Κυτίο παραπόνων (για Cosmote TV)...

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Και εδώ τα όποια παράπονα σας... μας διαβάζουν που μας διαβάζουν, να τα έχουν και συγκεντρωμένα... :D
 

akoufou

Senior Member
14 March 2010
394
Ρόδος
Απάντηση: Κυτίο Παραπόνων....

Να κάνω εγώ την αρχή: τιμολόγηση OTE iptv vs OTE Sat.
Ίδιο ποσό 19,90 για συνδρομητές ΟΤΕ ενώ στο δορυφορικό έχει περισσότερα
κανάλια (τα υψηλής ευκρίνειας ειδικά παρόλο που κάποια περιλαμβάνονται
στο επίγειο είναι σε κανονική αναλυση άρα έπρεπε να έχουν χαμηλότερη χρέωση, λόγω χαμηλότερης ποιότητας). Το ΟΤΕ sport HD δεν περιλαμβάνεται όμως στα επίγεια κανάλια, άρα και σαν τίτλοι διαφέρουν τα πακέτα...
Οι υπηρεσίες on demand δε δικαιολογούν αύξηση τιμής γιατί δεν περολαμβάνονται αλλά χρεώνονται έξτρα.
 

nikos26

Established Member
25 April 2010
219
Re: Απάντηση: Κυτίο Παραπόνων....

Να κάνω εγώ την αρχή: τιμολόγηση OTE iptv vs OTE Sat.
Ίδιο ποσό 19,90 για συνδρομητές ΟΤΕ ενώ στο δορυφορικό έχει περισσότερα
κανάλια (τα υψηλής ευκρίνειας ειδικά παρόλο που κάποια περιλαμβάνονται
στο επίγειο είναι σε κανονική αναλυση άρα έπρεπε να έχουν χαμηλότερη χρέωση, λόγω χαμηλότερης ποιότητας). Το ΟΤΕ sport HD δεν περιλαμβάνεται όμως στα επίγεια κανάλια, άρα και σαν τίτλοι διαφέρουν τα πακέτα...
Οι υπηρεσίες on demand δε δικαιολογούν αύξηση τιμής γιατί δεν περολαμβάνονται αλλά χρεώνονται έξτρα.

+1 . Επίσης πρέπει να έχεις internet για την iptv. Αλλά το ote sports HD παίζει ότι και τα sports 1,2,3 .
 

giorpap

Established Member
3 August 2007
169
Re: Κυτίο Παραπόνων....

Κάρτα με module. Αν το βγάλει το παίρνω χτες κι ας είναι και με χρέωση (παρόλλο που ο κάον είναι τσάμπα)
 

winzig

Senior Member
26 August 2008
330
Απάντηση: Κυτίο Παραπόνων....

καλησπερα, εχει ακουστει μηπως κατι για αυτους που εχουν ηδη connx-tv και θελουν να μεταβουν στο ote sat tv? γινεται αυτη η αλλαγη ή σε χρεωνουν τελος διακοπης? καμια πληροφορια εχει κανεις? ευχαριστω!
 

akoufou

Senior Member
14 March 2010
394
Ρόδος
Απάντηση: Κυτίο Παραπόνων....

απ' ότι άκουσα δε χρεώνεσαι τέλος διακοπής αν είσαι στην περίοδο δέσμευσης, αλλά επεκτείνεται αυτή + 1 χρόνο λόγω δορυφορικού αν τελικά το βάλεις.
κάνε ενα τηλ στο 13888 να μας ενημερώσεις κ εμάς.
 

schumacher_

New member
28 May 2007
40
Re: Κυτίο Παραπόνων....

Αυτό που αναρωτιέστε, για τη "μετάβαση" από iptv σε δορυφορικό όταν είσαι εντός δέσμευσης του iptv, επειδή έχουν υπάρξει πολλά προβλήματα, δεν έχει αποφασιστεί ΠΩΣ και ΑΝ θα γίνεται.

Προς το παρόν, αυτό που θα σας πουν επίσημα είναι η διακοπή του iptv, χρέωση ποινής διακοπής πριν τη λήξη της δέσμευσης και μετά ένταξη στο δορυφορικό. Δεν μπορώ να φανταστώ το λόγο γιατί να το κάνει κάποιος αυτή τη στιγμή. Αυτό με την παραπάνω δέσμευση, ήταν ένα πλάνο, που όμως ακυρώθηκε. Αναμένεται πάντως μέσα στο Νοέμβρη, ίσως και λίγο αργότερα, να λυθούν τα όποια θεματάκια υπάρχουν και με κάποιο τρόπο να γίνεται αυτή η τράμπα.
 

winzig

Senior Member
26 August 2008
330
Απάντηση: Κυτίο Παραπόνων....

λοιπον καλεσα το βραδακι και δεν ειχαν καποιο συγκεκριμενο πλανο...μονο ενημερωση για το προϊον μπορουσαν να μoυ παρεχουν..οπως ειπε και ο φιλος schumacher κανουμε υπομονη και λογικα θα βρεθει λυση. o σημαντικοτερος λογος παντως για μενα που θα το εκανα ειναι αφενος τα HD καναλια και αφετερου η αποδευσμεση του bandwidth της γραμμης μου.
 

akoufou

Senior Member
14 March 2010
394
Ρόδος
Απάντηση: Κυτίο Παραπόνων....

λοιπον καλεσα το βραδακι και δεν ειχαν καποιο συγκεκριμενο πλανο...μονο ενημερωση για το προϊον μπορουσαν να μoυ παρεχουν..οπως ειπε και ο φιλος schumacher κανουμε υπομονη και λογικα θα βρεθει λυση. o σημαντικοτερος λογος παντως για μενα που θα το εκανα ειναι αφενος τα HD καναλια και αφετερου η αποδευσμεση του bandwidth της γραμμης μου.

+ τρίτον ο αποκωδικοποιητής με σκληρό δίσκο που θα έπρεπε να προσφέρεται
με επιπλέον χρέωση. Εγώ τον θεωρώ βασικό και αναμένω την κυκλοφορία
του πακέτου και με τέτοιο μοντέλο.
 

S.manos

Senior Member
25 September 2009
475
Ηράκλειο
Re: Κυτίο Παραπόνων....

1. Pvr
2. Multiview
3. Ote cinema hd (ή όπως αλλιώς)
4. Εθνικής εμβέλειας

Πάντως ελπιδοφόρα αρχή...

edit: Και μια μοντούλα καλή θα ήτανε, αλλά μάλλον ζητάμε πολλά!
 

ZAFNFL

New member
9 September 2011
51
Re: Απάντηση: Κυτίο Παραπόνων....

καλησπερα, εχει ακουστει μηπως κατι για αυτους που εχουν ηδη connx-tv και θελουν να μεταβουν στο ote sat tv? γινεται αυτη η αλλαγη ή σε χρεωνουν τελος διακοπης? καμια πληροφορια εχει κανεις? ευχαριστω!


Την Δευτερα πηγα σε OTESHOP και εκανα αλλαγη απο IPTV σε δορυφορικο. Καμμια εξτρα χρεωση , μονο η χαρτουρα αλλαζει για καινουριο συμβολαιο.Ετσι και αλλιως για τον ΟΤΕ υπαρχει πια μια υπηρεσια μονο , το ΟΤΕ ΤV , το οποιο προσφερεται απο δυο πλατφορμες ( ιντερνετ και δορυφ.) Εισαι συνδρομητης ΟΤΕ TV .και απλως διαλεγεις την πλατφορμα της αρεσκειας σου.
 

winzig

Senior Member
26 August 2008
330
Απάντηση: Κυτίο Παραπόνων....

ειναι καρατσεκαρισμενο αυτο? για ποιο oteshop μιλας? ευχαριστω!!
 

bike

Established Member
28 April 2011
169
Re: Κυτίο Παραπόνων....

Κόστος για τον εξοπλισμό δεν έχει όταν αλλάζεις σε sat?
 

ZAFNFL

New member
9 September 2011
51
Re: Απάντηση: Κυτίο Παραπόνων....

ειναι καρατσεκαρισμενο αυτο? για ποιο oteshop μιλας? ευχαριστω!!



OTESHOP στον ΑΛΙΜΟ.
Ειχα 2 χρονια IPTV.Με την αλλαγη παιρνω τον δεκτη/καρτα δωρεαν.
Η συνδρομη για το full pack , παραμενει ιδια με αυτην που ειχα για το IPTV.
Σημερα μου ειπαν οτι θα παρω τον δεκτη στα χερια μου ,με καρτα ενεργοποιημενη.Την εγκατασταση πιατο/lnb/καλωδια κλπ τους ειπα οτι θα την κανονισω εγω με δικα μου υλικα, γιατι θα προσθεσω 3 ακομη δορυφορους.
 

vasilakis_1

Established Member
20 June 2006
263
Απάντηση: Κυτίο Παραπόνων....

Μην γράφετε και πολλα παράπονα γιατι οσονούπω πλακώνει ο...γνωστός τυπος που θα ανακαλύψει τα... χιλιάδες προβλήματα του πακέτου και θα αρχίσει ο βομβαρδισμός....
 

DimAsi

Supreme Member
25 July 2007
5,800
Αττικό βουνό
Απάντηση: Κυτίο Παραπόνων....

Μην γράφετε και πολλα παράπονα γιατι οσονούπω πλακώνει ο...γνωστός τυπος που θα ανακαλύψει τα... χιλιάδες προβλήματα του πακέτου και θα αρχίσει ο βομβαρδισμός....
:flipout::flipout::flipout: έγραψες . Απορώ πως και δεν έχει αρχίσει πάντως
 
Απάντηση: Κυτίο Παραπόνων....

Μην γράφετε και πολλα παράπονα γιατι οσονούπω πλακώνει ο...γνωστός τυπος που θα ανακαλύψει τα... χιλιάδες προβλήματα του πακέτου και θα αρχίσει ο βομβαρδισμός....
σσσσσ
 

ZAFNFL

New member
9 September 2011
51
Re: Κυτίο Παραπόνων....

Να γραψω βεβαια και ενα παραπονο , το οποιο βεβαια ειναι κατανοητο , λογω του οτι η καινουρια υπηρεσια εχει ανοιξει μονο 2 μερες.

Πηγα να παρω πριν λιγο τον δεκτη/καρτα και μου ειπαν οτι δεν εχει ολοκληρωθει ακομη γραφειοκρατικα η αιτηση καταργησης του IPTV , ετσι ωστε να περαστει η αιτηση ενταξης στοSAT , και να γινει ενεργοποιηση της καρτας. Σε συνδυασμο με την απεργεια που εχουν απο αυριο , με βλεπω το Σ/Κ να ψαχνω παλι στα P2P για να δω τους αγωνες που θελω.

Δεν πειραζει ομως ...Ανυπομονουσα πανω απο ενα χρονο για να δω το ESPN και το EUROSPORT σε HD , 2-3 μερες ακομη δεν με χαλανε
 

molivos

Senior Member
17 February 2008
306
ΓΛΥΦΑΔΑ
Re: Κυτίο Παραπόνων....

καλα ξεκινησανε απο Δευτερα με ενα καινουργιο προιον το διαφημιζουν και δεν εχουν ετοιμοπαραδοτα τα πακετα ???? Ελεος !!
Κανενα Οteshop ή Γερμανος δεν εχει ετοιμοπαραδοτο καρτα και αποκωδικοποιητη .!!!!!!