Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 124 απο 125 ΠρώτοΠρώτο ... 24114120121122123124125 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1,231 έως 1,240 από 1241

Θέμα: Nova Multiview

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2014
    Περιοχή
    Αθήνα

Re: Nova Multiview

Αν τα έχεις σε πολύπιρζο δοκίμασε να τα βάλεις απευθείας στην πρίζα.
    Αν έχον και κάποιο τύπου reset κάνε το μήπως και έχουν φάει κάποιο κόλλημα
    Nothing is true everything is permitted

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2010

το reset δεν ειναι το ιδιο αν τα βγαζω απο την μπριζα;

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2014

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από gergeo Εμφάνιση μηνυμάτων
    το reset δεν ειναι το ιδιο αν τα βγαζω απο την μπριζα;
    Όχι το ξέρω από τα δικά μου. Επίσης σου συνιστώ να κατεβάσεις την εφαρμογή τους και να κάνεις ελέγχω για update.

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AVClub Fanatic
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2006
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από gergeo Εμφάνιση μηνυμάτων
    3 μερες μιλάμε χωρίς αποτελέσματα .δημητρη θυμασαι πως πιασατε;
    δεν ειχαμε καταφερει κατι,γιατι ηταν και φρεσκος ο 5000 που ειχα ως master οποτε απλα μου ανοιξαν ανεξαρτητα τον slave.
    μετα απο λιγους μηνες εληξε και δεν ασχοληθηκα ξανα.
    δοκιμασε να τον βαλεις με καποιο access point.

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2014

Καλησπερα , πως γινετε να βλεπω και στο αλλο δωματιο , τι ενοω τον δεκτη τον εχω στο σαλονι και μετα θελω να βλέπω με ενα αλλο δεκτη στο δωματιο , διαβασα καπου για το multiview οτι δεν χρειαζετε να κατεβασεις και αλλο καλωδιο αλλα με ενα δεκτη και με ενωση δικτυου βλεπεις πως γινεται αυτο

AVClub Enthusiast
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2006
    Περιοχή
    Ελληνικό, Αττική

Δεν γίνεται! Κάθε δέκτης θέλει σήμα από το LNB. Αυτό που άλλαξε πριν λίγα χρόνια, είναι η σύνδεση μεταξύ των δυο δεκτών (για πιστοποίηση ότι είναι στον ίδιο χώρο), που ήταν ομοαξονικό καλώδιο, που τώρα είναι με σύνδεση δικτύου.
    "Find what you love and let it kill you." & "If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose" Charles Bukowski
    "Je suis capable du meilleur et du pire, mais dans le pire, c'est moi le meilleur" Coluche

Spoiler:

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2007

Καλησπέρα και από μένα.. ένα βήμα πριν σκεφτώ σοβαρά το ενδεχόμενο εξορκισμού είπα να ζητήσω μια γνώμη και εδώ.. περί multiview το θέμα προφανώς, το οποίο έπαιζε κανονικά μέχρι πριν από ένα μήνα. Ξαφνικά άρχισε να χάνει το συγχρονισμό ο master με τον slave. Το setup σχετικά απλό, home network μέσω switch. Και οι δυο (3001 slave / 5001 master) έχουν πρόσβαση στο net και το on demand παίζει κανονικά και στους δύο. Ο master όμως στις πληροφορίες CA δηλώνει τον slave out of range. Και οι δύο ειναι pingable απο αλλη συσκευή εντός δικτύου. Έχω δοκιμάσει τα πάντα, έχω ακούσει τα απίστευτα κουλά από τεχνική υποστήριξη και έφερα και τεχνικό ο οποίος τσάμπα ήρθε. Καμία ιδεα;

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2015

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από symplektis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και από μένα.. ένα βήμα πριν σκεφτώ σοβαρά το ενδεχόμενο εξορκισμού είπα να ζητήσω μια γνώμη και εδώ.. περί multiview το θέμα προφανώς, το οποίο έπαιζε κανονικά μέχρι πριν από ένα μήνα. Ξαφνικά άρχισε να χάνει το συγχρονισμό ο master με τον slave. Το setup σχετικά απλό, home network μέσω switch. Και οι δυο (3001 slave / 5001 master) έχουν πρόσβαση στο net και το on demand παίζει κανονικά και στους δύο. Ο master όμως στις πληροφορίες CA δηλώνει τον slave out of range. Και οι δύο ειναι pingable απο αλλη συσκευή εντός δικτύου. Έχω δοκιμάσει τα πάντα, έχω ακούσει τα απίστευτα κουλά από τεχνική υποστήριξη και έφερα και τεχνικό ο οποίος τσάμπα ήρθε. Καμία ιδεα;
    Καλημέρα, έχω περίπου ένα χρόνο το ίδιο πρόβλημα. Μετά την καραντίνα λόγω αστάθειας της γραμμής (αν και VDSL 50) το παθαίνω πολύ συχνά. Δεν έχει σημασία ότι παίζουν όλα τα άλλα. Αρκούν μερικά δέκατα του δευτερολέπτου στην προσπάθεια επικοινωνίας των Master Slave και βγαίνει timeout. Έχω μιλήσει και εγώ ώρες με την υποστήριξη δεν βρήκα άκρη. Η μόνη λύση είναι ταυτόχρονα reset και τα δύο. Και αν είσαι τυχερός θα παίζει για μία εβδομάδα και πάλι τα ίδια. Προφανώς είναι λάθος ο τρόπος που το έχουν στήσει (καθώς δεν εξασφαλίζεται η σταθερότητα της γραμμής). Ευχαριστώ

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2007

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από spyges Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, έχω περίπου ένα χρόνο το ίδιο πρόβλημα. Μετά την καραντίνα λόγω αστάθειας της γραμμής (αν και VDSL 50) το παθαίνω πολύ συχνά. Δεν έχει σημασία ότι παίζουν όλα τα άλλα. Αρκούν μερικά δέκατα του δευτερολέπτου στην προσπάθεια επικοινωνίας των Master Slave και βγαίνει timeout. Έχω μιλήσει και εγώ ώρες με την υποστήριξη δεν βρήκα άκρη. Η μόνη λύση είναι ταυτόχρονα reset και τα δύο. Και αν είσαι τυχερός θα παίζει για μία εβδομάδα και πάλι τα ίδια. Προφανώς είναι λάθος ο τρόπος που το έχουν στήσει (καθώς δεν εξασφαλίζεται η σταθερότητα της γραμμής). Ευχαριστώ
    Με πεθανες... Το κουλο ειναι πως δεν μπορει να εχει ασταθεια το switch (σταθερο ping και στους 2 <1ms). Ουτως η αλλιως η επικοινωνία των δεκτών γίνεται τοπικα και όχι μεσω της συνδεσης στο internet οποτε πραγματικα δεν καταλαβαίνω τι μαγικά έχουν κάνει και μπλέκουν την VDSL..

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2009

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από symplektis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με πεθανες... Το κουλο ειναι πως δεν μπορει να εχει ασταθεια το switch (σταθερο ping και στους 2 <1ms). Ουτως η αλλιως η επικοινωνία των δεκτών γίνεται τοπικα και όχι μεσω της συνδεσης στο internet οποτε πραγματικα δεν καταλαβαίνω τι μαγικά έχουν κάνει και μπλέκουν την VDSL..
    Ξεκίνα να βάλεις σταθερές IP και στους δύο...MASTER και SLAVE
    Μία τεράστια έκφραση έλλειψης πολιτισμού είναι να καταλαμβάνεις θέση parking με το μηχανάκι σου, για να παρκάρεις μετά εσύ!

Σελίδα 124 απο 125 ΠρώτοΠρώτο ... 24114120121122123124125 ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 1 χρήστες. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης