COSMOTE TV Kaonmedia KTSF-B3202NSO (combo)

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Re: Ote Tv Kaonmedia HD

Διάλεξε μία από το web και ανέβασε τη, αν τον είχα θα είχε γίνει ήδη παρουσίαση...
 

eimaikala

Senior Member
26 May 2010
352
Re: Ote Tv Kaonmedia HD

Αν μου φερεις τηλεοραση HD, διοτι τωρα παιζει σε μονιτορ, σου κανω δωρο την παρουσιαση :D

IMG_20111017_165250.jpg
 

michkal91

AVClub Enthusiast
23 May 2011
1,211
Re: Ote Tv Kaonmedia HD

Παιδια ερωτηση, δεν εχω βαλει ακομα την κεραια, εχω βαλει μονο για τα ψηφιακα, τα βρισκει ολα αλλα δεν εχω εικονα.Πρεπει να παιρνει και σημα απο τον δορυφορο?
 

Link

Senior Member
1 March 2011
561
Hyrule
Re: Ote Tv Kaonmedia HD

Παιδια ερωτηση, δεν εχω βαλει ακομα την κεραια, εχω βαλει μονο για τα ψηφιακα, τα βρισκει ολα αλλα δεν εχω εικονα.Πρεπει να παιρνει και σημα απο τον δορυφορο?
Αν δεν κανω λαθος θελει ενεργη συνδρομη.
 

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Re: Ote Tv Kaonmedia HD

Προφανώς ο δέκτης με το μαμίσιο firmware το υποστηρίζει Σάκη.... Για να δούμε αν θα διορθωθεί με νεώτερο firmware !!!
 

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Re: Ote Tv Kaonmedia HD

Δεν έχω προλάβει και δεν έχω ασχοληθεί....ακόμα....
 

bykrie

Πρόεδρος Δ.Σ.
Staff member
Απάντηση: Re: Απάντηση: Ote Tv Kaonmedia HD

Τι ακριβώς θέλεις να μάθεις???
Όχι κάτι συγκεκριμένο. Η πρώτη ματιά που λέμε. Θέλω να πω σε σχέση με τον δέκτη τις νόβα ας πούμε, με την πρώτη ματιά δεν ενθουσίασε, εμένα τουλάχιστον…. -bye-
 

michkal91

AVClub Enthusiast
23 May 2011
1,211
Re: Ote Tv Kaonmedia HD

Λοιπον παιδια, μολις τελειωσα και εγω με την εγκατασταση και εχω ενα θεμα.Γιατι νομιζω οτι με τα hd κατι παιζει?Η ποιοτητα τους δεν ειναι και πολυ hd.Στην σταθμη σηματος που κοιταξα βεβαια στο national geo wild hd ειναι στο 75 και η ποιοτητα στο 35 !!!!!! Είναι θεμα εγκαταστασης λογικα ε?γιατι καπου ειχα διαβασει βεβαια οτι ο δεκτης εχει θεμα με το τι δειχνει στις πληροφοριες του σηματος.
 

mouse

AVClub Addicted Member
10 April 2007
1,957
ΛΑΡΙΣΑ
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ote Tv Kaonmedia HD

Όχι κάτι συγκεκριμένο. Η πρώτη ματιά που λέμε. Θέλω να πω σε σχέση με τον δέκτη τις νόβα ας πούμε, με την πρώτη ματιά δεν ενθουσίασε, εμένα τουλάχιστον…. -bye-
Σε σχέση με τον δέκτη της νοβα νομίζω είναι πολύ καλύτερος αν σκεφτείς ότι δουλεύει με DiSEqC 1, μπορείς να κατεβάσεις όποια ελεύθερα κανάλια θέλεις και απο τον ίδιο αλλά και απο άλλους δορυφόρους, είναι και επίγειος ψηφιακός κλπ....-bye-
 

mouse

AVClub Addicted Member
10 April 2007
1,957
ΛΑΡΙΣΑ
Re: Ote Tv Kaonmedia HD

Λοιπον παιδια, μολις τελειωσα και εγω με την εγκατασταση και εχω ενα θεμα.Γιατι νομιζω οτι με τα hd κατι παιζει?Η ποιοτητα τους δεν ειναι και πολυ hd.Στην σταθμη σηματος που κοιταξα βεβαια στο national geo wild hd ειναι στο 75 και η ποιοτητα στο 35 !!!!!! Είναι θεμα εγκαταστασης λογικα ε?γιατι καπου ειχα διαβασει βεβαια οτι ο δεκτης εχει θεμα με το τι δειχνει στις πληροφοριες του σηματος.
Μην δίνεις σημασία για την ώρα στην ένδειξη του δέκτη για τις πληροφορίες σήματος, ο δέκτης συνεχώς αναβαθμίζεται οπότε πιστεύω και αυτό θα διορθωθεί.
 

bluevayero

New member
9 October 2011
82
Re: Ote Tv Kaonmedia HD

Καλώς όρισε και ας άργησε. Μακάρι να μην έχει την τύχη του αείμνηστου ALPHA DIGITAL.

Σαν αρχάριος στα δορυφορικά (εμπειρία μόνο από NOVA) θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα, ειδικά όποιον έχει εγκαταστήσει τον ΚΑΟΝ.

1. Διάβασα ότι υποστηρίζει μέχρι 4 δορυφόρους. Αυτό σημαίνει ότι μπορώ από τους 4 δορυφόρους που θα επιλέξω (εννοείται με την κατάλληλη εγκατάσταση) να κατεβάσω ότι έχουν ως free to air, να τα αποθηκεύσω και να τα επεξεργαστώ σε λίστες αγαπημένων; Θυμάμαι ότι οι πρώτοι panasat που έδινε η NOVA σου έδιναν τη δυνατότητα να περνάς μόνος σου συχνότητες του hotbird, και να κατεβάζεις επιπλέον κανάλια στο μπουκέτο free to air. O ΚΑΟΝ έχει αντίστοιχη δυνατότητα για 4 δορυφόρους και μπορεί να κατεβάσει όλα τα κανάλια τους (εννοώ ταυτόχρονα, όχι σβήσε-κατέβασε);

2. Μου πρότειναν να εγκαταστήσω το Τ90 της WAVE, στο οποίο μπορούν να μπουν μέχρι και 10lnb. O KAON μπορεί να δουλέψει με αυτό (εννοώ να κάνω χρήση όλων των lnb's) ή θα πρέπει να περιοριστώ σε μόνο 4 δορυφόρους;

3. Υπάρχει δέκτης που μπορεί να σηκώσει κανάλια από 10 δορυφόρους ταυτόχρονα; Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον;

Ευχαριστώ πολύ.