Απορίες για Cosmote TV

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Για αρχή εδώ μπορείτε να γράφετε τις απορίες σας....-bye-
 

gPaska

AVClub Addicted Member
23 November 2010
1,699
Re: Απορίες για ΟΤΕ TV

Στις κατηγοριες Ντοκιμαντερ και Ταινιες εχει πολυ λιγα πραγματα.
Ηλπιζα το Discovery Science να το βαλει καποια στιγμη η Nova αλλα απ'οτι φαινεται τζιφος.

HD καναλια δεν εχει?

Πολυ καλη τιμη για το πακετο Family αναλογικα με αυτα που προσφερει αλλα συγκριτικα με την Nova υστερει απελπισιτικα τουλαχιστον προς το παρον.
 
Last edited:

akoufou

Senior Member
14 March 2010
394
Ρόδος
Απάντηση: Απορίες για ΟΤΕ TV

Το πακέτο family σε σχέση με το αντίστοιχο της γοβα είναι καλύτερο κατά τη γνώμη μου που έχω χρόνο πτήσης και στα 2. Τα foxlife και fx είναι καλά και στα 2, τα lifestyle κανάλια αν σας αρέσουν είναι πολύ καλα, και τα documantair καλύτερα, ειδικά το doscovery science που δεν έχει σκυλάκια/γατάκια του βασικου discovery. Ψηφίζω gadget show κάθε βράδυ, διπλό επεισόδιο!
Αντί του animal planet έχει το Nat geo wild με άγρια φύση και όχι οικόσιτα ζώα (το προτιμώ) αλλά του λείπει ένα κανάλι επιπέδου history, αφού το dιscovery world που είχε αφαιρέθηκε πριν λιγες μέρες ...
 

roussen

New member
1 March 2011
44
Re: Απάντηση: Απορίες για ΟΤΕ TV

Το πακέτο family σε σχέση με το αντίστοιχο της γοβα είναι καλύτερο κατά τη γνώμη μου που έχω χρόνο πτήσης και στα 2. Τα foxlife και fx είναι καλά και στα 2, τα lifestyle κανάλια αν σας αρέσουν είναι πολύ καλα, και τα documantair καλύτερα, ειδικά το doscovery science που δεν έχει σκυλάκια/γατάκια του βασικου discovery. Ψηφίζω gadget show κάθε βράδυ, διπλό επεισόδιο!
Αντί του animal planet έχει το Nat geo wild με άγρια φύση και όχι οικόσιτα ζώα (το προτιμώ) αλλά του λείπει ένα κανάλι επιπέδου history, αφού το dιscovery world που είχε αφαιρέθηκε πριν λιγες μέρες ...

Συμφωνώ με τα παραπάνω και ειδικά για το history να πω οτι εάν είχε και ενα τέτοιο κανάλι ο ΟΤΕ θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά....
 

tlgex

Senior Member
14 August 2010
527
Re: Απάντηση: Απορίες για ΟΤΕ TV

Τα foxlife και fx είναι καλά και στα 2...


Στα ιδια καναλια , εχει διαφορες το προγραμμα με αυτα της NOVA ?
 

kpaiss

AVClub Addicted Member
29 November 2006
2,129
Re: Απορίες για ΟΤΕ TV

Θα το εμπλουτισουν το πακετο ή αυτο ειναι και τελος?
Ακουγεται τιποτα?
 

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Re: Απορίες για ΟΤΕ TV

Κάτσε ντε, ακόμα δεν τον είδαμε ..... μην τον βαπτίσουμε και Ιουλία !!!!:D
 

john44ath

Established Member
28 August 2010
219
Re: Απορίες για ΟΤΕ TV

Παιδια καλησπερα! Εχω εγκατασταση nova με τετραπλο lnb γιατι εχω multiview me 2 hd pvr 865. Μπορω να βαλω ΟΤΕ SAT με ενα πιατο? Το ιδιο της νοβα το κλασσικο ή αλλο χρειαζεται?
Αν ναι πως? σημειωτεον υπαρχει ενα ακομα καλωδιο ανενεργο που ειχε περισσεψει και δεν το εχω βγαλει, κατεβαινει απο την ταρατσα στην τηλεοραση μου. Δηλ. δεν χρειαζεται να κατεβει και αλλο επιπλεον καλωδιο.
 

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Re: Απορίες για ΟΤΕ TV

Παιδια καλησπερα! Εχω εγκατασταση nova με τετραπλο lnb γιατι εχω multiview me 2 hd pvr 865. Μπορω να βαλω ΟΤΕ SAT με ενα πιατο? Το ιδιο της νοβα το κλασσικο ή αλλο χρειαζεται?
Αν ναι πως? σημειωτεον υπαρχει ενα ακομα καλωδιο ανενεργο που ειχε περισσεψει και δεν το εχω βγαλει, κατεβαινει απο την ταρατσα στην τηλεοραση μου. Δηλ. δεν χρειαζεται να κατεβει και αλλο επιπλεον καλωδιο.

Το lnb (και το πιάτο γενικότερα) στοχεύουν Hotbird στις 13 μοίρες.

Το πακέτο του Οτε βγαίνει στις 9 μοίρες.

Κοινώς θες 2ο lnb που με το πιάτο των 65cm που έχεις δεν.....

Αν το πιάτο σου είναι από 80 cm και πάνω θα κάνεις τη δουλειά σου αν προστεθεί ένα lnb ακόμα...
 

john44ath

Established Member
28 August 2010
219
Re: Απορίες για ΟΤΕ TV

Το lnb (και το πιάτο γενικότερα) στοχεύουν Hotbird στις 13 μοίρες.

Το πακέτο του Οτε βγαίνει στις 9 μοίρες.

Κοινώς θες 2ο lnb που με το πιάτο των 65cm που έχεις δεν.....

Αν το πιάτο σου είναι από 80 cm και πάνω θα κάνεις τη δουλειά σου αν προστεθεί ένα lnb ακόμα...

Ευχαριστώ για την απαντηση. Αν αλλαξω το πιατο της νοβα με αλλο 80αρι, συνεχισω το Multiview με το τετραπλο lnb και βαλω επιπλεον και ενα μονό lnb για τον ΟΤΕ, θα εχω ιδια ακριβεια σηματος και σταθμη σηματος οπως εχω τωρα? (100% ακρίβεια σηματος, 70-80% στάθμη σηματος).
 

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Re: Απορίες για ΟΤΕ TV

Θα έχεις ακόμα καλύτερη ακρίβεια..
 

pagav

New member
4 February 2011
89
Re: Απορίες για ΟΤΕ TV

Μήπως έχει κυκλοφορήσει πουθενά τι surf lock θα έχει? Πήρα τηλέφωνο μόλις να ρωτήσω και πέτυχα μεγάλη αναμονή με μαγνητοφωνημένο μήνυμα που έλεγε πως οι περιοχές των βορείων προαστίων έχουν πρόβλημα με κάποια κανάλια
 

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Re: Απορίες για ΟΤΕ TV

Τι να το κάνεις το surf lock ????

Η κάρτα παντρεύεται με τον δέκτη και πάπαλα...
 

Link

Senior Member
1 March 2011
561
Hyrule
Re: Απάντηση: Απορίες για ΟΤΕ TV

Το πακέτο family σε σχέση με το αντίστοιχο της γοβα είναι καλύτερο κατά τη γνώμη μου που έχω χρόνο πτήσης και στα 2. Τα foxlife και fx είναι καλά και στα 2, τα lifestyle κανάλια αν σας αρέσουν είναι πολύ καλα, και τα documantair καλύτερα, ειδικά το doscovery science που δεν έχει σκυλάκια/γατάκια του βασικου discovery. Ψηφίζω gadget show κάθε βράδυ, διπλό επεισόδιο!
Αντί του animal planet έχει το Nat geo wild με άγρια φύση και όχι οικόσιτα ζώα (το προτιμώ) αλλά του λείπει ένα κανάλι επιπέδου history, αφού το dιscovery world που είχε αφαιρέθηκε πριν λιγες μέρες ...
Αντικιμενικοτατη συγκριση...:FSGSFGS4:
 

tiniakos

AVClub Fanatic
7 August 2007
16,146
Τήνος / Ελλάς
Re: Απορίες για ΟΤΕ TV

Μέχρι τέλος του χρόνου 100% μου είπαν από Γερμανό ότι θα μπουν και τα ελεύθερα ιδιωτικά Ελληνικά κανάλια. (Για όποιον δεν αντέχει χωρίς κουνίστρα στον ΑΝΤ1 κάθε μεσημέρι)...
 

enoxos

AVClub Enthusiast
6 July 2008
798
Κοζάνη
Re: Απορίες για ΟΤΕ TV

Μέχρι τέλος του χρόνου 100% μου είπαν από Γερμανό ότι θα μπουν και τα ελεύθερα ιδιωτικά Ελληνικά κανάλια. (Για όποιον δεν αντέχει χωρίς κουνίστρα στον ΑΝΤ1 κάθε μεσημέρι)...
:music-smiley-005: χαχααχχαχα

Πέρα απο την πλάκα,τα ιδιωτικά είναι μεγάλο ατού αν ενσωματωθούν στο πακέτο με αυτές τις τιμές...