Υποστήριξη DM 7000-S

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

nokia23

New member
17 January 2011
19
Έχω τον DM 7000-S θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει ακόμη υποστήριξη ανεπίσημου λογισμικού και τι μου προτείνετε να του φορέσω ευχαριστώ.
 

Andreas Astra

Established Member
11 December 2009
169
Αυλίδα,Greece
Re: ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ DM 7000-S

Υπάρχει το OpenPLI σε beta μορφή η οποία αναβαθμίζεται καθημερινά.
Θα την Βρεις εδώ:

Code:
http://www.pli-images.org/modules/file_downloads/file_downloads.php?fd_id=1&dir=/dm7000

Ενοείτε πως μέσω του image μπορείς να κατεβάσεις το CCcam και ένα μεγάλο πλήθος από Plug-ins
 

brandon

New member
1 October 2010
15
Re: ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ DM 7000-S

Μιας και έχω και εγω τον dreambo7000, το PLI δείχνει ότι καλύτερο του έχω περάσει τον τελευταίο καιρό!

Και παρεπιπτόντως κάνει και online αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση !! Το μόνο που πρέπει να ξαναπεράσεις είναι ΜΟΝΟ ο emulator αν χρησιμοποιείς κάποιον, γιατί εμένα για κάποιο λόγο δεν τον κρατάει! (έχει download server το image δικό του)
 

johann69

Senior Member
27 December 2007
357
Re: ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ DM 7000-S

Έχω και εγώ ένα dm7000. Σε τι μπορώ να τον χρησιμοποιήσω;
Του έβαλα το openpli αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να δω δικτυακά κανάλια.
Στο νέο σπίτι που νοικιάζω δεν έχω βάλει πιάτο ακόμα.

Sent from my H30-U10 using Tapatalk
 

panorama26

New member
13 July 2009
48
Fürth,Deutschland.
Ειναι Enigma1 Linux Δέκτης,δεν μπορεί να κάνει τίποτα,εχω και εγώ εναν 7020 si .,καθετε τώρα στο ''Μουσείο''.
Μόνο Δέκτες με Enigma 2 Linux ,πού έιναι συνηθως HD (high definition) εχουν την δυνατότητα να δεις δικτυακά κανάλια.