμενα μου κανει κατι κολπα ο f4 .
Ενω αποθηκευω καποιον σελιδοδεικτη,οταν κλεισω τον firefox και τον ξανανοιξω η μεγαλυτερη πιθανοτητα ειναι να μην εχει αποθηκευτει !
Το κανει σε καποιον αλλο αυτο ?

Μου εκανε και αλλα κουφά,αλλα βγηκε η νεα αναβαθμιση και τωρα ειναι οκ.